Sypialnia

Sypialnia to jedno z najbardziej intymnych pomieszczeń w całym domu, dlatego warto zadbać o aranżację łączącą w sobie funkcjonalność i estetykę. Wybór odpowiedniej kolorystyki, mebli i dodatków to gwarancja stworzenia stylowego i praktycznego zarazem wnętrza. Jak urządzić sypialnię z pomysłem? Zobacz ciekawe projekty sypialni i znajdź inspirację dla siebie!

Piękna i funkcjonalna sypialnia – inspiracje
Stylowe sypialnie powinny być nie tylko urządzone ze smakiem, ale też zaaranżowane w taki sposób, by projekt uwzględniał wielkość pomieszczenia. W małych sypialniach kluczowe jest wykorzystanie jasnej kolorystyki – biel, beże, błękity czy pastele doskonale się w tej roli sprawdzą. Wystrój sypialni w jasnych odcieniach optycznie powiększy wnętrze i sprawi, że wyglądać będzie ono na bardziej przestronne.

Elegancka sypialnia zaaranżowana w dużym pomieszczeniu często wykorzystuje ciemniejszą kolorystykę, ale nie jest to regułą. W dużych sypialniach równie dobrze prezentują się szarości, beże, pastele, jak i ciemniejsze barwy. W takich wnętrzach można też pozwolić sobie na ciekawą aranżację łóżka, np. z baldachimem, dzięki czemu stworzymy piękną sypialnię idealną do odpoczynku po męczącym dniu. Oprócz kwestii estetycznych pod uwagę oczywiście należy wziąć także funkcjonalność – odpowiednio dobrane meble pozwolą stworzyć eleganckie i praktyczne wnętrze.

Pomysłowa sypialnia z łazienką lub garderobą

Jeśli chodzi o piękne sypialnie, zdjęcia dostępne w Internecie mogą być bogatym źródłem inspiracji. W wielu aranżacjach pomieszczenie to połączone jest z dodatkową przestrzenią, np. z łazienką. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie zapewniające prywatność gospodarzom. W dużych sypialniach łazienka może znajdować się w tym samym pomieszczeniu – wówczas kabinę prysznicową czy wolnostojącą wannę ustawia się nieopodal łóżka. Toaleta ze względów funkcjonalnych znajduje się zazwyczaj za ścianką.

W wielu mieszkaniach przytulna sypialnia połączona jest z garderobą, która może stanowić oddzielone zamykane pomieszczenie – wówczas wieszaki czy półki pozostają niewidoczne po zamknięciu drzwi. W małej sypialni częściej stosowanym rozwiązaniem jest duża szafa garderobiana. Umieszczenie lustra na froncie drzwi pozwoli dodatkowo powiększyć optycznie wnętrze. Jeśli urządzamy sypialnię z szafą, wybierajmy meble pasujące do konkretnego wystroju – wówczas zyskamy spójny i elegancki efekt. Zwróćmy też uwagę na funkcjonalność – szafa narożna może okazać się w niektórych pomieszczeniach znacznie korzystniejszym rozwiązaniem.

Stylowe inspiracje – sypialnia skandynawska, nowoczesna, a może klasyczna?
Każdy styl w aranżacji wnętrz ma swoje charakterystyczne cechy i wykorzystuje określoną kolorystykę. Projekt sypialni z całą pewnością powinien uwzględniać nie tylko warunki architektoniczne, ale również preferencje domowników. Przykładowo drewno i jasna kolorystyka doskonale wpisywać się będą w wystrój sypialni skandynawskiej i prowansalskiej. Całość wystarczy uzupełnić odpowiednimi meblami i dodatkami, aby stworzyć sypialnię marzeń!

Modne sypialnie z pięknymi dodatkami

Piękna sypialnia nie może obyć się bez dodatków pasujących do określonego stylu. Jak dobierać dekoracje do eleganckiej sypialni? Wiele zależy od założonej koncepcji. W nowoczesnych sypialniach warto zdecydować się m.in. na ciekawą tapetę, którą można umieścić np. na suficie pod skosem. Takie nieoczywiste rozwiązanie sprawi, że wnętrze stanie się ciekawsze, a wprowadzenie koloru ożywi wystrój. Elegancka sypialnia w stylu klasycznym z kolei będzie prezentować się doskonale z dekoracyjnymi panelami ściennymi, miękkim dywanem lub też bogato zdobionym żyrandolem. W dużej sypialni znajdzie się też miejsce na stylowy fotel.

Przeczytaj więcej

Wyświetlaj:

AranżacjeInspiracje
1068 wyników