Przejdź do treści
ciemny granat w przedpokoju

Jak pomalować ściany w przedpokoju?

Jaki kolor ścian w przedpokoju? Czym się kierować, by nasza aranżacja wyglądała dobrze? Wiatrołap jest takim pomieszczeniem, któremu zwykle nie poświęcamy wystarczającej ilości czasu i jego aranżacja bywa nieprzemyślana. Odpowiedni dobór kolorystyki może być podyktowany wieloma czynnikami, tj. materiał wykończenia ścian czy podłogi, aranżacja całego pomieszczenia, meble czy siedziska, jakie zostaną ustawione w przedpokoju. Przedstawiamy kilka pomysłów na kolor ścian przedpokoju.

Kolory ścian w przedpokoju – aranżacje ciemne

Nowoczesne aranżacje pomieszczeń lubią wykorzystywać ciemne, głębokie barwy, które nadają wnętrzu pewnej tajemniczości. W połączeniu z materiałami wykończeniowymi, tj. drewno lub polerowany beton, ciemny grafit czy czerń prezentują się niezwykle okazale. Jeżeli wystrój wnętrz w pozostałych pomieszczeniach jest zdecydowanie jasny i ciepły, dzięki tym barwom uzyskamy efekt ciekawego kontrastu pomiędzy korytarzem a pokojami dziennymi. Sprawi to, że aranżacja wnętrza będzie bardziej przemyślana. Jeśli więc poszukujemy modnych kolorów ścian do przedpokoju, powinniśmy rozważyć właśnie te barwy.

ciemny przedpokoj w mieszkaniu

Wybór ciemnych ścian do przedpokoju sprawi, że wnętrze będzie niezwykle nowocześnie

Zobacz podobne:

Alternatywą dla ciemnych, achromatycznych barw może być również granat. Prezentuje się niezwykle elegancko na ścianach pomieszczeń, które są dodatkowo oświetlone, zwłaszcza światłem o dość chłodnej barwie, która zintensyfikuje odcień. Taki kolor ścian do przedpokoju dobrze będzie łączył się z czystą bielą. Możemy więc ustawić w pomieszczeniu takie właśnie meble czy ławki. Łatwo dobierzemy też pasujące do wystroju dekoracje.

ciemny granat w przedpokoju

Zamiast grafitu możemy zdecydować się na ciemny, głęboki granat

bialy przedpokoj z niebieskim akcentem

Kolor granatowy będzie też doskonały, jeśli szukamy jakiegoś kolorystycznego akcentu do jasnego przedpokoju

Pastelowo

Jeśli poszukujemy odpowiednich kolorów ścian w nowoczesnym przedpokoju, możemy poszukać pastelowych barw w różnorodnych odcieniach. Kiedy zdecydujemy się na takie rozwiązanie, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj materiału wykończeniowego, gdyż pewne połączenia kolorystyczne mogą ze sobą najzwyczajniej źle wyglądać. Butelkowa zieleń? Połączmy ją z wykończeniem w jasnym lub ciemnym drewnie. Jasny błękit? Dobrze będzie wyglądał zarówno z bielą jak i czernią. Przemyślmy wcześniej nasz projekt aranżacji, by nie mieć później poczucia pewnego zgrzytu w estetyce pomieszczenia.

przedpokoj w odcieniach zieleni

Pastelowe kolory dobrze będą wyglądać w połączeniu z ciemnymi wykończeniami

Zobacz także
Jak wykorzystać płytki w korytarzu?

Uniwersalnie

Jeśli nie wiemy, jak pomalować ściany w przedpokoju, bądź boimy się, że nie uda nam się dobrać odpowiednich kolorów, zdecydujmy się na rozwiązania uniwersalne. Biel będzie tutaj najlepszym wyjściem, zwłaszcza jeśli pomieszczenie jest małe. Powiększy to optycznie nasze wnętrze. Do białego koloru dobierzemy też z łatwością wszelkie dekoracje. Na jej tle dobrze zawsze dobrze prezentują się drewniane meble. Warto rozważyć użycie tej barwy, jeśli chcemy urządzić wnętrze w stylu skandynawskim. Biel łatwo połączymy z naturalnymi materiałami, dlatego – jeśli marzy nam się ściana z cegły – zestawmy ją z tym właśnie modnym kolorem ścian w przedpokoju. Zastanówmy się także nad projektem aranżacji czarno-białej, np. wykorzystującej płytki podłogowe.

przedpokoj z ceglana sciana

W białym pomieszczeniu możemy zdecydować się na ścianę z cegły

bialo czarny przedpokoj

Dobrym rozwiązaniem może być również połączenie czerni i bieli

Innym uniwersalnym kolorem do przedpokoju będą jasne odcienie szarości. Pomieszczenie w takiej tonacji prezentuje się niezwykle elegancko, zwłaszcza przy doborze odpowiednich, stylowych dekoracji. Wnętrze możemy też z powodzeniem ozdobić żywymi kwiatami. Jeśli decydujemy się na odcienie szarości na ścianę, połączmy ją z innymi, neutralnymi barwami – bielą, czernią, kolorami drewna. Nie będzie to zadanie trudne. Wystarczy wstawić meble bądź siedziska z drewna, aby aranżacja nabrała ciepła i była bardziej przytulna. Szarość będzie prezentować się jeszcze lepiej, jeśli doświetlimy pomieszczenie. Możemy w tym celu wykorzystać stylowe, eleganckie lampy, które będą przy okazji doskonałą dekoracją przedpokoju.

szary maly przedpokoj

Szarość w przedpokoju będzie prezentować się bardzo elegancko

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Magnat ma świetną wydajność, jedyna farba, która starcza tak jak deklaruje producent. I nawet nie trzeba dwa razy malować, super krycie.

Szukasz pomysłów?

maly przedpokoj w szarosciach
Jak urządzić nowoczesny i funkcjonalny korytarz w domu?
Przeczytaj
ściana z cegły w małym przedpokoju
Aranżacja przedpokoju z wykorzystaniem cegły
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się