Przejdź do treści
sypialnia z duzym oknem i roletami

Dekoracja okna w sypialni

Sypialnia to szczególne miejsce – jest najbardziej prywatnym pomieszczeniem w całym domu, z którego korzystamy nie tylko podczas nocnego odpoczynku, ale też w trakcie relaksu. Powinno więc być urządzone ze smakiem i zapewniać niezbędną intymność. Odpowiednio dobrana dekoracja okna w sypialni sprawi, że całość nabierze bardziej spójnego charakteru i będzie prezentować się elegancko.

Okno w sypialni – aranżacje z firankami

Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań jest wykorzystanie białej delikatnej firanki, która przepuszcza światło, a ze względu na neutralny kolor sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Aranżacja okna w sypialni z firanką to dobry wybór do wnętrz w stylu glamour, klasycznych, a także skandynawskich czy minimalistycznych. Ponieważ jednak prześwitujący materiał nie do końca zapewnić może poczucie intymności, białą firankę warto połączyć z zasłonami w kolorze dopasowanym do aranżacji wnętrza.

elegancka sypialnia w ciemych kolorach z bialymi zaslonami

Białe firanki doskonale prezentują się w eleganckiej sypialni

Zobacz podobne:

Okno w sypialni – inspiracje z zasłonami

Jeśli chodzi o wystrój okien, sypialnia będzie wyglądać świetnie z zasłonami. Duży wybór tkanin daje ogromne możliwości aranżacyjne, dlatego każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego do swojego mieszkania. Dobrym rozwiązaniem jest sięgnięcie po kolorystykę bądź desenie pojawiające się także na innych elementach wyposażenia bądź dodatkach. Powtórzenie wzoru na poduszkach lub sięgnięcie po tę samą barwę, która zdobi narzutę to świetny sposób na uzyskanie efektu harmonijnej spójności.

mala sypialnia z kolorowymi zaslonami

Elegancki wzór na zasłonach dodaje wnętrzu szykownego charakteru

duza sypialnia z szarymi zaslonami

Szare zasłony w tym pomieszczeniu doskonale uzupełniają aranżację

Zobacz także
Jak zaaranżować jasną sypialnię, tworząc niepowtarzalne wnętrze?

Pomysł na okno w sypialni – rolety w trzech odsłonach

Jeśli nie wiesz jak zaaranżować okno w małej sypialni, dobrym rozwiązaniem mogą być rolety. W tego typu pomieszczeniach powieszenie firanek czy zasłon sprawia, że wnętrze wygląda na jeszcze mniejsze niż w rzeczywistości, rolety zaś nie zajmują wiele miejsca, stąd będą dobrym pomysłem. Duży wybór dostępnych kolorów to gwarancja, że znajdziemy coś odpowiedniego do każdego wnętrza. Jeśli zaś chcemy by wnętrze się nie nagrzewało, warto wybrać model chroniący w pełni przed słońcem.

sypialnia z duzym oknem i roletami

Rolety doskonale sprawdzą się w małych sypialniach

Wystrój okien w sypialni może łączyć różne elementy dekoracyjne. Białe rolety rzymskie wykonane z delikatnego materiału mogą nie zapewnić intymności w wystarczającym stopniu, dlatego dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest sięgnięcie po dodatkowe zasłony. W razie potrzeby grubszy materiał zapewni komfort i prywatność. W ciągu dnia zasłony można zaś spiąć, dzięki czemu całość stworzy ciekawą dekorację okna w sypialni. Pamiętajmy jednak, aby kolor zasłon współgrał z barwami wykorzystanymi do aranżacji wnętrza.

sypialnia z roletami i zaslonami

Rolety rzymskie w połączeniu z zasłoną tworzą elegancką dekorację okna w sypialni

Przeglądając zdjęcia okien w sypialni i ciekawych aranżacji pomieszczeń nietrudno zauważyć, że rolety wcale nie muszą być nudne. Ciekawym sposobem na urozmaicenie wystroju jest wykorzystanie rolet ze wzorem. Dzięki temu aranżacja okna w sypialni łączy w sobie funkcjonalność z estetyką i może stać się elementem ozdobnym. Aby uzyskać najlepszy efekt należy wybierać wzory pasujące do stylu, w jakim urządzone zostało całe pomieszczenie.

mala sypialnia z roleta we wzory

Roleta we wzory to świetny sposób na ożywienie wnętrza

Wystrój okien – sypialnia z żaluzjami

Planując wystrój okna w sypialni warto wybierać rozwiązania wygodne w użytkowaniu. Jednym z nich są z całą pewnością żaluzje, które zależnie od ustawionej pozycji mogą przepuszczać światło, całkowicie odsłaniać okno bądź też szczelnie je zasłaniać. Duży wybór jeśli chodzi o kolorystykę dostępnych obecnie żaluzji sprawia, że taką dekorację okna można dobrać do dowolnej aranżacji.

duza sypialnia z bialymi zaluzjami

Żaluzje w białym kolorze doskonale pasują do tego wnętrza

jasna sypialnia z ciemnymi zaluzjami

Podniesione żaluzje wpuszczają do wnętrza światło, a w razie potrzeby zapewniają intymność

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

jasna sypialnia z motywami marynistycznymi
Jak wybrać oświetlenie do sypialni?
Przeczytaj
sypialnia na poddaszu z garderoba
6 pomysłów na komfortową sypialnię na poddaszu
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się