Przejdź do treści
sypialnia na poddaszu z duza szafa

Aranżacja garderoby na poddaszu

Garderoba na poddaszu w wielu przypadkach stanowi niemałe wyzwanie dla projektanta. Problemem w tego typu pomieszczeniach bywają przede wszystkim skosy utrudniające ustawienie mebli, a często również ograniczona ilość miejsca. Jak sobie poradzić z takimi warunkami architektonicznymi? Tu liczy się przede wszystkim pomysłowość i dobry projekt. Zobacz ciekawe pomysły i znajdź inspirację dla siebie!

Otwarta garderoba – poddasze z sypialnią

W wielu domach garderoba przylega bezpośrednio do sypialni. Może ona stanowić oddzielne zamykane pomieszczenie lub też być wydzielona za pomocą mebli czy ściany. To drugie rozwiązanie może sprawdzić się szczególnie w przypadku mniejszych mieszkań, gdzie wygospodarowanie odrębnego pokoju mogłoby być problematyczne. Projekt garderoby na poddaszu, która jest otwarta i przylga do sypialni, powinien uwzględniać rozwiązania pozwalające stworzyć funkcjonalną, a zarazem spójną całość – wykorzystanie podobnych materiałów, kolorystyki i mebli sprawi, że oba pomieszczenia będą się doskonale uzupełniały.

otwarta garderoba przy sypialni na poddaszu

Wykorzystanie podobnej kolorystyki i mebli sprawia, że otwarta garderoba doskonale pasuje do wystroju sypialni

Zobacz podobne:

Garderoba na poddaszu – projekty dużych pomieszczeń

Pomysł na garderobę na poddaszu powinien uwzględniać wykorzystanie całej powierzchni pomieszczenia w maksymalnym stopniu. W przypadku przestronnych wnętrz można pozwolić sobie na nieco więcej swobody, jednak i w tym przypadku warto zdecydować się na meble na wymiar. Pamiętajmy jednak, że aranżacja garderoby na poddaszu wcale nie musi oznaczać pomieszczenia urządzonego do bólu pragmatycznie – jeśli tylko pozwala na to miejsce, można sięgnąć po niebanalne elementy, które je ożywią. W tej roli doskonale sprawdzi się szykowny pikowany puf, oryginalne siedzisko albo po prostu zestawienia kolorystyczne nadające wnętrzu elegancji.

zamknięta garderoba na poddaszu siedziskiem

Niebieski puf ożywia wnętrze i nadaje mu eleganckiego charakteru

Zobacz także
Aranżacja garderoby w pokoju młodzieżowym

Pojemna szafa zamiast całej garderoby

Inne rozwiązanie pozwalające wykorzystać przestrzeń pod skosami jako miejsce przechowywania, to umieszczenie tam pojemnej szafy. Jest ono stosowane szczególnie w mniejszych mieszkaniach, gdzie warunki architektoniczne nie pozwalają na wydzielenie specjalnego pomieszczenia nawet na małą garderobę. Pamiętajmy jednak, aby funkcjonująca jako garderoba na poddaszu szafa wpisywała się w wystrój wnętrza pod względem designu i kolorystyki. Jeśli zaś zależy nam na maksymalnie dużej szafie, najlepiej jest po prostu ustawić ją przy ścianie bez skosów.

sypialnia na poddaszu z duza szafa

Duża szafa z lustrem jako garderoba przy sypialni – doskonałe połączenie funkcjonalności i elegancji

jasna sypialnia na poddaszu z drewniana szafa

Łóżko pod skosami i szafa przy ścianie naprzeciwko – sposób na zwiększenie powierzchni do przechowywania

Pomysłowo zaprojektowane poddasze – garderoba w pokoju młodzieżowym

Garderoba w pokoju młodzieżowym to świetny sposób, aby stworzyć praktyczne miejsce do przechowywania, a jednocześnie ułatwić utrzymanie porządku. W pokoju młodego człowieka można więc wydzielić taką przestrzeń wykorzystując odpowiednie meble, albo oddzielając ją ścianką. W tego typu aranżacjach nierzadko wykorzystywane są oryginalne dekoracje, które ożywiają wnętrze i przyciągają uwagę. Jeśli więc Twojemu dziecku marzy się własna garderoba na poddaszu – zdjęcia dostępne w Internecie z pewnością Was zainspirują.

garderoba pod skosem w pokoju mlodziezowym

Garderoba ukryta za drzwiami z lustrem i ścianą z fototapetą – idealne rozwiązanie do pokoju młodzieżowego

garderoba w pokoju mlodziezowym pod skosem

Miejsce pod skosem wykorzystane zostało w pełni na przechowywanie

O czym pamiętać urządzając garderobę na poddaszu?

Pamiętajmy, że jeśli chodzi o garderoby na poddaszu, galeria zdjęć przeglądana w sieci może stanowić bogate źródło inspiracji, jednak wiele zależy od warunków architektonicznych. Zdarza się bardzo często, że rozwiązania proponowane przez projektantów nie sprawdzają się w konkretnych przypadkach. Szczególne trudności w aranżacji sprawiać może garderoba na niskim poddaszu, gdzie trzeba pomysłowo wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Wówczas najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zamówienie mebli na wymiar.

garderoba na poddaszu ze skosami

Meble na wymiar pozwalają zagospodarować funkcjonalnie przestrzeń pod skosami

zamknieta biala garderoba na poddaszu z jasnym drewnem

Miejsce pod niskimi skosami zostało wykorzystane na szuflady

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

mala garderoba przy nowoczesnej sypialni
Jak zaprojektować małą garderobę?
Przeczytaj
biala szafa narozna w pokoju dziecka
5 inspiracji do stworzenia pięknej garderoby narożnej
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się