Przejdź do treści
sypialania z zabudowana szafa pod skosem

Aranżacja pomieszczenia z szafą pod skosem

Zdarza się, że warunki architektoniczne w znacznym stopniu utrudniają funkcjonalną aranżację wnętrza. Jednym z nich są na pewno skosy. Niski sufit sprawia, że jedynym rozwiązaniem bywa wówczas zamówienie mebli na wymiar. Nie oznacza to jednak, że sypialnia, garderoba czy pokój dziecięcy ze skosami musi być zaaranżowany bez pomysłu. Najrozsądniej jest wykorzystać wnękę na przechowywanie. Zobacz najciekawsze sposoby na estetyczne zagospodarowanie tej przestrzeni.

szafa z lustrem pod skosem w pokoju dziecinnym

Szafa na wymiar pozwala w pełni wykorzystać całą przestrzeń pod skosami

Zobacz podobne:

Szafy na skosach, czyli pomysłowo urządzona sypialnia

W pomieszczeniach ze skosami trudno wykorzystać pełnowymiarowe szafy, regały czy komody, dlatego najrozsądniejszym rozwiązaniem bywają meble na wymiar. Warto się na nie zdecydować, bo dobrze zaprojektowana szafa dostosowana do konkretnego pomieszczenia będzie nie tylko prezentowała się świetnie, ale też pozwoli maksymalnie wykorzystać całą przestrzeń pod skosem. Można więc zdecydować się na otwarte półki, lub też stworzyć przy sypialni niewielką w pełni zabudowaną garderobę, która ułatwi utrzymanie porządku w pomieszczeniu. Jeśli na froncie takiej szafy zostanie umieszczone lustro, wnętrze dodatkowo wydawać się będzie na bardziej przestronne.

zabudowana szafa pod skosem w sypialni

Zabudowana szafa pod skosem sprawia, że wnętrze wygląda schludnie i elegancko

sypialania z zabudowana szafa pod skosem

Lustro wkomponowane w szafę pod skosami jest nie tylko funkcjonalne, ale też powiększa optycznie wnętrze

Pokój dziecięcy z dobrze zagospodarowanym skosem

W dziecięcym pokoju nie może zabraknąć miejsca na przechowywanie. Co prawda ta strefa jest mniej ważna od przestrzeni do nauki czy wypoczynku, ale dobrze dobrane szafy na skosach, które dodatkowo będą prezentować się estetycznie, uzupełnią aranżację wnętrza i pomieszczą wszystkie skarby maluchów. W pokoju dziecka warto sięgnąć po jasne kolory sprawiające, że pomieszczenie stanie się bardziej radosne. W tej tonacji warto też utrzymać fronty szaf – dzięki temu całość będzie się prezentować bardziej spójnie. Można też zdecydować się na pastelowe kolory lub bardziej intensywne odcienie dodatkowo ożywiające wnętrze – takie rozwiązania z pewnością przypadną do gustu najmłodszym domownikom.

biala szafa w pokoju ze skosem

Biała szafa w pokoju dziecięcym doskonale wpisuje się w aranżację pomieszczenia

biala szafa pod skosem w pokoju dziecinnym

Ta szafa świetnie komponuje się z pozostałymi elementami wyposażenia pokoju dziecięcego

Zobacz także
Aranżacja nowoczesnej garderoby

Szafa pod skosem w garderobie na poddaszu

Jeśli chcemy zagospodarować funkcjonalnie całą dostępną pod skosami przestrzeń, warto zdecydować się na zmówienie mebli na wymiar. Dzięki temu łatwiej będzie zaplanować wykorzystanie miejsca pod skosem w najbardziej wygodny dla nas sposób. Niektórzy wolą więc przechowywać ubrania na wieszakach, inni chętniej wybierają otwarte bądź zamknięte za frontami półki, a jeszcze inni preferują szuflady bądź połączenie wszystkich tych możliwości. Szafki pod skosy idealnie dobrane do konkretnego pomieszczenia ponadto prezentują się bardziej elegancko. W efekcie uzyskujemy więc doskonałe połączenie funkcjonalności i ciekawego designu. Pamiętajmy, że jasne kolory optycznie powiększają wnętrze. Jeśli więc nasza garderoba nie należy do największych, warto pomalować to pomieszczenie na biało.

garderoba pod skosami z polkami

Połączenie bieli i ciemnego drewna prezentuje się niezwykle elegancko

Szafa w skosie z półkami

Zamknięcie garderoby pod skosem lub szafy do przechowywania wydaje się być dobrym rozwiązaniem, które sprawia, że przestrzeń wygląda na bardziej schludną i łatwiej utrzymać ją w czystości. Dodatkowo można wybrać fronty w tym samym kolorze co ściany, albo przeciwnie – zdecydować się na kontrast, który będzie stanowił ciekawy element dekoracyjny. Szafa na skosie oczywiście może mieć też otwarte półki, które doskonale sprawdzą się jako biblioteczka lub też miejsce na ustawienie bibelotów podkreślających charakter wnętrza. Zabudowanie miejsca pod skosem w ten sposób przede wszystkim pozwoli funkcjonalnie wykorzystać całą dostępną w pomieszczeniu przestrzeń.

regal z polkami pod skosem w pokoju dziecinnym

Otwarte półki pod skosem to idealne miejsce na przechowywanie zabawek w pokoju dziecięcym

pokoj dziecka z szafa pod skosem

Fronty zamykanych szafek pod skosem ożywiają strefę wypoczynku

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

nowoczesna funkcjonalna garderoba na poddaszu
Jak urządzić funkcjonalną garderobę pod skosem?
Przeczytaj
nowczesna garderoba z lustrami i drewnianymi szafami
Aranżacja nowoczesnej garderoby
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się