Przejdź do treści
matowe szare płytki w kuchni

5 pomysłów na zachwycającą podłogę w kuchni

W aranżowaniu wnętrza bardzo często skupiamy się przede wszystkim na tym, co widoczne jest na pierwszy rzut oka. Wybieramy kolor ścian, dobieramy odpowiednie meble i elementy wyposażenia jakie niezbędne są w danym pomieszczeniu do spełniania jego funkcji, zapominając często o tym, co mamy pod nogami. Dobrze przygotowany projekt musi jednak uwzględniać wszelkie aspekty wystroju, dlatego dziś podpowiadamy, co położyć na podłogę w kuchni, by nasza aranżacja była zachwycająca.

Z wysokim połyskiem

Kiedy szukamy odpowiedzi, jakie płytki na podłogę do białej kuchni (szczególnie do takiej właśnie aranżacji), powinniśmy skierować naszą uwagę ku płytkom podłogowym z wysokim połyskiem, a najlepiej dużym płytom kamiennym, które sprawią, że nasza kuchnia stanie się pomieszczeniem zupełnie wyjątkowym. Kamień na podłodze w kuchni nada każdemu wnętrzu niezwykłej elegancji i wrażenia luksusu. Dobrze będzie współgrał z kamiennymi blatami o tym samym lub ciemniejszym kolorze. Taka aranżacja jest warta rozważenia, jeśli chcemy posiadać kuchnię w stylu skandynawskim w oparciu o ten właśnie naturalny materiał wykończeniowy.

kamienne płytki w kuchni

Płytki z kamienia na podłodze kuchennej będą zawsze doskonałym wyborem

Zobacz podobne:

kamienne płytki na podłodze w kuchni

Kuchnia z kamienną podłogą prezentuje się elegancko w każdym wydaniu

Co na podłogę w kuchni? Drewno!

Urządzając aranżację wnętrza, często zastanawiamy się, co na podłogę w kuchni – płytki czy coś innego? Jeśli chcemy przygotować projekt prawdziwie ciepłego i rodzinnego wnętrza, jakie na pewno nada się do kuchni, powinniśmy wybrać drewno. Zamiast płytek na podłodze do białej kuchni możemy wybrać deski podłogowe lub panele. Drewniane wykończenie w każdym pomieszczeniu gwarantuje, że wnętrze będzie przytulne. Jest to doskonałe rozwiązanie właściwie do każdej kuchni, niezależnie od kolorystyki. Sprawdzi się w połączeniu tak z jasnymi, jak i z ciemnymi barwami.

kuchnia z drewnianą podłoga

Drewno na podłodze sprawdzi się w każdej kuchni i nada wnętrzu przytulnego charakteru

drewniana podłoga w jasnej kuchni

W jasnej kuchni możemy zdecydować się na drewnianą podłogę o jasnym odcieniu

Zobacz także
Aranżacja otwartej kuchni – jak oddzielić ją od salonu?

Szara podłoga w kuchni

Nowoczesne projekty lubią sięgać po różne odcienie szarości, od tych jasnych, aż po zupełnie ciemne, jak grafit. Kiedy zastanawiamy się, co na podłogę w nowoczesnej kuchni, możemy wybrać szare płytki ceramiczne lub zastąpić je betonem architektonicznym. Taki materiał w każdej kuchni będzie prezentował się stylowo, a całe pomieszczenie zyska dzięki temu na głębi. Dobrze więc sprawdzi się taki pomysł nawet w małej kuchni. Szarość dobrze będzie komponować się zarówno z innymi achromatycznymi odcieniami, jak i z naturalnymi materiałami wykończeniowymi. Jeśli planujemy kuchnię w stylu skandynawskim lub industrialnym, będzie to na pewno dobry wybór.

matowe szare płytki w kuchni

Matowa szara podłoga będzie świetnym połączeniem z drewnianymi meblami

jasne szare płytki z połyskiem w kuchni

Jasne szare płytki z połyskiem będą idealne do białej kuchni

Więcej pomysłowości

Jednokolorowa, przemyślana podłoga w kuchni jest oczywiście jak najlepszym rozwiązaniem. Kiedy jednak w naszej aranżacji stawiamy na dynamikę i interesujące efekty, powinniśmy rozważyć inne możliwości, jak np. zastosowanie rozmaitych kolorów albo łączenie ze sobą różnych materiałów wykończeniowych, które sprawią, że nasza aranżacja będzie zachwycająca. Połączenie drewna z płytkami ceramicznymi? Czarno-biała podłoga w kuchni? Geometryczny deseń na podłodze? Wszystko znajdzie tu swoje zastosowanie, jeśli zostanie odpowiednio przemyślane pod kątem całości wystroju.

płytki ceramiczne przy aneksie

Połączenie różnych materiałów wykończeniowych może dać niespodziewane efekty

Ciemniejsza podłoga

Możemy zdecydować się również na kontrast, czyli na położenie podłogi ciemniejszej od całości aranżacji. Jeśli szukamy pomysłu na podłogę do białej kuchni, możemy zdecydować się na czerń lub grafit. Ważne, by ciemniejszy kolor znalazł się właśnie pod naszymi stopami. Dobrze w takim połączeniu będą wyglądać przede wszystkim jasne lub białe meble kuchenne, które zostaną po prostu odpowiednio wyeksponowane. Możemy też, jeśli wybraliśmy jakiś wiodący kolor do naszej kuchni, wybrać na podłogę wykończenie w tym samym kolorze, tylko bardziej intensywny jego odcień.

ciemna podłoga w kuchni do jasnych mebli

Ciemna podłoga w kuchni będzie najlepszym tłem do jasnych mebli

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

jasna kuchnia z szarymi plytkami imitujacymi beton
Jakie płytki do kuchni na ścianę warto wybrać?
Przeczytaj
nowoczesna kuchnia z ceglaną ścianą
Szkło w kuchni, czyli jak zaaranżować ścianę nad blatami
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się