Przejdź do treści
wąski przedpokój w stylu minimalistycznym z panelami ściennymi 3d

5 pomysłów na panele ścienne w przedpokoju

Przedpokój to pierwsze pomieszczenie, jakie widzimy po wejściu do mieszkania. Często też pełni ono funkcję niewielkiej garderoby i miejsca przechowywania. Warto jednak zadbać, aby przestrzeń przy drzwiach wejściowych prezentowała się schludnie i elegancko. Jednym ze sposobów na dekorację jest umieszczenie paneli ściennych w przedpokoju. Zobacz najciekawsze pomysły projektantów.

Klasycznie i elegancko

Nie wiesz jak zaaranżować przedpokój z panelami ściennymi? Możesz postawić na klasykę. Białe panele ścienne położone na dolnej części ściany to świetny sposób aby udekorować elegancki przedpokój czy wąski korytarz. Przestrzeń ponad panelami można pomalować na neutralny kolor – w tej roli doskonale sprawdzi się biel lub łagodne szarości. Inna opcja to wytapetowanie ścian nad panelami. Jeśli ilość miejsca na to pozwoli, warto ustawić w przedpokoju pikowane siedzisko, które podkreśli elegancki charakter wnętrza. Takie połączenie to idealna propozycja dla miłośników klasyki.

przedpokój w stylu klasycznym z białymi panelami ściennymi

Białe panele ścienne idealnie wpisują się klasyczną aranżację przedpokoju

Zobacz podobne:

klasyczny przedpokój z panelami ściennymi

Białe panele ścienne w zestawieniu z tapetą tworzą stylową całość idealną do klasycznie urządzonego przedpokoju

Białe panele ścienne

Pomalowane na biało drewniane panele ścienne w przedpokoju to świetny sposób na uzupełnienie aranżacji w stylu skandynawskim, prowansalskim czy rustykalnym. Można je położyć pionowo lub poziomo, a by zyskać jeszcze lepszy efekt, wystarczy uzupełnić wnętrze pasującymi do wystroju meblami. W przedpokoju z białymi panelami ściennymi sprawdzą się siedziska i ławki w niemal dowolnym kolorze, warto jednak zadbać, aby ich design wpisywał się w konkretną aranżację – wówczas przedpokój zyska bardziej spójnego charakteru.

przedpokój w stylu skandynawskim

Jasne drewniane panele na ścianie świetnie uzupełniają skandynawską aranżację przedpokoju

jasny przedpokój w stylu prowansalskim z białymi panelami ściennymi

Białe panele ścienne doskonale pasują do przedpokoju w stylu prowansalskim

Zobacz także
Płytki do przedpokoju, ciekawe pomysły na ścianę

Korytarz w szarościach

We wnętrzach skandynawskich świetnie wyglądają również szare panele ścienne do korytarza. Ten kolor idealnie wpisuje się w styl rodem z północy, a można uzupełnić go jasnymi meblami. Białe siedzisko, szafka na buty z drewna czy lustro w prostej ramie doskonale będą wpisywać się w wystrój przedpokoju z panelami ściennymi w szarościach. Można położyć je na jednej ścianie, a pozostałe pozostawić gładkie. Jeśli wszystkie pomalujemy na ten sam odcień szarości, zyskamy jeszcze bardziej spójny efekt.

jasny przedpokój w stylu skandynawskim z szarymi panelami ściennymi

Jasnoszare panele ścienne idealnie uzupełniają skandynawską aranżację przedpokoju

Drewniane panele ścienne do przedpokoju

Drewno doskonale sprawdza się jako materiał wykończeniowy wnętrz – dodaje pomieszczeniom bardziej przytulnego charakteru i wizualnie je ociepla. Naturalny rysunek słoi stanowi zaś piękną dekorację, która sprawdzi się w różnych stylach. Przedpokój w panelach ściennych wbrew pozorom pasuje nie tylko do wystroju skandynawskiego czy rustykalnego. Gładkie ściany w drewnie to również dobre rozwiązanie do nowoczesnych aranżacji. Można zdecydować się na cały przedpokój w panelach ściennych, albo położyć je tylko na wybranym fragmencie, np. by wyeksponować wizualnie przestrzeń nad siedziskiem.

nowoczesny przedpokój z ciemnymi panelami ściennymi

Ciemne panele ścienne to świetny wybór do nowoczesnej aranżacji przedpokoju

mały jasny przedpokój z panelami ściennymi

Panele można położyć też na wybranym fragmencie ściany, np. nad siedziskiem

Nowoczesne panele ścienne do przedpokoju

Drewniane panele do przedpokoju to nie jedyne rozwiązanie dla osób planujących dekorację tego wnętrza. Obecnie niemałą popularnością cieszą się panele gipsowe 3D. Są one dostępne w wielu wzorach do wyboru, a trójwymiarowa faktura tego typu elementów wykończeniowych stanowi dodatkową ozdobę. Niewątpliwą zaletą tego typu nowoczesnych paneli ściennych do przedpokoju jest fakt, że można pomalować je na dowolny kolor, a ponadto można je układać samodzielnie. Podświetlenie takiej ściany dekoracyjnej sprawi, że nawet mały i wąski przedpokój będzie wyglądał bardziej elegancko, a zarazem nowocześnie. Jeśli zaś zechcemy wizualnie powiększyć wnętrze, wystarczy wstawić duże lustro – dzięki niemu korytarz zsyłka optycznie na wielkości.

wąski przedpokój w stylu minimalistycznym z panelami ściennymi 3d

Panele 3D to świetny sposób na ciekawą dekorację minimalistycznego wnętrza

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

mały industrialny przedpokój w bloku
Kreatywne pomysły na aranżację przedpokoju w bloku
Przeczytaj
wąski korytarz z cegłą i betonem
Pomysły na wąski korytarz w bloku - urządzamy modny przedpokój
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się