Łazienka

Urządzenie łazienki wielu osobom sprawia niemałe trudności. Wybór odpowiedniej ceramiki i dopasowanej do niej armatury, kolorystyka czy rozmieszczenie poszczególnych elementów wyposażenia decyduje o wygodzie korzystania z pomieszczenia. Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje też styl, zgodnie z którym została urządzona łazienka.

Mała łazienka – aranżacje zapewniające funkcjonalność
Mała łazienka to prawdziwe wyzwanie, jeśli chodzi o aranżację wnętrza. W niewielkim pomieszczeniu trzeba bowiem zmieścić nie tylko muszlę klozetową i umywalkę oraz wannę lub prysznic, ale także znaleźć miejsce na pralkę czy praktyczne szafki. Doskonałym rozwiązaniem w małych mieszkaniach będzie więc biała łazienka. Jasna kolorystyka sprawia, że wyda się ona na większą, a ponadto utrzymana w bieli aranżacja łazienki prezentuje się schludnie. Oczywiście mała ciemna łazienka również może wyglądać dobrze, warto jednak w takim pomieszczeniu umieścić duże lustro, które optycznie powiększy wnętrze.

Wnętrza łazienek o dużych rozmiarach

Mogłoby się wydawać, że duża łazienka nie sprawi większych trudności, jeśli chodzi o stylową aranżację tego wnętrza. Niektórzy mają jednak problemy z właściwym rozmieszczeniem poszczególnych elementów wyposażenia w taki sposób, aby całość prezentowała się estetycznie i jednocześnie gwarantowała wygodę użytkowania. Duża stylowa łazienka będzie prezentować się świetnie zarówno w ciemnej, jak i jasnej kolorystyce. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie w tego typu aranżacjach drewna, oczywiście trzeba jednak zadbać o impregnację tego materiału, co zapewni ochronę przed szkodliwym działaniem wilgoci.

Modna łazienka z wanną
Jeśli ilość dostępnego miejsca na to pozwala, warto zastanowić się nad umieszczeniem w stylowej łazience wygodnej wanny wolnostojącej. Takie rozwiązanie prezentuje się niezwykle elegancko i doskonale podkreśli wystrój wnętrza. Modna łazienka oczywiście możne mieć też zabudowaną wannę, co doskonale prezentuje się zwłaszcza w pomieszczeniach urządzonych w stylu nowoczesnym. Kafelki położone na boku wanny oczywiście powinny pasować do kolorystyki wykorzystanej podczas urządzania tego wnętrza.

Piękne łazienki z funkcjonalnym prysznicem
Łazienka z prysznicem sprawdzi się zwłaszcza w małych mieszkaniach, gdzie ze względu na brak miejsca trudno zmieścić przestronną wannę. W ostatnim czasie bardzo często wybierane są kabiny bez brodzika, które wizualnie powiększają wnętrze. Jeśli więc marzysz o modnej łazience, prysznic walk-in może być dobrym wyborem. W przypadku nieco większych pomieszczeń, w których brakuje jednak miejsca na prysznic i na wannę, warto wybrać wannę ze szklanym parawanem, dzięki czemu spełni ona obie te funkcje.

Modna łazienka w sypialni
Aranżacja łazienki w sypialni lub umieszczonej bezpośrednio obok tego pomieszczenia jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, wystarczy tylko zadbać o wystrój obu wnętrz tworzący harmonijną całość. Modne łazienki w sypialni nierzadko są też całkowicie otwarte – wówczas miejsce ustawienia kabiny prysznicowej czy wanny wolnostojącej wykładane jest płytkami chroniącymi ściany i podłogę przed wilgocią. Ciekawe łazienki urządzone są w ten sposób, że wanna stoi przy oknie, podczas kąpieli można więc podziwiać widoki.

Piękna łazienka – inspiracje z modnymi płytkami
Modne stylizacje łazienek stawiają nie tylko na oryginalną ceramikę sanitarną czy stylizowaną armaturę, ale też na piękne wzory płytek ściennych i podłogowych. Przeglądając zdjęcia wystroju łazienek zauważyć można, że często stosowanym rozwiązaniem są motywy patchworkowe, które doskonale pasują do aranżacji w stylu wiejskim i nie tylko. Projekty nowoczesnych łazienek mogą zaś wykorzystywać mozaikę ułożoną z płytek o takim samym kształcie, ale różnych kolorach.

Przeczytaj więcej

Wyświetlaj:

AranżacjeInspiracje
1244 wyniki