Przejdź do treści
klasyczny pokoj dzieciecy dla niemowlaka

6 inspiracji na wystrój okna w pokoju dziecka

Urządzając pokój dla najmłodszych członków rodziny powinniśmy zadbać, aby aranżacja była przede wszystkim dostosowana do wieku pociechy. Inne potrzeby będzie miał niemowlak, inne – przedszkolak, a jeszcze inne nastolatek. Oprócz funkcjonalnych mebli czy odpowiednio dobranej kolorystyki, ważne są również akcenty dekoracyjne. Okno w pokoju dziecka warto więc zaaranżować w taki sposób, aby nie zaburzało wygodnego użytkowania wnętrza, ale też pasowało wizualnie do wystroju pomieszczenia.

Jak zaaranżować okno w pokoju dziewczynki?

Pokoje dziewczynek często utrzymane są w bieli lub pastelowych kolorach. Jasne meble można uzupełnić o dowolne dodatki – mogą to być różowe akcenty, ale nie tylko. Równie dobrze prezentować się będą szarości czy zieleń, a wybór konkretnej kolorystyki powinien zależeć od preferencji właścicielki pomieszczenia. Okno w pokoju dziewczynki dobrze prezentuje się z delikatnymi firankami lub miękkimi zasłonami, które podkreślają przytulny charakter wnętrza.

kolorowy pokoj dzieciecy dla dziewczynki

Kolorowe zasłony w tym pokoju dziecięcym idealnie pasują do całej aranżacji wnętrza

duzy jasny pokoj dzieciecy dla dziewczynki

Zasłony w kropki idealnie pasują do innych elementów dekoracyjnych w tej aranżacji

Aranżujemy okno w pokoju młodzieżowym

Wystrój okien w pokoju dziecięcym z jednej strony musi pasować do całej aranżacji, z drugiej zaś – zapewniać wygodne użytkowanie wnętrza i odpowiednio dużo światła w pomieszczeniu. W pobliżu okna bardzo często ustawiane jest biurko – naturalne światło sprzyja nauce, dlatego to najlepsze miejsce do zaaranżowania strefy pracy. Dobrym wyborem na wystrój okna w pokoju młodzieżowym są więc rolety – zajmują mało miejsca, dlatego doskonale sprawdzą się nad biurkiem.

duzy kolorowy pokoj mlodziezowy

Praktyczna roleta zapewnia dużo światła i pasuje do wystroju pokoju młodzieżowego

duzy nowoczesny pokoj mlodziezowy

Szare rolety idealnie wpisują się w nowoczesną aranżację tego wnętrza

Zobacz także
Pomysły na dodatki do pokoju dziecięcego

Jak zaplanować wystrój okna w pokoju chłopca?

Okno w pokoju dziecięcym dla chłopca, podobnie jak w pomieszczeniu zaaranżowanym z myślą o dziewczynce, może być wyposażone w miękkie zasłony pasujące do całego wystroju. Takie rozwiązanie jest dobrym wyborem zwłaszcza do pokoju malucha. W przypadku ucznia warto zaś rozważyć praktyczne żaluzje, zwłaszcza jeśli pod oknem stoi biurko. Taki wystrój okna w pokoju dziecięcym zapewni dużo światła, ale zajmuje niewiele przestrzeni. Duży wybór kolorów żaluzji pozwoli ponadto znaleźć odpowiedni model do konkretnego wnętrza.

kolorowy pokoj dzieciecy dla chlopca

Białe żaluzje pasują do wystroju tego pokoju dziecięcego, a jednocześnie są praktyczne

szary nowoczesny pokoj dla chlopca

W pokoju chłopca sprawdzą się również zasłony pasujące do całej aranżacji

Jak zaaranżować okno w pokoju niemowlaka?

Pokój niemowlaka niekoniecznie musi być pełen kolorowych mebli i dodatków. Wręcz przeciwnie – w ostatnim czasie chętnie wybieranym rozwiązaniem są eleganckie biele i szarości oraz stonowane dodatki. Wnętrze dla maluszka powinno zapewniać wygodę podczas opieki nad niemowlakiem, warto też zadbać, aby było przytulne. Dlatego też doskonałym wyborem są miękkie zasłony z firankami lub przepuszczającymi światło roletami. Pamiętajmy jednak, aby okno w pokoju dziecięcym było zaaranżowane w sposób pasujący pod względem kolorystyki do całego wnętrza.

klasyczny pokoj dzieciecy dla niemowlaka

Miękkie zasłony idealnie podkreślają przytulny charakter wnętrza

jasny skandynawski pokój dzieciecy dla niemowlaka

Zasłony pasujące do innych elementów dekoracyjnych zapewniają spójność aranżacji

Planujemy wystrój okna w pokoju dziecięcym dla przedszkolaka

Przedszkolaki wiele czasu poświęcają zabawie, trzeba im jednak zapewnić również odpowiednie miejsce do rysowania, malowania farbami czy innych prac plastycznych. Podczas tego typu zabaw najlepsze jest światło naturalne, dlatego okno w pokoju dziecka w wieku przedszkolnym rozsądnie jest wyposażyć w praktyczną roletę. Zajmuje niewiele miejsca, zapewni dużo światła, a wybierając odpowiednią kolorystykę tego elementu możemy dzięki niej w prosty sposób uzupełnić każdą aranżację.

nowoczesny bialo rozowy pokoj dla dziewczynki

Różowa roleta w tym pokoju dziecięcym idealnie uzupełnia biało-różowy wystrój

Pomysł na wystrój okien w pokoju dziecięcym dla rodzeństwa

Urządzając pokój dla jednego dziecka często kierujemy się preferencjami właściciela tego pomieszczenia. W przypadku dziewczynek często sięgamy po różowe dodatki, aranżację pokoju chłopca nierzadko uzupełniamy zaś o elementy w odcieniach niebieskiego. Planując wystrój okien w pokoju dziecięcym dzielonym przez rodzeństwo najlepiej sięgnąć po neutralne kolory. Dobrze sprawdzi się więc biel, beż czy ciągle modne szarości. Zasłony lub rolety warto też dopasować do innych elementów aranżacji, dzięki czemu całość zyska bardziej spójnego charakteru.

jasny skandynawski pokoj dla rodzenstwa

Neutralne kolory firanek i zasłon to idealny wybór do pokoju dla rodzeństwa

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

jasny waski pokoj mlodziezowy
5 inspiracji na urządzenie wąskiego pokoju młodzieżowego
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się