Przejdź do treści
duża biało-czarna sypialnia w stylu klasycznym

Aranżacja fioletowej sypialni

Szukając pomysłów na urządzenie stylowej sypialni często przeglądamy zdjęcia aranżacji tego typu dostępne w Internecie. Oczywiście projektując mieszkanie warto kierować się przede wszystkim własnymi preferencjami i oczekiwaniami z uwzględnieniem warunków architektonicznych panujących w danym wnętrzu. Jeśli jednak marzy Ci się sypialnia fioletowa, poniższe wskazówki mogą Ci pomóc w stworzeniu stylowej aranżacji tego pomieszczenia.

Elegancka sypialnia – fiolet w różnych odcieniach

Jedna z ogólnych zasad dotyczących projektowania wnętrz mówi, że w dużych pomieszczeniach można pozwolić sobie na ciemniejszą kolorystykę, zaś w tych małych lepiej jest postawić na biel oraz jasne kolory, które optycznie powiększą przestrzeń. Warto sobie te reguły wziąć do serca i planując projekt sypialni w fiolecie sięgnąć po odpowiedni odcień. Jeśli jednak mamy małą sypialnię i zależy nam na ścianie w pięknym śliwkowym odcieniu czy też w głębokim fiolecie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby swoje marzenie zrealizować. Aby jednak taka kolorystyka nie przytłoczyła wnętrza, rozsądnie będzie pomalować na fioletowo tylko jedną ścianę, sypialnię zaś zaaranżować sięgając po białe meble.

mała fioletowa sypialnia w stylu nowoczesnym

W małej sypialni ciemniejsza kolorystyka ścian nie przytłoczy wnętrza, jeśli sięgniemy po białe meble

Zobacz podobne:

mała nowoczesna sypialnia fioletowa

Sztukateria na ścianie dodaje wnętrzu elegancki, zaś duże lustro sprawia, że wygląda ono na większe

Fioletowe sypialnie z dekoracyjną ścianą

Najprostszym sposobem na fiolet w sypialni jest po prostu pomalowanie ścian na ulubiony kolor. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w aranżacjach w stylu nowoczesnym lub klasycznym, ale nie tylko. Jeśli jednak chcemy nieco urozmaicić wnętrze, warto wykorzystać dekorację ściany. Ciekawym pomysłem będzie więc sztukateria, która sypialni fioletowej doda nieco elegancji. W małych wnętrzach dobrze będzie też sięgnąć po lustro – dzięki temu nawet ciemniejsze odcienie fioletu nie przytłoczą wnętrza.

biało-fioletowa sypialnia w stylu skandynawskim

Tak pomalowana ściana to świetna propozycja do małej sypialni

Oczywiście istnieje wiele ciekawych pomysłów na fioletową sypialnię z dekoracyjną ścianą. Jednym ze sposobów na ożywienie wnętrza, a zarazem podkreślenie stylu aranżacji jest sięgnięcie po tapetę. Zależnie od wybranego wzoru można uzupełnić sypialnię w stylu klasycznym bądź glamour czy inne ciekawe aranżacje. Niemałą popularnością cieszą się też panele gipsowe 3D. Wypukły wzór stanowi w tym przypadku ciekawą dekorację, a efekt jest jeszcze lepszy, jeśli się go odpowiednio podświetli. Ponieważ panele gipsowe można pomalować na dowolny kolor, doskonale sprawdzą się one w sypialni fioletowej.

fioletowa sypialnia w stylu glamour

Ściana z paneli 3D to ciekawa dekoracja w sypialni glamour

mała sypialnia fioletowa w stylu nowoczesnym

Jako dekoracja w fioletowej sypialni doskonale sprawdzi się również piękna tapeta

Zobacz także
Jak zaaranżować jasną sypialnię, tworząc niepowtarzalne wnętrze?

Fiolet w sypialni – dodatki

Jeśli marzysz o fioletowej sypialni, ale z różnych powodów nie chcesz malować ścian ani kłaść tapet lub paneli 3D, możesz zdecydować się na dodatki w tym kolorze. Bakłażanowe zasłony czy śliwkowa narzuta na łóżko mogą pięknie ożywić wnętrze, a wprowadzenie ciekawego koloru w dodatkach z całą pewnością nie jest trudnym przedsięwzięciem. Pamiętajmy jednak, aby tego typu dekoracje wpisywały się w wystrój sypialni i stanowiły jego uzupełnienie. Ponieważ fiolet dobrze wygląda na neutralnym tle, sypialnia fioletowo-szara będzie idealnym rozwiązaniem.

duża biało-czarna sypialnia w stylu klasycznym

Fioletowy zagłówek łóżka idealnie ożywia klasyczną sypialnię

duża jasna sypialnia w stylu nowoczesnym

Fioletowe zasłony oraz dywan świetnie wpisują się w wystrój nowoczesnej sypialni

Sypialnia w fiolecie – jaki styl aranżacji wybrać?

Fiolet w sypialni może sprawdzić się w wielu aranżacjach. W takich kolorach dobrze prezentować się będzie zarówno wnętrze urządzone w stylu nowoczesnym, jak i glamour, kluczowe znaczenie ma jednak wybór odpowiednich mebli i dodatków. W przypadku nowoczesnych aranżacji należy postawić na proste szafy i łóżko, zaś w stylu glamour nie może zabraknąć dekoracyjnych dodatków, jak np. ozdobny żyrandol. Umiejętne połączenie poszczególnych dodatków i zestawienie fioletu w sypialni z pasującymi do tego koloru barwami i odcieniami pozwoli uzyskać elegancki efekt. Jeśli więc nie wiesz jak urządzić sypialnię, aranżacje z fioletem mogą być dla Ciebie ciekawą inspiracją.

mała biało-fioletowa sypialnia w stylu nowoczesnym

Proste meble, fioletowa ściana i ciekawe dekoracje tworzą udaną aranżację w stylu nowoczesnym

duża fioletowa sypialnia w stylu glamour

Fioletowy kolor świetnie pasuje do aranżacji w stylu glamour

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

mała nowoczesna sypialnia w salonie
Jak urządzić małą sypialnię w bloku?
Przeczytaj
mała niebieska sypialnia w stylu nowoczesnym
Jak urządzić niebieską sypialnię?
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się