Przejdź do treści
garderoba przy sypialni za zaslona

4 ciekawe aranżacje garderoby w pokoju

W wielu domach i mieszkaniach garderoba stanowi oddzielne pomieszczenie. Jeśli jednak metraż na to nie pozwala, trzeba urządzić garderobę w pokoju. Najczęściej wybierane pomieszczenie, przy którym aranżowana jest garderoba, to niewątpliwie sypialnia ze względu na wygodę użytkowania.

Garderoba w pokoju za zasłoną

W pomieszczeniach, które mają pełnić podwójną funkcję, warto wydzielić strefy. Dzięki temu podział na sypialnię i garderobę będzie zaznaczony wyraźniej i pozwoli też utrzymać to porządek. Jeśli garderoba nie jest oddzielona ścianą, można zastosować inne rozwiązania, najprościej jest powiesić zasłonę – dzięki temu w kilka chwil „zamkniemy” to dodatkowe pomieszczenie, a otwarte półki na przechowywanie nie będą tworzyły wrażenia bałaganu. Rozwiązanie to może też sprawdzić się w przypadku osób chętnie zmieniających aranżację wnętrz – wystarczy wymienić zasłonę na taką w innym kolorze, aby w kilka chwil stworzyć zupełnie nową całość. Tak wydzielona garderoba z zasłoną poza tym jest bardzo wygodna.

garderoba przy sypialni za zaslona

Zasłona pozwala ukryć garderobę w pokoju, kiedy nie jest ona użytkowania

Zobacz podobne:

Pokój z garderobą – jak zaaranżować wnętrze?

Garderoba w pokoju z oknem to świetne rozwiązanie ze względu na dostęp do naturalnego oświetlenia – dzięki temu znacznie łatwiej jest komponować udane stylizacje perfekcyjnie dobrane pod względem nie tylko kroju, ale również kolorystyki. Jeśli więc mamy możliwość urządzenia garderoby w pokoju z oknem, nie rezygnujmy ze słonecznego światła. Najlepiej w takiej sytuacji sprawdzi się otwarte pomieszczenie, które można uzyskać m. in. odpowiednio ustawiając meble, albo oddzielając je za pomocą ścianki – w ten sposób wnętrze garderoby pozostaje w pewien sposób ukryte, a zarazem jest wygodne w użytkowaniu. Oczywiście idealnie jest, jeśli całość tworzy harmonijną kompozycję – oba pomieszczenia powinny więc być urządzone w podobnym stylu.

mala otwarta garderoba przy sypialni

Garderoba w pokoju z oknem zapewnia dostęp do naturalnego światła, warto więc postawić na otwarte pomieszczenie

mala otwarta garderoba za sciana w sypialni

Garderoba ukryta jest za ścianą, ale tworzy spójną kompozycję z sypialnią

Zobacz także
Aranżacje wnętrza z białą szafą narożną w roli głównej

Funkcjonalny pokój – garderoba ukryta w pojemnej szafie

Jednym z najprostszych i najwygodniejszych rozwiązań pozwalających stworzyć garderobę w innym pomieszczeniu jest montaż dużej szafy. Aby maksymalnie wykorzystać całą dostępną powierzchnię, warto zdecydować się na meble tworzone na wymiar. Taka szafa świetnie sprawdzi się w małych pomieszczeniach, gdzie wydzielenie przestrzeni na garderobę jest niemożliwe ze względu na brak miejsca. Rozwiązanie to ma tę dodatkową zaletę, że pozwala zachować spójny charakter wnętrza – front szafy garderobianej pasujący do całej aranżacji zapewnia efekt harmonii i będzie doskonale komponować się z zastosowaną w sypialni kolorystyką oraz designem mebli. Warto też pomyśleć o lustrach umieszczonych na drzwiach szafy. Dzięki temu mała garderoba w szafie spełni swoją funkcję, a samo pomieszczenie wyda się większe.

garderoba w sypialni w zabudowanej szafie

Zabudowana szafa pozwala maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i tworzy spójną kompozycję z pozostałymi meblami

sypialnia z duza szafa garderobiana

Praktyczna szafa z lustrami doskonale pasuje do wystroju wnętrza

Garderoba w małym pokoju

W pomieszczeniach o niewielkim metrażu problemem bywa umiejętne zagospodarowanie całej przestrzeni w funkcjonalny sposób, aby całość nie wydawała się przytłoczona. Jak optycznie powiększyć wnętrze? Sposobów jest kilka. Jeden z najczęściej stosowanych to wykorzystanie jasnych kolorów, które sprawiają, że wnętrze wygląda na bardziej przestronne niż w rzeczywistości. Biel, beż, czy jasny błękit lub szarości dodatkowo dodadzą elegancji wnętrzu. Innym sposobem jest zastosowanie luster – powieszenie ich na ścianie wizualnie powiększy pomieszczenie, ale można je umieścić także na froncie szafy, albo obudować mebel ze wszystkich stron. Lustra sprawdzą się również jako prosty, ale niebanalny element dekoracyjny, a do tego są niezwykle funkcjonalne w pomieszczeniu z garderobą. Jeśli więc nie wiesz jak zrobić garderobę w pokoju o niewielkim metrażu, jasne kolory i lustra będą doskonałym wyborem.

garderoba w szafie z lustrem

Szafa obudowana lustrami wygląda oryginalnie, a dodatkowo powiększy optycznie małe wnętrze 

sypialnia z garderoba w szafie z lustrami

Fronty szafy z lustrami sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

przedpokoj z garderoba w duzej ciemnej szafie
Jak urządzić garderobę w przedpokoju?
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się