Przejdź do treści
duży nowoczesny przedpokój w kamieniu

7 pomysłów na aranżację przedpokoju w kamieniu dekoracyjnym

Kamień dekoracyjny dawniej wykorzystywany był jako dekoracja elewacji. Obecnie jednak coraz chętniej stosuje się go również jako ozdobę wnętrz. Ten materiał doskonale sprawdzi się zwłaszcza w aranżacjach nowoczesnych. Jak urządzić przedpokój z kamieniem dekoracyjnym?

Jasny przedpokój w kamieniu dekoracyjnym

Ściana z kamieniem dekoracyjnym to świetny sposób, aby ozdobić wnętrze. W przedpokoju zazwyczaj ustawiamy najbardziej niezbędne meble, aby niepotrzebnie nie zajmować miejsca, którego w tych pomieszczeniach bardzo często brakuje. Jasny kamień dekoracyjny ze względu na swój kolor nie będzie niepotrzebnie przytłaczał wnętrza, a nawet przeciwnie – sprawi, że wyglądać będzie ono na przestronniejsze. Jest to więc doskonały wybór do małego przedpokoju.

mały jasny przedpokój w stylu nowoczesnym

Jasny kamień dekoracyjny świetnie sprawdzi się w małym przedpokoju

Zobacz podobne:

Kamień dekoracyjny w przedpokoju – aranżacje z ciemnym kolorem

W dużym pomieszczeniu można pozwolić sobie na nieco większą dowolność, jeśli chodzi o wybór kolorystyki. Ciemne ściany z kamienia dekoracyjnego w przedpokoju będą wówczas piękną ozdobą, która nie przytłoczy wnętrza. Takie rozwiązania szczególnie sprawdzi się w nowoczesnym holu – wówczas można pozostawić jasną podłogę. Oczywiście ciemny kamień dekoracyjny dobrze będzie wyglądał także w małym przedpokoju, jednak warto w takich aranżacjach pozostawić pozostałe ściany w bieli. Element ozdobny dzięki temu sprawi, że wnętrze stanie się ciekawsze, ale też nie będzie go przytłaczał.

nowoczesny przedpokój z ciemnym kamieniem dekoracyjnym

W większym holu można wykorzystać kamień dekoracyjny w ciemniejszym odcieniu

nowoczesny przedpokój z czarnym kamieniem dekoracyjnym

Ciemny kamień dekoracyjny w połączeniu z białymi ścianami nie przytłacza małego przedpokoju

Zobacz także
5 pomysłów na panele ścienne w przedpokoju

Cały przedpokój w kamieniu dekoracyjnym

Kamień dekoracyjny na ścianie to rozwiązanie często wykorzystywane w aranżacjach nowoczesnych. Ciekawym pomysłem jest też zestawienie ich z terakotą na podłodze. Kluczem do sukcesu jest w tym przypadku odpowiednie połączenie kolorów. Ciemny kamień dekoracyjny w korytarzu będzie prezentował się świetnie, jeśli ten sam odcień wykorzystamy zarówno na podłodze, jak i ścianach. Takie zestawienie wygląda dobrze w przestronnych wnętrzach – ciasny hol z czarnym lub ciemnoszarym kamieniem dekoracyjnym może wyglądać na jeszcze mniejszy niż w rzeczywistości.

duży nowoczesny przedpokój w kamieniu

Kamień dekoracyjny na podłodze i na ścianach podkreśla nowoczesny charakter wnętrza

Oczywiście w holu można wykorzystać również kamień dekoracyjny w różnych kolorach. Dobrze prezentować się będą ściany oraz podłogi w podobnej kolorystyce. Dzięki temu wnętrze wyglądać będzie elegancko i niebanalnie, a jednocześnie zyskamy pewność, że jeden odcień nie zdominuje całej przestrzeni. Gładkie ściany i podłoga nie będą nudne, jeśli sięgniemy po ciekawe wzory, dobrze wyglądają one również z innymi elementami dekoracyjnymi, np. ażurowymi balustradami schodów czy ozdobnymi drzwiami szafy.

duży nowoczesny przedpokój w szarościach

Kolejny przykład na udane wnętrze w kamieniu – tym razem w szarościach i beżu

Elegancki przedpokój – kamień dekoracyjny gładki czy nie?

Hol z kamieniem dekoracyjnym o chropowatej strukturze wygląda bardzo elegancko. Niejednolita powierzchnia przyciąga uwagę i sprawia, że wnętrze prezentuje się ciekawie, a zarazem estetycznie. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie kamienia dekoracyjnego w przedpokoju na tylko jednej ścianie. Białe gładkie ściany będą wówczas stanowić neutralne tło, dzięki czemu ozdoba pięknie się wyróżni.

korytarz z ciemnym kamieniem dekoracyjnym na ścianie

Kamień dekoracyjny nad schodami dzięki ciekawiej fakturze stanowi niebanalną ozdobę

Gładkie ściany mogą prezentować się równie ciekawie, o ile zdecydujemy się na dobrze dobraną kolorystykę. Taka aranżacja świetnie wygląda we wnętrzach nowoczesnych, zarówno w ciasnym i wąskim korytarzu, jak i przestronnym holu. Dla urozmaicenia można wykorzystać inne elementy dekoracyjne, a więc np. zdecydować się na efektowną podłogę, a jeśli urządzamy przedpokój ze schodami – jako element dekoracyjny potraktować balustradę. Umiejętne połączenie rożnych materiałów pozwoli uzyskać ciekawy efekt.

duży jasny hol w jasnym kamieniu

Gładki kamień na ścianie świetnie podkreśla nowoczesny styl w aranżacji wnętrza

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

przedpokój z dużym lustrem
Jak stylowo zaprojektować przedpokój z garderobą z lustrem?
Przeczytaj
nowoczesny przedpokój w mieszkaniu
5 pomysłów na stylowy i nowoczesny przedpokój
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się