Biuro

Urządzenie biura w domu to świetny pomysł przede wszystkim dla osób wykonujących tzw. wolne zawody. Odpowiednio zaaranżowane pomieszczenie zapewni wygodę podczas pracy, a jednocześnie będzie prezentować się elegancko i estetycznie. Jak urządzić biuro w mieszkaniu?

Aranżacja biura – przykłady wystroju małych pomieszczeń

Urządzanie biura w domu może sprawić pewne problemy, zwłaszcza jeśli na prywatny gabinet mamy zaaranżować niewielkie pomieszczenie. W tym przypadku liczy się więc pomysłowość oraz wykorzystanie sprawdzonych trików, dzięki którym mały gabinet wyda się większy, np. jasnych kolorów. Aranżacja biura o niewielkich rozmiarach powinna ponadto być funkcjonalna, dlatego ze względów praktycznych lepiej zrezygnować z dużego biurka na rzecz mniejszego mebla, nad jego blatem można zaś powiesić praktyczne półki.

Pomysł na biuro w salonie i w sypialni

W małych mieszkaniach bardzo często jedno pomieszczenie pełni kilka funkcji. Ze względu na ograniczone możliwości, jeśli chodzi o przestrzeń, często więc zdarza się, że trzeba urządzić biuro w salonie. Oczywiście trudno w tym przypadku mówić o przestronnym gabinecie, jednak niewielkie biurko pod oknem czy przy ścianie, które zostanie odpowiednio oświetlone, zapewni wygodne miejsce do pracy. Projekt niewielkiego biura w salonie powinien oczywiście opierać się na meblach pasujących do aranżacji pokoju dziennego.

Stylowy gabinet może też powstać w sypialni. Oczywiście podobnie jak w przypadku biura w salonie, również w tym przypadku konieczne jest wykorzystanie mebli wpisujących się w konkretną aranżację. Biurko można ustawić pod oknem lub też zdecydować się na mebel z praktyczną nadstawką. Ciekawym pomysłem jest zaaranżowanie biura w sypialni za niewielką ścianką, dzięki czemu można podzielić pomieszczenie na strefy pełniące różne funkcje.

Aranżacje biur domowych na poddaszu

Poddasze ze skosami sprawia niemałe trudności w aranżacji, dlatego pomysł na biuro w takim pomieszczeniu powinien uwzględniać pewne ograniczenia architektoniczne. W przypadku przestronnego gabinetu na poddaszu oczywiście mamy więcej możliwości, jeśli chodzi o wystrój – wówczas w pomieszczeniu można umieścić duże drewniane biurko, wygodny fotel na kółkach i biblioteczkę. W przestronnym wnętrzu znajdzie się też miejsce na stylową sofę dopasowaną do wystroju. Miłośnicy stylu nowoczesnego mogą zaś zdecydować się na proste meble. Jeśli zaś biuro na poddaszu nie należy do największych, warto wykorzystać jasną kolorystykę – biały gabinet wyglądać będzie na większy.

Domowe biuro – wystrój wnętrza w różnych stylach

Biuro skandynawskie. Gabinet w stylu skandynawskim to dobre rozwiązanie m.in. w przypadku aranżacji małego biura domowego, ze względu na jasną kolorystykę. W połączeniu z drewnianym biurkiem i szarymi dodatkami można stworzyć stylowe wnętrze.
Biuro klasyczne. Gabinet w stylu klastycznym kojarzy się z okazałym drewnianym biurkiem oraz regałami, a także utrzymaną w ciepłych odcieniach drewna kolorystyką. W takim domowym biurze można też ustawić pikowane meble tapicerowane – klasyczna sofa lub fotele idealnie wpisują się w wystrój eleganckiego gabinetu.

Biuro w stylu glamour. Styl glamour przypadnie do gustu przede wszystkim paniom ceniącym eleganckie aranżacje. Taki projekt gabinetu domowego często wykorzystuje biel i czerń oraz stylizowane meble. Idealnie pasować będzie w tym przypadku białe biurko i regały. Nie może tu też zabraknąć stylowych dekoracyjnych dodatków.
Biuro w stylu nowojorskim. Elegancki gabinet w domu może też zostać urządzony zgodnie ze stylem nowojorskim. W tym przypadku projekt biura powinien uwzględniać jasne meble – białe biurko znowu będzie więc dobrym wyborem. W tego typu aranżacjach gabinetu można też sięgnąć po stylowe granaty i klasyczne meble.

Przeczytaj więcej

Wyświetlaj:

AranżacjeInspiracje
297 wyników