Przejdź do treści
waski korytarz z cegla

Inspirujące aranżacje wąskiego przedpokoju

Aranżacja przedpokoju bywa zadaniem kłopotliwym. Nie dość, że nie bardzo wiadomo, jak go urządzić, to jeszcze zwykle w małym mieszkaniu nie mamy zbyt wiele miejsca na zaprojektowanie takiego pomieszczenia. Pomysł na wąski przedpokój w bloku powinien uwzględniać przede wszystkim zastosowanie materiałów wykończeniowych w tym pomieszczeniu jako dominującego elementu w aranżacji. Jeśli zastanawiasz się, jak urządzić wąski korytarz, zobacz te projekty.

Klasycznie

Aranżacja wąskiego przedpokoju w bloku może być zadaniem karkołomnym. Trudno na wstawienie jakiegoś dużego mebla – będzie on utrudniał przejście i zaburzał całość wystroju wnętrza. Warto zdecydować się na pozostawienie wolnej przestrzeni. W projekcie możemy kierować się stylistyką skandynawską. Dobrym materiałem wykończeniowym będzie drewno. W korytarzu sprawdzi się jasna kolorystyka, a nawet czysta biel. W takim połączeniu doskonałą dekoracją będą drobne obrazy w stylowych ramkach albo nowoczesne lampy przymocowane do ścian. Wąski, skandynawski przedpokój z drewnianą podłogą zawsze prezentuje się elegancko.

skandynawski waski korytarz

W aranżacji wąskiego korytarza możemy posłużyć się stylem skandynawskim. W białym pomieszczeniu dekoracją mogą być małe obrazki i rośliny doniczkowe.

Zobacz podobne:

bialy waski korytarz

W stylistyce skandynawskiej dobrze sprawdzą się drewniane wykończenia

Artystycznie

Jeśli szukamy pomysłu na wąski korytarz w bloku, możemy zastanowić się nad użyciem tapety ściennej, grafiki lub dużych obrazów. Rozwiązanie takie powinno uwzględniać całość aranżacji wnętrza, zwłaszcza jeśli przylega ono do otwartego salonu. Wtedy powinniśmy również skupić się na wyglądzie wybranego elementu dekoracyjnego korytarza z perspektywy pokoju dziennego. Tapeta w wąskim korytarzu może np. przedstawiać regularne, geometryczne desenie. Ważne by nie była zbyt ciemna.

tapeta w waskim korytarzu

Do dekoracji wąskiego przedpokoju możemy użyć dużych tablicowych obrazów z podobnym motywem lub o podobnej kolorystyce

grafika na scianie w waskim korytarzu

Nowoczesna, intrygująca grafika, może być doskonałym elementem aranżacji wąskiego korytarza

Zobacz także
Jak wykorzystać tapetę w przedpokoju do stworzenia ciekawej aranżacji?

Aranżacja wąskiego korytarza w stylu industrialnym

Jeśli zastanawiamy się, jak urządzić wąski przedpokój w bloku, możemy wzorować się na surowej stylistyce industrialnej. Nie mając wiele przestrzeni i możliwości wystroju wnętrza, powinniśmy skupić się głównie na materiałach wykończeniowych. Styl industrialny chętnie sięga po naturalne materiały, tj. drewno czy ścianę z cegły, która może prezentować się naprawdę okazale. Warto również zdecydować się na dodatkowe oświetlenie. Wykorzystajmy w tym celu lampy nawiązujące do stylistyki lat 70. i 80. Możemy również rozważyć użycie zwykłych żarówek. W charakterze dekoracji takiego pomieszczenia dobrze sprawdzą się lustra do przedpokoju.

waski korytarz z lampami

W wąskim korytarzu możemy wykorzystywać naturalne materiały. Kluczowym elementem aranżacji mogą być lampy wiszące

waski korytarz z cegla

W stylu industrialnym warto odsłonić naturalną cegłę

Wąski przedpokój w bloku – aranżacje w dwóch kolorach

Jeśli nie mamy zbyt dużego pola manewru, możemy spróbować zastosować aranżację, która wykorzysta dwa kolory. Dobrym wyborem będzie klasyczne połączenie czerni i bieli. Odcienie możemy jednak łączyć ze sobą dowolnie, na zasadzie podobieństwa lub kontrastu. Rozważmy też wprowadzenie symetrii. W wąskim przejściu jej oś wyznaczona jest naturalnie. Wprowadzenie ściany w dwóch kolorach może się opierać o symetryczne rozmieszczenie barw albo właśnie o jego przełamanie. Odpowiednio zestawione kolory wystarczą za całość aranżacji wąskiego przedpokoju w bloku. Wybór może być uzależniony od barw wykorzystanych w wystroju pozostałej części pomieszczenia. Warto również rozważyć wykorzystanie dużych luster jako dekoracji tak urządzonego przejścia.

waski dwukolorowy korytarz

Decydując się na aranżację przedpokoju w dwóch kolorach, możemy próbować wykorzystać naturalną oś symetrii

Wąski przedpokój w bloku – aranżacje w szarościach

Wąski korytarz będzie prezentował się elegancko nie tylko w bieli. Dobrym rozwiązaniem są również jasne odcienie szarości, po które często sięga stylistyka skandynawska. Szarość dobrze będzie łączyć się z drewnianymi elementami aranżacji, a także z innymi, neutralnymi kolorami. Warto zadbać jednak o odpowiednie oświetlenie w tak urządzonym korytarzu. Możemy pokusić się o boczne źródła światła, np. stylowe czarne lampy, które będą główną dekoracją aranżacji wąskiego, szarego przedpokoju w bloku.

waski przedpokoj z drewniana podloga

Jasny odcień szarości w połączeniu z czernią stworzy niezwykle elegancką aranżację wnętrza

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

nowoczesny przedpokoj z plytkami gipsowymi 3D
Płytki do przedpokoju, ciekawe pomysły na ścianę
Przeczytaj
waski przedpokoj w szarosciach
Jak urządzić funkcjonalnie wąski przedpokój?
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się