Przejdź do treści
łazienka w stylu eklektycznym z czarno-białą mozaiką

5 pomysłów na mozaikę w łazience

Łazienka najczęściej wykładana jest praktycznymi płytkami ściennymi i podłogowymi. Rozwiązanie to jest wygodne, ponieważ znacznie ułatwia utrzymanie pomieszczenia w czystości. Ponieważ obecnie wybór tego typu materiałów wykończeniowych jest ogromny, z łatwością można znaleźć wzór pasujący do konkretnej koncepcji. Ciekawy efekt można też uzyskać wykorzystując mozaikę w łazience. Zobacz stylowe wnętrza i zainspiruj się do stworzenia własnej kompozycji.

Czerń i biel

Mozaika w łazience ułożona z niewielkich czarnych i białych płytek to świetny sposób na ożywienie wnętrza. Ta opcja sprawdzi się w wielu aranżacjach – nie tylko tych stawiających na elegancję, ale również skandynawskich czy industrialnych. Z czym połączyć czarno-białą mozaikę na podłodze? Możliwości jest wiele – z tymi kolorami dobrze prezentują się m. in. szarości i drewniane wykończenie. Inna opcja to wykorzystanie czerni i bieli również w innych elementach wykończeniowych oraz wyposażeniu.

łazienka w stylu industrialnym z czarno-białą mozaiką na podłodze

Czarno-biała mozaika doskonale pasuje do łazienki w stylu industrialnym

Zobacz podobne:

czarno-biała łazienka z mozaiką na podłodze

Czarno-biała mozaika doskonale pasuje do wnętrza urządzonego w tej samej kolorystyce

Na podłodze i na ścianie

Mozaika w łazience może znaleźć się nie tylko na podłodze, ale również na ścianie. Ten sam wzór sprawi, że wnętrze nabierze bardziej spójnego charakteru. Oczywiście należy zachować umiar – aby mozaika na podłodze i na ścianach nie przytłaczała, warto przełamać ją gładszymi powierzchniami i neutralnymi kolorami, np. bielą. Ciekawym pomysłem jest potraktowanie mozaiki na ścianie jako dekoracji – wówczas wzór z podłogi można powtórzyć na fragmencie ściany, resztę zaś pozostawić w neutralnym odcieniu.

łazienka z szarą mozaiką na ścianie i podłodze

Drobna mozaika na ścianie i podłodze to świetny sposób na dekorację wnętrza

łazienka w stylu eklektycznym z czarno-białą mozaiką

Ten sam wzór powtórzony na podłodze i na ścianie sprawia, że wnętrze nabiera bardziej spójnego charakteru

Zobacz także
4 pomysły na lustro w łazience

Mozaika w małej łazience

Odpowiednio dobrana mozaika sprawdzi się zarówno w przestronnym pokoju kąpielowym, jak i małych łazienkach. W niektórych aranżacjach płytki ścienne kładzione są tylko w miejscach najbardziej narażonych na zachlapanie, a więc nad wanną lub przy kabinie prysznicowej. Warto zastanowić się nad zastąpieniem dużych płytek drobną mozaiką, która stworzy ciekawy wzór w małej łazience. Można też zdecydować się na podświetlenie mozaiki – ten sposób na dekorację sprawdzi się przede wszystkim w łazienkach nowoczesnych i dzięki niemu nawet mała łazienka będzie prezentowała się niezwykle efektownie.

skandynawska łazienka z czarno-białą mozaiką nad wanną

Czarno-biała mozaika nad wanną zabezpiecza ścianę przed wilgocią, a jednocześnie stanowi dekorację wnętrza skandynawskiego

nowoczesna łazienka z podświetloną mozaiką na ścianach

Odpowiednio rozmieszczone źródła światła dodatkowo podkreślają urodę mozaiki

Mozaika w łazience tworząca wzory – nie tylko do wnętrza glamour

Mozaika składająca się z wielu małych elementów może tworzyć przemyślane wzory, które staną się prawdziwą dekoracją w każdej łazience. Motywy kwiatowe lub orientalne sprawią, że pomieszczenie nabierze elegancji i z pewnością będzie się wyróżniało taką efektowną ozdobą. Mozaikę w łazience można ułożyć na kilku ścianach – będzie wówczas ciekawą alternatywą dla gładkich dużych płytek. Inne rozwiązanie to mozaikowy wzór na jednej ze ścian. Dzięki temu stworzymy piękny obraz odporny na zachlapanie. Kolorystykę powinniśmy dobierać w taki sposób, aby pasowała do innych elementów wyposażenia łazienki.

mała łazienka z dekoracyjną mozaiką szklaną na ścianach

Mozaika może też pokrywać całe ściany łazienki

łazienka z dekoracyjną mozaiką szklaną na ścianie

Dekoracyjna mozaika na ścianie to świetny sposób na ozdobienie wnętrza

Łazienka z mozaiką z dużych płytek

Chociaż mozaika kojarzy się głównie ze wzorami ułożonymi z małych elementów, nic nie stoi na przeszkodzie, aby do stworzenia ciekawej kompozycji wykorzystać również większe płytki. W ostatnim czasie modne są m. in. patchworkowe wzory. Na pozór tworzą one dość chaotyczną całość jednak zachowanie spójnej kolorystyki sprawi, że wnętrze pozostanie harmonijne, a zarazem zostanie ożywione. Do stworzenia barwnej mozaiki w łazience można też wykorzystać płytki jednokolorowe. Zasada jest w tym przypadku podobna – sięgamy po odcienie utrzymane w podobnej tonacji, aby efekt końcowy pozostał spójny. Doskonale w tej roli sprawdzają się płytki heksagonalne i w kształcie rombów ułożone tylko na fragmencie ściany, a nierzadko wychodzące również na podłogę.

łazienka skandynawska z mozaiką z dużych płytek

Duże płytki również mogą tworzyć ciekawy wzór

łazienka z mozaiką na podłodze i ścianach z dużych płytek

Mozaika ułożona z większych płytek to ciekawy sposób na dekorację wnętrza i zabezpieczenie ścian i podłogi przed zachlapaniem

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

klasyczna łazienka z umywalką nablatową
Klasyczna łazienka -Jak stworzyć udaną aranżację?
Przeczytaj
łazienka w stylu glamour z lustrem w dekoracyjnej ramie
4 pomysły na lustro w łazience
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się