Przejdź do treści
mala lazienka z drewniana podloga

Aranżacje łazienek na 4m2 powierzchni

Małe łazienki wcale nie muszą być zmorą. Wystarczy dobrać odpowiednie środki, by optycznie powiększyć nasze pomieszczenie i – oczywiście – umieć zdecydować się na rezygnację z rzeczy zbędnych. Otrzymamy dzięki temu przestrzeń, którą można w ciekawy sposób wykorzystać na rzecz wystroju wnętrza. Jak urządzić łazienkę na 4m2? Zobacz nasze inspiracje.

Minimalistycznie i z klasą

Każda łazienka będzie prezentować się pięknie, jeśli zdecydujemy pozostawić w niej możliwie jak najwięcej przestrzeni. Oczywiście armatura i niezbędne umeblowanie powinny w łazience pozostać, ale wszystko inne możemy z powodzeniem usunąć. Wybór wanny do łazienki sprawi, że na wysokości wzroku przestrzeni będzie więcej. Za główny element wystroju może odpowiadać wykończenie ścian. Łazienka z kamienia czy z betonu może wyglądać niezwykle efektownie. Odpowiednie doświetlenie małego pomieszczenia optycznie powiększy jego powierzchnię.

mala lazienka 4m2 z wanna

Mała łazienka będzie prezentować się okazale jeśli odpowiednio ją doświetlimy

Zobacz podobne:

Jasno i przytulnie

Drewno we wszystkich aranżacjach sprawia, że czujemy się w pomieszczeniu bardziej swojsko, a aranżacja jest ciepła i przytulna. Warto wykorzystać to szczególnie w naszym domowym SPA i zdecydować się np. na projekt łazienki na 4m2 w stylu skandynawskim. Proste formy geometryczne i wykończenie w drewnie będą doskonale współgrać nawet z małym pomieszczeniem. Wygospodarujmy również nieco powierzchni ściany na powieszenie dużego lustra. Dodatkowe oświetlenie o ciepłej barwie sprawi, że w naszej łazience poczujemy się jak w prawdziwej skandynawskiej saunie.

mala lazienka z drewniana podloga

Drewniane wykończenie uczyni łazienkę bardziej przytulną. Dobrze będzie komponować się z bielą, która powiększy optycznie przestrzeń pomieszczenia

Zobacz także
Aranżacja łazienki w stylu rustykalnym

Nowocześnie i przytulnie

Urządzając łazienkę na 4m2 lub innej małej powierzchni, powinniśmy korzystać z figli, jakie płatają nam oczy. Duże lustro, które będzie odbijać kluczowe elementy aranżacji, np. grafiki, zakłóci naszą percepcję, dzięki czemu pomieszczenie zyska na przestronności. Jasna, ciepła kolorystyka nie tylko doda aranżacji przestronności, ale również sprawi, że w naszej łazience będziemy czuć się komfortowo. Efekt ten wzmocnimy również dzięki wybraniu drewnianej podłogi, oczywiście odpowiednio zabezpieczonej. Jeśli chcemy mieć nowoczesną łazienkę, zdecydujmy się na kabinę prysznicową bez brodzika.

mala jasna lazienka z drewniana podloga

Jasne, przytulne łazienki prezentują się okazale nawet w małym metrażu

mala jasna lazienka z duzym lustrem

Lustro bez ram może dać nam wrażenie większej przestronności, co jest kluczowe w małej łazience

Optymalnie, lecz z klasą

W małej łazience musimy liczyć się z ograniczoną przestrzenią. Mamy jednak spore możliwości dostosowania armatury do metrażu pomieszczenia. Na rynku spokojnie znajdziemy to, czego nam potrzeba. Dzięki umieszczeniu wanny narożnej o lekko zwężonym kształcie możemy zaoszczędzić sporo miejsca nawet w łazience o 4m2. Zabudowa spłuczki może też zastąpić nam szafki łazienkowe, co doda naszej aranżacji przestrzeni. Wykończenie w jasnym drewnie sprawi, że pomieszczenie będzie bardziej przytulne, a dzięki zawieszeniu dużego lustra łazienka zyska na przestronności.

biala lazienka z wanna narozna

Kiedy nasza przestrzeń jest ograniczona, możemy wybrać wannę narożną, która zajmie mniej miejsca i uczyni korzystanie z łazienki bardziej komfortowym

Nowocześnie na małej przestrzeni

Mała łazienka nie musi stanowić problemu, jeśli zawsze pragnęliśmy posiadać domowe SPA z ciemnym, nowoczesnym wykończeniem. Odpowiednie oświetlenie i powieszenie dużych luster z powodzeniem odciążą aranżację. Postarajmy się umieścić je w różnych miejscach. Mała łazienka z prysznicem bez brodzika z przezroczystą ścianką będzie w takiej aranżacji prezentować się niezwykle nowocześnie. Jeśli zdecydujemy się zamontować ciekawe oświetlenie, które dodatkowo nada aranżacji wrażenia głębi, a nowoczesna łazienka o 4m2 będzie prezentować się bardzo stylowo.

ciemna mala nowoczesna lazienka

Nawet najmniejsza łazienka może prezentować się zjawiskowo w ciemnej kolorystyce

ciemna mala nowoczesna lazienka z prysznicem

Zastosowanie ciekawego oświetlenia może nadać aranżacji wrażenia głębi

Małe metamorfozy

A co jeśli przeprowadzamy remont w małej łazience i nie możemy pozwolić sobie na przerobienie instalacji albo zmianę ustawienia armatury? W każdej sytuacji znajdzie się rozwiązanie, które sprawi, że nasza łazienka może zyskać na estetyce. Możemy np. wymienić obudowę naszej kabiny prysznicowej z brodzikiem na zupełnie przezroczystą. Jeśli zależy nam na odświeżeniu aranżacji małej łazienki, zadbajmy o jej rozjaśnienie. Wybór białego koloru będzie optymalnym rozwiązaniem. Wybierzmy jedną ze ścian, która będzie głównym elementem dekoracyjnym i zastosujmy na niej mozaikę albo zaakcentujmy ją w inny sposób. Już jeden taki zabieg pozwoli nam osiągnąć ciekawy efekt w projekcie łazienki na 4m2.

mala lazienka 4m2 z mozaika

Jednym z pomysłów na aranżację może być wyróżnienie ściany łazienki mozaiką

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

biala lazienka z wanna i prysznicem
Aranżacje łazienek z wanna i prysznicem
Przeczytaj
mala biala lazienka z prysznicem
Jak zaprojektować aranżację łazienki na 3m2?
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się