Przejdź do treści
nowoczesny przedpokój w mieszkaniu

5 pomysłów na stylowy i nowoczesny przedpokój

Marząc o stylowym wystroju naszego mieszkania, staramy się przede wszystkim o to, by nasze wnętrza były modne i nowoczesne. Aby wygląd wnętrza był zachwycający, musimy pamiętać o wszystkich pomieszczeniach w mieszkania, nawet tych, w których zwykle nie spędzamy zbyt wiele czasu. Jaki pomysł na nowoczesny przedpokój wykorzystać, by nasze mieszkanie już od progu olśniewało gości? Na jakie rozwiązania się zdecydować? Dziś przedstawiamy zdjęcia nowoczesnych wiatrołapów, które dostarczą wielu inspiracji.

Nowoczesny przedpokój – projekty minimalistyczne

Współcześnie projektanci stawiają przede wszystkim na elegancję, którą łatwo osiągają dzięki minimalizmowi. Nowoczesne aranżacje przedpokoju chętnie będą wykorzystywać właśnie to rozwiązanie. Biel w połączeniu z drewnem? Szarość i białe meble? Takie zestawienia będą często spotykane w nowoczesnym przedpokoju. Aby nieco urozmaicić aranżację, możemy zdecydować się na wybór jasnych, pastelowych barw – kolory kremowe czy błękit będą tutaj doskonałym wyborem. Na ścianie sprawdzi się duże lustro. Jasne tony i minimalizm to najlepsze połączenie do przedpokoju w stylu skandynawskim.

skandynawski przedpokój minimalistyczny

Jednolity, jasny kolor ścian będzie odpowiedni do przedpokoju w stylu skandynawskim

Zobacz podobne:

płytki z betonu na podłodze w przedpokoju

Aby urozmaicić biały przedpokój, wykorzystajmy beton architektoniczny na podłodze

Nowoczesny hol – aranżacje w ciemnych kolorach

Kiedy zastanawiamy się nad projektem nowoczesnego przedpokoju, a nie chcemy uciekać się do żadnego stylu wnętrzarskiego, możemy postawić na ciemne barwy, które charakteryzują współczesne aranżacje. Sprawdzą się tutaj przede wszystkim ciemne szarości i grafit. Możemy oczywiście zdecydować się też na głęboką czerń. Nowoczesne korytarze w ciemnych kolorach chętnie będą łączyć grafitowe ściany z materiałami wykończeniowymi, tj. beton architektoniczny. Aby ocieplić wnętrze możemy zastosować też deski lub panele.

ciemny grafitowy przedpokój

Wnętrze ciemnego przedpokoju ocieplimy stosując obicie w jasnym drewnie

Zobacz także
Na jaki kolor pomalować korytarz w domu?

Nowoczesny wiatrołap – aranżacje w neutralnych kolorach

Projektanci wnętrz w ostatnich latach stawiają na połączenia neutralnych odcieni, które w jakiś sposób odwołują się do naturalnego krajobrazu. Połączenie bieli, czerni, szarości, odcieni kremowych czy kolorów drewna z pewnością sprawdzą się w aranżacji modnego przedpokoju w bloku. Ciekawy efekt możemy uzyskać, kiedy każda ze ścian będzie prezentować się inaczej. Unikniemy w ten sposób pewnego przytłoczenia, które mogłoby wyniknąć z połączenia różnych kolorów na niewielkiej powierzchni. Nowoczesny przedpokój warto również dodatkowo oświetlić światłem o jasnej, chłodnej barwie, które zapewni przestronność naszej aranżacji.

korytarz w bloku z drewnianym obiciem

Neutralne kolory w przedpokoju będą prezentować się bardzo elegancko

nowoczesny przedpokój w mieszkaniu

Drewno, beton, biel będą się ze sobą doskonale komponować w naszym przedpokoju

Ściana w intensywnej barwie – projekt nowoczesnego przedpokoju

Nowoczesne korytarze i inne pomieszczenia przechodnie pozwalają nam na odrobinę szaleństwa. Kiedy w aranżacji naszego mieszkania wykorzystujemy jeden wiodący kolor, możemy wykorzystać go również w naszym wejściu. Pomalowanie jednej ściany w tym kolorze, najlepiej w jego intensywnym odcieniu łatwo połączymy z neutralnymi barwami – bielą, ciemnymi szarościami a nawet z odcieniami beżu. Aby nadać wnętrzu więcej dynamiki, możemy zdecydować się na ustawienie eleganckiej garderoby z prostym siedziskiem, co podkreśli funkcję pomieszczenia.

nowoczesny przedpokój w mieszkaniu z kolorową ścianą

W nowoczesnym wnętrzu często sprawdzi się pokrycie jednej ze ścian intensywną barwą

Dodatki w nowoczesnym wiatrołapie

Na jakie dodatki postawić, urządzając przedpokój nowoczesny? Najlepszym rozwiązaniem będą te, które poza walorami estetycznymi spełniają też funkcję praktyczną. Lustra (najlepiej te bez ram) czy eleganckie ławeczki wydają się być naturalnym wyborem. Aranżacja nowoczesnego wiatrołapu powinna uwzględnić również zastosowanie nowoczesnych lamp – mogą mieć one nieco industrialny charakter. Ciekawym pomysłem będzie zastosowanie podwieszanego oświetlenia o niezbyt intensywnym świetle, które podkreśli najważniejsze punkty naszej aranżacji. Jeśli nasz przedpokój jest mały, możemy zdecydować się na urozmaicenie projektu dzięki zastosowaniu płytek podłogowych, które będą układać się w ciekawy wzór.

mozaika z płytek na podłodze w przedpokoju

Urozmaicenie naszego przedpokoju może zapewnić nam mozaika z płytek podłogowych

wąski przedpokój z cegłą

Klasycznym dodatkiem do przedpokoju jest duże lustro

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

duży nowoczesny przedpokój w kamieniu
7 pomysłów na aranżację przedpokoju w kamieniu dekoracyjnym
Przeczytaj
wąski biały przedpokój z drewnianą podłogą
Jak pomalować ściany w wąskim przedpokoju?
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się