Kuchnia

Kuchnia to jedno z tych pomieszczeń, które należy do najczęściej użytkowanych w ciągu dnia. Warto więc zadbać, aby prezentowało się estetycznie, a zarazem było ergonomiczne i wygodne w użytkowaniu. Nie wiesz jak urządzić kuchnię? Aranżacje przedstawione w poniższym tekście mogą być dla Ciebie inspiracją.

Stylowa i funkcjonalna kuchnia – aranżacje w różnych kształtach
Ustawienie mebli w kuchni oraz rozmieszczenie poszczególnych sprzętów AGD z pewnością powinno uwzględniać wielkość pomieszczenia. Bardzo często wybieranym rozwiązaniem są kuchnie w literę U – taki układ zapewnia pełną wygodę podczas przygotowywania posiłków oraz gwarantuje funkcjonalność. W małych kuchniach lepszym rozwiązaniem bywa układ w kształcie litery L, które sprawdzi się we wnętrzach otwartych na salon bądź jadalnię.

Ciekawe aranżacje kuchni, które uwzględniają zarówno kwestie estetyki, jak i funkcjonalności, to nierzadko projekty z jednym rzędem mebli. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w małych kuchniach połączonych z salonem lub jadalnią, a zwłaszcza w niewielkich kawalerkach. Układ dwurzędowy z kolei sprawdzi się w pomieszczeniach szerokich – wówczas meble można ustawić pod przeciwległymi ścianami. W nowoczesnych wnętrzach często funkcjonują kuchnie z wyspą, gdzie dodatkowy blat posłużyć może jako jadalniany stół lub barek. Jeśli chodzi o tego typu aranżacje kuchni, zdjęcia dostępne w Internecie mogą stać się ciekawą inspiracją.

Aranżacja kuchni – galeria ciekawych pomysłów na ścianę
Ściana nad blatem kuchennym jest szczególnie narażona na zabrudzenia, dlatego warto umieścić na niej materiały wykończeniowe łatwe do utrzymania w czystości. Bardzo często stosowanym rozwiązaniem są więc płytki na ścianie. Dostępne w różnych kolorach i kształtach pozwalają nie tylko zabezpieczyć powierzchnię przed zabrudzeniem, ale też stanowią ciekawy element dekoracyjny. Jednokolorowe płytki na ścianie mogą stać się kontrastem dla drewnianych lub białych mebli, zaś kuchnia z kolorowymi kafelkami doskonale wpisuje się w styl skandynawski, prowansalski czy rustykalny.

Jeśli chodzi o aranżację wnętrz, kuchnia daje wiele możliwości – zależnie od preferencji można więc stworzyć nowoczesny wystrój lub też zaprojektować ją w przytulnym stylu prowansalskim. Wszystko zależy od wykorzystanych materiałów. Nad blatem kuchennym doskonale sprawdzi się także szkło hartowane. Dostępne w różnych kolorach będzie pasowało do różnych aranżacji kuchennych, zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych – wystarczy tylko dobrać odcień dobrze komponujący się z szafkami lub też stanowiący wobec nich ciekawy kontrast.

Aranżacje wnętrz – kuchnia w Twoim stylu!
Jeśli już wiesz jak ustawić meble lub też czy zdecydować się na wyspę bądź stół, nie pozostaje nic innego jak zadbać o kwestie estetyki. W jakim stylu urządzić kuchnię? Rozwiązań jest bardzo dużo, wiele też zależy od aranżacji pozostałych pomieszczeń w mieszkaniu. Kuchnia skandynawska i prowansalska sięgają po drewno i jasną kolorystykę, co może być dobrym połączeniem w małych wnętrzach. Dzięki odpowiednio dobranym dodatkom i meblom takie aranżacje kuchni pozwolą stworzyć ciepły i przytulny wystrój.

Oczywiście ciekawe aranżacje kuchni to znacznie więcej stylów, jeśli chodzi o wystrój. Miłośnicy minimalistycznych rozwiązań mogą zdecydować się np. na biało-czarną kuchnię w połysku. W ostatnim czasie niemałym zainteresowaniem cieszy się też styl industrialny. Taka kuchnia dobrze wyglądać będzie z prostymi ciemnymi meblami oraz drewnianym blatem. Warto przy tym zadbać o detale – widoczne elementy konstrukcyjne i odpowiednie dodatki wpisujące się w ten styl pozwolą stworzyć ciekawą kuchnię industrialną.

Jeśli wolisz eleganckie wnętrza, w których nie brakuje elementów dekoracyjnych, dobrą propozycją dla Ciebie będą aranżacje kuchni w stylu nowojorskim bądź glamour. Piękne jasne meble, kamienne blaty, podłoga z płytek tworzących klasyczny wzór oraz stylowe dodatki stworzą atrakcyjne wnętrze, które łączy w sobie zarówno estetykę, jak i funkcjonalność. Tak zaaranżowane kuchnie wyglądać będą dobrze zwłaszcza jeśli do dyspozycji masz duże pomieszczenie – nadmiar dekoracji może bowiem przytłaczać w niewielkich wnętrzach.

Przeczytaj więcej

Wyświetlaj:

AranżacjeInspiracje
1321 wyników