Przejdź do treści
biala lazienka z wanna i prysznicem

Aranżacje łazienek z wanna i prysznicem

Jedni wolą szybki prysznic, inni – długie wylegiwanie się w wannie. Czasem jednak każdy z nas potrzebuje odmiany i dlatego warto mieć łazienkę z wanną i prysznicem. W ten sposób wszystkie nasze potrzeby będą zaspokojone. Niestety, nie w każdym pomieszczeniu możemy pozwolić sobie na takie rozwiązanie. Jeśli jednak planujemy zaaranżować domowe SPA wyposażone w jedno i drugie, mamy wiele możliwości zaaranżowania naszej łazienki. Oto nasze inspiracje.

Kabina prysznicowa i wanna – razem a jednak osobno

Projektując aranżację łazienki powinniśmy zaplanować rozmieszczenie kabiny prysznicowej i wanny. Dobrze, by były one w jakiś sposób rozdzielone przestrzennie. Możemy ustawić je po prostu przy przeciwległych ścianach pomieszczenia. Warto jednak zastanowić się wcześniej, w jaki sposób dobrze skomponować je w naszym wnętrzu. Możemy zastosować na przykład ten sam materiał wykończeniowy. Ciekawym elementem zapewniającym spójność aranżacji łazienek z wanną i prysznicem, może być wyłożenie ścian przy armaturze tymi samymi płytkami ceramicznymi, np. w ciekawe wzory geometryczne albo zastosowanie mozaiki.

jasna lazienka z wanna i prysznicem

Jeśli mamy wystarczająco duże pomieszczenie, rozdzielmy wannę i prysznic w naszej aranżacji

Zobacz podobne:

biala lazienka z wanna i prysznicem

Strefę kąpielową w naszej łazience możemy zaznaczyć przy użyciu tych samych materiałów wykończeniowych, np. płytek ceramicznych

Innym sposobem oddzielenia armatury może być zabudowa kabiny prysznicowej, co stworzy nam niejako ściankę wewnątrz łazienki. Ukryta za nią kabina może kolorystycznie nawiązywać do pozostałej części wystroju lub, wręcz przeciwnie, stanowić element kontrastujący z wnętrzem. Takie rozwiązanie, być może nieco ekstrawaganckie, ożywi naszą aranżację. Oczywiście warto zadbać o jakieś elementy łączące tak wydzielone strefy. Jest to kapitalny pomysł na urządzenie nowoczesnej łazienki z wanną i prysznicem.

wanna i prysznic w lazience ze skosami

Sposobem na oddzielenie armatury może być wewnętrzna ścianka, którą uzyskamy poprzez zabudowę kabiny

Kiedy brak przestrzeni – wanna z prysznicem

Kiedy mamy małą łazienkę nie musimy rezygnować z luksusu posiadania kabiny prysznicowej. Wystarczy, że zdecydujemy się na zakup wanny z prysznicem albo sami zamontujemy odpowiedni parawan nad naszą wanną. Rozwiązanie to może wyglądać naprawdę bardzo estetycznie. Jak stylowo urządzić łazienkę z wanną i prysznicem? Wybierzmy przezroczystą ściankę przy naszym natrysku, a tak urządzone pomieszczenie będzie zachwycać pomysłowością i elegancją. Jeśli dodatkowo wybierzemy jasną aranżację, dodamy naszej aranżacji wrażenia przestronności.

mala lazienka z prysznicem w kamieniu

Zamontowanie przezroczystej ścianki nad wanną nie zakłóci naszej aranżacji. Przeciwnie – sprawi, że będzie wyglądać bardzo nowocześnie

Ciekawym rozwiązaniem może być wykorzystanie w aranżacji przestrzeni nad wanną z panelem prysznicowym. Jest to doskonałe miejsce, by nadać niepowtarzalnego charakteru aranżacji każdej łazienki. Miejsce to idealnie nada się na wodoodporną fototapetę, mozaikę z płytek ceramicznych albo każdy inny rodzaj dekoracji, który nada pomieszczeniu nieco głębi i tajemnicy. Efekt ten zostanie dodatkowo wzmocniony, jeśli zabudujemy wannę, a naszą dekorację delikatnie podświetlimy. Tak urządzona łazienka z wanną i prysznicem nabierze nowoczesnego charakteru.

zabudowana wanna z prysznicem w malej lazience

Wykorzystanie wolnej przestrzeni nad wanną może zostać z powodzeniem wykorzystane w wystroju wnętrza

Zobacz także
Jak urządzić zieloną łazienkę?

Duża łazienka z wanną i prysznicem

Jeśli posiadamy naprawdę dużą przestrzeń domowego spa, możemy z powodzeniem wykorzystać inne koncepcje aranżacyjne. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się połączenie nowoczesnej wolnostojącej wanny, która stanowi główny punkt aranżacji łazienki, z prysznicem bez brodzika z przezroczystą ścianką – na pierwszy rzut oka będzie wydawał się niewidoczny, przez co będziemy mogli cieszyć się większą przestronnością pomieszczenia. Połączenie wolnostojącej wanny i osobnego natrysku możemy z powodzeniem wzorować na prawdziwych salonach SPA. W aranżacji takiej łazienki z wanną i prysznicem doskonale sprawdzi się drewno, oczywiście odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią. Przy właściwym zaplanowaniu połączenie wolnostojącej wanny i kabiny prysznicowej możemy wprowadzić nawet w średniej łazience. Prysznic bez brodzika nie musi wcale zajmować tak dużo przestrzeni i z łatwością dopasuje się do naszej aranżacji.

wanna wolostojaca i prysznic w lazience na poddaszu

Jeśli mamy sporo przestrzeni w łazience, możemy zdecydować się na ustawienie wanny wolnostojącej i kabiny prysznicowej

ciemna lazienka z prysznicem i wanna wolnostojaca

Dzięki odpowiedniemu doborowi rozmiaru wanny i kabiny, ich połączenie będzie możliwe nawet w niewielkiej łazience

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

lazienka z wanna narozna z elementami drewnianymi
Najlepsze aranżacje łazienek z wanną narożną
Przeczytaj
mala lazienka z drewniana podloga
Aranżacje łazienek na 4m2 powierzchni
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się