Przejdź do treści
sciana z bialej cegly w salonie z galeria zdjec

Aranżacje salonu z zastosowaniem ściany z białej cegły

Salon to miejsce, w którym zwykle spędzamy najwięcej czasu, odpoczywamy czy przyjmujemy gości. Trzeba więc poświęcić nieco czasu i zaangażowania w aranżację tego pomieszczenia, by wnętrze to swoim wystrojem zachęcało do przebywania w nim. Jeśli chcemy posiadać nowoczesny salon, powinniśmy rozważyć zastosowanie jednego z naturalnych materiałów wykończeniowych. Polerowany beton, panele ścienne czy czerwona cegła są często wykorzystywane przez najlepszych projektantów. W tym artykule podpowiadamy, jak wykorzystać ścianę z białej cegły w salonie dla osiągnięcia niepowtarzalnych efektów w aranżacji.

Biała cegła w salonie – rozwiązanie uniwersalne

W dużym, jasnym salonie biała cegła może być doskonałym materiałem wykończeniowym do urozmaicenia aranżacji. Również, jeśli urządzamy biały pokój dzienny. Sama jej faktura ożywi nasze wnętrze. Możemy zdecydować się na zastosowanie jej w całym salonie, wyłożenie nią jednej ściany albo podkreślenie głównych miejsc w aranżacji. Dobrze sprawdzi się np. jako tło dla telewizora, naszego narożnika czy sofy. Takie użycie białej cegły w modnym salonie pozwoli nam osiągnąć ciekawe efekty nawet w jego minimalistycznej aranżacji.

sciana z bialej cegly w salonie

Ściana z białej cegły to uniwersalny pomysł na urozmaicenie aranżacji każdego wnętrza

Zobacz podobne:

biala cegla w jasnym duzym salonie

W minimalistycznej aranżacji biała cegła wniesie niepowtarzalny klimat do naszego wystroju

Biały salon z białą cegła

Zastosowanie naturalnych materiałów wykończeniowych w salonie nie powinno nastręczać większych trudności. Dobrze będą one łączyć się z różnymi kolorami ścian. Problematyczne może wydawać się zastosowanie białej cegły w białym salonie. Jest to jednak tylko pozorna trudność. Faktura białej cegły będzie dostatecznie wyróżniać się na tle jasnych ścian. Warto jednak w odpowiedni sposób ją podkreślić przede wszystkim poprzez zamontowanie dodatkowego oświetlenia bocznego – niezależnie od barwy światła. Taki pomysł sprawdzi się zwłaszcza, gdy planujemy w salonie ciemne drewno na podłodze. Biała cegła w jasnym pomieszczeniu dobrze wyglądać będzie również w połączeniu z polerowanym betonem.

nowoczeny salon ze sciana z bialej cegly

Odpowiednio dobrana faktura ściany z białej cegły może dać niepowtarzalne efekty we wnętrzu

biala cegla w bialym salonie

Biała cegła znajdzie swoje zastosowanie nawet w białym salonie

Zobacz także
Jak urządzić elegancki salon z białą podłogą?

Biała cegła w jasnym salonie

Salon jako pomieszczenie dzienne powinien być przede wszystkim miejscem przytulnym, które pozytywnie wpływa na nasze emocje. Efekt ten uzyskamy przede wszystkim dzięki zastosowaniu intensywnych, żywych kolorów, które rozjaśnią wnętrze i ożywią całość aranżacji. Trzeba jednak pamiętać o umiarze, by jaskrawe barwy nie wywołały poczucia przytłoczenia. Może w tym pomóc zastosowanie ściany z białej cegły w salonie, która będzie doskonałym tłem dla intensywnych odcieni. W takim wnętrzu dobrze będą prezentować się takie kolory, jak mięta czy turkus, a także żółty, zielony, czy pomarańczowy. Z powodzeniem dopasujemy każdy ulubiony kolor. Nie wolno jednak przesadzić z ich zastosowaniem.

sciana z bialej cegly w salonie z akcentem

Aby urozmaicić wnętrze salonu, możemy połączyć ścianę z białej cegły ze ścianą pomalowaną w intensywnym kolorze

sciana z bialej cegly w salonie z jadalnia

Innym sposobem będzie umieszczenie we wnętrzu kolorowych dodatków

Dodatki do salonu ze ścianą z białej cegły

Białe, kremowe czy jasnoszare pomieszczenia warto urozmaicić ciekawymi dodatkami. Faktura białej cegły będzie doskonałym tłem dla wielu dodatków. W eleganckim wnętrzu możemy próbować połączyć ją ze sztukaterią. Na tle białej cegły na ścianie salonu sprawdzą się nowoczesne grafiki lub fotografie. Aby urozmaicić galerię zdjęć, możemy zdecydować się na zastosowanie ciekawych, kolorowych ram, które dobrze będą prezentować się na tego surowego materiału. Sprawdzą się zarówno te duże, masywne, nawiązujące do stylistyki pierwszej połowy XX wieku, a także bardziej nowoczesne oprawy.

sciana z bialej cegly w salonie z galeria zdjec

Na tle ściany z białej cegły dobrze prezentować się będzie galeria zdjęć w ciekawej, kolorowej oprawie

sciana z bialej cegly w przytulnym salonie

Na tle białej cegły doskonale będą prezentować się również meble z kolorowymi obiciami

Jeśli szukamy odpowiednich, lecz nienachalnych dodatków do naszego salonu z białą cegłą, możemy skupić się na stylowych lampach, najlepiej takich o wyraźnym kolorze – ciemnoszarych lub czarnych. Dodatkowe oświetlenie wydobędzie w aranżacji fakturę cegły, co nada aranżacji niepowtarzalnego charakteru. Ciekawym pomysłem będzie też wykorzystanie luster, które sprawią, że wnętrze będzie prezentować się elegancko, a sama ściana będzie skupiać dzięki niemu naszą uwagę jeszcze bardziej.

salon ze sciana z bialej cegly z drewniana podloga

Ścianę z białej cegły możemy również ozdobić zamontowaniem stylowych lamp

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

duze okragle lustro w eleganckim salonie
Aranżacje salonów z wykorzystaniem lustra
Przeczytaj
minimalistyczny salon z drewniana sciana
Jak zaplanować salon z drewnianą ścianą?
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się