Przejdź do treści
szara podłoga i szary blat w kuchni

Inspirujące aranżacje kuchni z szarą podłogą

Szarość w aranżacji wnętrz w ostatnich latach święci triumfy. Ten niezwykle elegancki kolor daje się łatwo łączyć z bardziej jaskrawymi, intensywnymi barwami, które świetnie prezentują się na jej tle. Dobrym rozwiązaniem jest również szara podłoga w kuchni, którą możemy z powodzeniem zastosować w wielu różnorodnych projektach. Jak zatem zaplanować aranżację, by nasza kuchnia z szarą podłogą wyglądała stylowo? Szarość jest szczęśliwie tym neutralnym kolorem, który dobrze komponuje się z wieloma barwami, dlatego będzie rozwiązaniem uniwersalnym. Zawsze będzie dobrze wyglądać w projekcie kuchni.

Szara podłoga na wysoki połysk

Płytki z wysokim połyskiem to jeden z najlepszych pomysłów na kuchenną podłogę. Kafelki ceramiczne o jednolitym szarym kolorze będą dobrym rozwiązaniem do białej kuchni. Nadadzą się również do pomieszczeń w bardziej żywych kolorach, tj. błękit, zieleń czy mięta. W każdej kuchni sprawdzi się również szara podłoga z kamienia. Aranżacja wnętrza nabierze wtedy niepowtarzalnego, luksusowego charakteru i niezmiernej elegancji. Jeśli planujemy posiadanie kamiennego blatu, w zestawieniu z podłogą z tego surowca będzie on prezentował się najlepiej.

szare płytki z połyskiem do kuchni

Jasna podłoga z wysokim połyskiem będzie doskonałym tłem dla jasnych i białych mebli

Zobacz podobne:

Ciemna, szara podłoga w kuchni

Płytki z wysokim połyskiem mogą nie być jedynym pomysłem na szarą podłogę w kuchni. Równie dobrze możemy zdecydować się na jednolity popielaty kolor, zwłaszcza matowy. Sprawdzi się on zarówno w białej, jak i każdej innej jasnej kuchni. Ciekawym pomysłem w pomieszczeniu kuchennym będzie również szara podłoga w odcieniu ciemnym, grafitowym. Na takim tle elegancko będą prezentować się drewniane meble. Będzie to również dobry środek do wyeksponowania białego kuchennego wyposażenia. Możemy dzięki temu osiągnąć efekt kuchni czarno-białej, wyjątkowo eleganckiej.

ciemne klasyczne płytki w kuchni

Ciemna podłoga sprawdzi się zarówno w jasnej, jak i dużo ciemniejszej kuchni

szara podłoga do kuchni z aneksem

Szara jednolita barwa podłogi będzie doskonałym tłem również do ciemnych kuchennych mebli

Zobacz także
Stylowa i praktyczna ściana nad blatem w kuchni

Wariacje z szarością

Szarość możemy wykorzystać w aranżacji na różne sposoby, zwłaszcza że różne jej odcienie możemy swobodnie ze sobą łączyć bez straty dla efektu wystroju. Kiedy zastanawiamy się więc, jak w ciekawy sposób urządzić szarą podłogę w kuchni, możemy zdecydować się na położenie płytek w różnych jej odcieniach. Popularne w ostatnim czasie są zwłaszcza płytki heksagonalne, które sprawdzą się znakomicie na kuchennej podłodze lub ścianach. Tworzą one swoistą podłogową mozaikę. Taka aranżacja sprawdzi się np. w jasnym pomieszczeniu o jednolitej kolorystyce. Jeśli urządzamy minimalistyczną kuchnię w bieli lub innych jasnych odcieniach szarości, podłoga z płytek heksagonalnych warta jest rozważenia. Będzie najlepszym, nienachalnym sposobem na ożywienie wnętrza.

szara podłoga w kuchni i płytki heksagonalne

Szara podłoga w kuchni dobrze będzie się komponować z płytkami heksagonalnymi na ścianie

szara podłoga i szary blat w kuchni

Szarą podłogę o jednolitym kolorze możemy umieścić płytkami z delikatnym deseniem

Polerowany beton na podłodze

Jeśli poszukujemy nowoczesnego pomysłu na podłogę w kuchni, na pewno warto rozważyć zastosowanie polerowanego betonu. Nieregularna faktura i matowa szarość to rozwiązanie, które sprawdzi się tak w jasnej, jak i w ciemniejszej aranżacji wnętrza. Jeśli posiadamy w pomieszczeniu brązowe meble i opieramy wystrój o naturalne surowce, będzie to najlepszy wybór na szarą podłogę w modnej kuchni. Dobrze sprawdzi się również w aranżacji zdominowanej przez biel lub inne, jasne odcienie szarości. Ten surowiec z powodzeniem wykorzystywany jest przez wielu projektantów w różnych współczesnych aranżacjach wnętrz. Jeśli nasza kuchnia jest otwarta albo chcemy zaznaczyć nasz aneks kuchenny w salonie poprzez odmienny wystrój – polerowany beton będzie też doskonale uzupełniał aranżację większego pomieszczenia.

polerowany beton na podłodze w kuchni

Polerowany beton jest nowoczesnym materiałem wykończeniowym, który sprawdzi się na każdej podłodze w kuchni

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

nowoczesna kuchnia z czarną farbą tablicową
Stylowa i praktyczna ściana nad blatem w kuchni
Przeczytaj
szare ściany w kuchni z betonem
Projekty aranżacji z szarymi ścianami w kuchni
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się