Przejdź do treści
biala szafa narozna w pokoju dziecka

5 inspiracji do stworzenia pięknej garderoby narożnej

Garderoba bardzo często sytuowana jest w pobliżu sypialni. W niektórych domach półki i wieszaki umieszczane są w korytarzu prowadzącym z sypialni do prywatnej łazienki gospodarzy. Oczywiście wiele zależy od wielkości domu lub mieszkania oraz warunków architektonicznych. Nie wiesz jak zaaranżować garderobę narożną? Wybrane przez nas pomysły mogą stać się dla Ciebie inspiracją.

Jak zaaranżować dużą garderobę narożną?

W dużych pomieszczeniach zadanie jest nieco łatwiejsze, ponieważ można niemal dowolnie zagospodarować przestrzeń przeznaczoną do przechowywania. Duża garderoba będzie też dobrze prezentowała się z ciemnymi ścianami lub meblami – taka kolorystyka nie jest zalecana do małych pomieszczeń, ponieważ sprawia, że wydają się one jeszcze ciaśniejsze. W garderobie bardzo ważne jest też dobrze dobrane oświetlenie. Przede wszystkim powinno ono być funkcjonalne, ale można też zadbać o elementy dekoracyjne w postaci podświetlonych półek albo oryginalnej wiszącej lampy.

duza garderoba narozna z podswietleniem

Podświetlone półki to nie tylko praktyczne, ale również niezwykle estetyczne rozwiązanie

Zobacz podobne:

Stylowa narożna garderoba w ciemnych kolorach

Osoby chętniej wybierające ciemne kolory w aranżacji wnętrz wcale nie muszą z nich rezygnować urządzając garderobę. Co prawda czarne wykończenie sprawi, że wnętrze może wydawać się nieco mniejsze, ale warto pamiętać, że garderoba to przede wszystkim pomieszczenie funkcjonalne, a dodatkowo często połączone z sypialnią. Jeśli więc ta ostatnia jest urządzona w ciemnej tonacji, w garderobie w sypialni można zastosować podobną kolorystykę. Takie rozwiązanie pasuje przede wszystkim do męskich mieszkań. Oczywiście należy również w tym przypadku zadbać o odpowiednie oświetlenie.

narozna garderoba w ciemnych kolorach

Garderoba w ciemnych kolorach idealnie pasuje do męskich wnętrz

Zobacz także
Aranżacja garderoby na poddaszu

Pojemna szafa narożna jako wolnostojąca garderoba

W niektórych sypialniach trudno wydzielić odpowiednio dużo miejsca na oddzieloną ścianą garderobę. W takich sytuacjach znacznie lepiej sprawdzić się więc może narożna szafa jako garderoba wolnostojąca. Warto zadbać, aby była ona w pełni funkcjonalna, a więc pozwala maksymalnie wykorzystać róg pomieszczenia – powinniśmy zwracać na to uwagę podczas zakupów. Kolejna istotna kwestia to dobranie modelu szafy do aranżacji całego wnętrza. Podobna kolorystyka sprawi, że całość będzie się komponować harmonijne i stworzy udane połączenie. Oczywiście można też wybrać mebel wyróżniający się pod względem desingu, dzięki czemu uzyskamy intrygujący efekt.

pojemna szafa narozna w sypialni nowoczesnej

Duża narożna szafa w sypialni doskonale spełni funkcję garderoby

szara narozna szafa w sypialni

Szara narożna szafa doskonale wpisuje się w wystrój wnętrza

Garderoba narożna – duża szafa w pokoju dziecka

Pokój dziecięcy to pomieszczenie, które często urządzane jest z najwyższą dbałością o każdy detal. Odpowiednio dobrana kolorystyka ścian i mebli sprawia, że wnętrze wygląda przytulanie i stanowi idealną przestrzeń do zabawy. Nie mniej istotne jest jednak zastosowanie rozwiązań praktycznych. Mała garderoba w pokoju dziecięcym może wydawać się zbędna, jednak pamiętajmy, że w pomieszczeniu tym koniecznie trzeba wygospodarować nieco miejsca na zabawki. W tym przypadku można więc zrezygnować z wielu wieszaków na rzecz regałów i zamykanych półek idealnych do przechowywania drobiazgów dziecka.

biala szafa narozna w pokoju dziecka

Biała szafa narożna połączona z praktycznymi półkami to połączenie designu i funkcjonalności

duza szafa z otwartmi polkami w pokoju dzieciecym

Szafa narożna połączona z łóżkiem pozwala w pełni wykorzystać pomieszczenie

Narożna garderoba w przedpokoju

W małych mieszkaniach liczy się funkcjonalne zagospodarowanie całej dostępnej powierzchni. Często stosowanym rozwiązaniem jest więc garderoba w przedpokoju. W tego typu aranżacjach należy jednak pamiętać nie tylko o kwestiach praktycznego wykorzystania pomieszczenia, ale również o estetyce – w końcu przedpokój to pierwsze pomieszczenie, jakie widzą nasi goście po wejściu do mieszkania. Jeśli mieszkanie nie należy do największych, a pomieszczenie jest ciasne, warto zdecydować się na jasną kolorystykę – biała garderoba narożna pozwoli w pełni wykorzystać całą przestrzeń, a dodatkowo wizualnie ją powiększy.

narozna garderoba w przedpokoju

Biała narożna szafa – garderoba w przedpokoju to idealne rozwiązanie w małym mieszkaniu

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

sypialnia na poddaszu z duza szafa
Aranżacja garderoby na poddaszu
Przeczytaj
minimalistyczna sypialnia z garderoba w ciemnych kolorach
5 pomysłów na piękną garderobę w sypialni
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się