Przedpokój

Udana aranżacja przedpokoju powinna zapewniać zarówno funkcjonalność tego pomieszczenia, jak i jego estetyczny wygląd. Trzeba pamiętać, że hol to wizytówka całego domu, dlatego trafiony pomysł na korytarz stanowi odzwierciedlenie modnie urządzonego mieszkania. Jak zaprojektować przedpokój?

Pomysłowa aranżacja przedpokoju o niewielkich rozmiarach
Aranżacja wiatrołapu czy przedpokoju, który nie należy do największych, wymaga przemyślanego projektu. Z jednej strony pomieszczenie to powinno prezentować się elegancko, z drugiej zaś zapewniać odpowiednio dużo miejsca na przechowywanie odzieży czy butów. Jeśli nie masz pomysłu na przedpokój, rozsądnym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po jasną kolorystykę. Biały korytarz wyda się większy, a jako element ożywiający całą aranżację sprawdzi się np. kolorowe siedzisko. W małym przedpokoju warto też umieścić lustro, które także sprawi, że wnętrze wyglądać będzie na przestronniejsze.

Funkcjonalny przedpokój – projekt z szafą
Aranżacja korytarza powinna skupiać się nie tylko na kwestiach estetyki, ale również funkcjonalności. W małych i wąskich korytarzach problemem bywa brak miejsca na szafę czy chociażby niewielką szafkę. Warto jednak ustawić w tym pomieszczeniu tego typu meble, które pozwolą schować kurtki czy obuwie. Oczywiście aby mieć pewność, że aranżacja przedpokoju będzie spójna, należy sięgnąć po szafy pasujące do wystroju. Warto też zdecydować się na meble z lustrem na drzwiach – dzięki temu mały przedpokój zyska wizualnie więcej przestrzeni.

Lustro na ścianie w przedpokoju – inspiracje
Praktyczny, a zarazem ładny przedpokój powinien mieć nie tylko szafę, ale też lustro, które pozwoli skontrolować wygląd przed wyjściem z domu. Aranżacja korytarza ze zwierciadłem umożliwia też optyczne wyrównanie proporcji ciasnego czy wąskiego holu. Ciekawym pomysłem na przedpokój jest umieszczenie dużego lustra na ścianie. Jeśli dodamy do niego elegancki szklany stolik, stworzymy udaną aranżację korytarza w stylu glamour. Praktycznym rozwiązaniem idealnym do małego holu jest zaś umieszczenie luster na frontach szafy.

Aranżacja korytarza ze schodami
Korytarz w domu to bardzo często miejsce, gdzie umieszcza się schody prowadzące na piętro. W tego typu aranżacjach warto więc wybrać model schodów, który nie przytłoczy wnętrza, a zarazem będzie dopasowany do wystroju. W wąskim korytarzu zazwyczaj brakuje miejsca, dlatego najlepszym rozwiązaniem będą w tym przypadku schody jednobiegowe. W szerokim holu można zaś umieścić dowolny typ wpisujący się w aranżację przedpokoju, mogą to więc być schody kręte, zabiegowe lub dwubiegowe.

Piękny przedpokój – inspiracje z dekoracyjną ścianą
Modny przedpokój powinien być dopracowany pod każdym względem, dlatego warto postarać się o dodatki i dekoracje pasujące do wystroju. Świetnym pomysłem na korytarz jest wykorzystanie tapety – wystarczy tylko wybrać odpowiedni wzór, aby ożywić wnętrze i nadać mu bardziej eleganckiego charakteru. Nowoczesny przedpokój lub korytarz w stylu skandynawskim dobrze prezentować się będzie także ze ścianą z cegły, którą dodatkowo można pomalować na kolor wpisujący się w konkretną koncepcję.

W ostatni czasie modny jest również styl industrialny oraz wykorzystanie betonu w aranżacji wnętrz. Warto więc sięgnąć po te pomysły urządzając korytarz i stworzyć wystrój wpisujący się w najnowsze trendy – jest to idealne rozwiązanie do mieszkania w stylu loft. Inny ciekawy pomysł na przedpokój to fototapeta na ścianie. Obecnie dostępnych jest wiele wzorów, dzięki czemu z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego do konkretnej aranżacji korytarza. Taka dekoracja sprawdzi się przede wszystkim w holu nowoczesnym, ale dobrze dobrany wzór ozdobi również wnętrze urządzone w innych stylach.

Przeczytaj więcej

Wyświetlaj:

AranżacjeInspiracje
897 wyników