Przejdź do treści
przedpokój z dużym lustrem

Jak stylowo zaprojektować przedpokój z garderobą z lustrem?

Kiedy urządzamy przedpokój lub inne pomieszczenia przechodnie, warto wykorzystywać walory estetyczne wszelkiego wyposażenia, jakie zamierzamy umieścić w danym wnętrzu. Ma to szczególne znaczenie w tym przypadku, ponieważ są to najczęściej pomieszczenia o niedużym metrażu i projekt aranżacji jest przez to ograniczony. Dziś podpowiadamy, jak urządzić aranżację z garderobą z lustrem do przedpokoju lub czym ją zastąpić, by nasz przedpokój prezentował się efektownie.

Elegancki przedpokój z garderobą z lustrem

Urządzając przedpokój w mieszkaniu powinniśmy pamiętać nie tylko o jego estetycznym wyglądzie, ale przede wszystkim o funkcji, jaką spełnia. Szafa na okrycia wierzchnie, wieszaki i lustro, półka na buty – każdy element wyposażenia może wnieść do pomieszczenia walory estetyczne. Jeśli zależy nam na umieszczeniu eleganckiej garderoby z lustrem w przedpokoju, możemy zdecydować się na klasyczne rozwiązania i ustawienie odpowiednich drewnianych mebli. Jeśli urządzamy przedpokój w bieli lub przedpokój w stylu skandynawskim, lepszym wyborem będzie zakup szafy o prostej formie uzupełnionej o lustro. Doskonale ozdobi ona wnętrze o minimalistycznej aranżacji.

elegancka garderoba z lustrem w przedpokoju

Proste formy mebli będą doskonałą ozdobą każdego przedpokoju

Zobacz podobne:

biało-szary przedpokój z garderobą z lustrem

Garderoba z lustrem uzupełni przedpokój w stylu skandynawskim

Przedpokój z industrialnym charakterem

Przedpokój to idealne miejsce na aranżację o surowym charakterze. Doskonale sprawdzi się tutaj styl industrialny. Naszą garderobę z lustrem w przedpokoju warto tu rozdzielić. Powinniśmy skupić się na stworzeniu wrażenia pewnej niedbałości i przypadkowości, a podstawą aranżacji powinny być proste, surowe meble, nawet takie wykonane z żelaza. Styl industrialny odwołuje się do przestrzeni pofabrycznych, więc doskonale sprawdzą się tutaj proste żeliwne lub drewniane wieszaki. Jeśli chcemy urozmaicić wnętrze, możemy wykorzystać naturalne materiały wykończeniowe, przede wszystkim cegłę i polerowany beton. Wnętrze takie warto również doświetlić stylowymi lampami bocznymi, najlepiej aluminiowymi, stylizowanymi na lata 70. lub 80.

jasny minimalistyczny przedpokój z lustrem

W industrialnym przedpokoju możemy z powodzeniem wykorzystać proste meble i wieszaki

duży przedpokój z garderobą i lustrem

Żeliwne wieszaki i ramy lustra będą doskonałą ozdobą każdego przedpokoju

Zobacz także
Płytki do przedpokoju, ciekawe pomysły na ścianę

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni

W aranżacji przedpokoju lub korytarza powinniśmy przede wszystkim maksymalnie wykorzystywać przestrzeń wnętrza. Często bywa tak, że jest to pomieszczenie o dość nieregularnej formie. Zadbajmy wtedy, by wszelkie załamania i wnęki zagospodarować. Nieregularne, wąskie ściany doskonale sprawdzą się jako miejsce na lustro czy wieszaki. Być może uda nam się również dopasować małe siedziska, które pozwolą wnętrzu lepiej spełniać swą funkcję? Zamieszczenie klasycznej garderoby z lustrem w takim wnętrzu może być kłopotliwe, dlatego warto rozważyć inne pomysły na naszą aranżację. Aby zachować spójność wystroju możemy użyć tej samej kolorystyki lub materiałów wykończeniowych, jakie zastosowaliśmy w salonie.

garderoba z lustrem w przedpokoju

W przedpokoju wykorzystajmy wszelkie nieregularności, by umieścić w nich elementy wyposażenia

garderoba z lustrem w ciemnym przedpokoju

W małym przedpokoju warto zadbać o maksymalne wykorzystanie przestrzeni i dokładnie zaplanować rozmieszczenie wyposażenia

Klasyczna szafa z lustrem

Jeśli nie dysponujemy zbyt dużą przestrzenią w naszym wejściu do mieszkania albo chcemy po prostu urozmaicić naszą aranżację bez niepotrzebnego zastawiania cennego miejsca dodatkowymi elementami wyposażenia, garderoba z lustrem do przedpokoju wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Warto jednak pomyśleć o tym, by wniosła ona jak najwięcej do aranżacji naszego wnętrza. Możemy pomyśleć o jaskrawych kolorach, które ożywią nasz projekt. Doskonale sprawdzi się tutaj duża szafa o barwnych frontach – pozwoli nam pochować okrycia wierzchnie i buty, a samo wnętrze dzięki niej stanie się bardziej przytulne. Możemy również pomyśleć o ustawieniu ławki czy siedziska z eleganckim obiciem, np. w kolorze granatowym lub kremowym, dzięki czemu wnętrze przedpokoju będzie prezentować się bardzo okazale.

kolorowa szafa z lustrem w przedpokoju

Fronty szafy w przedpokoju mogą wnieść wiele walorów estetycznych do wnętrza przedpokoju

przedpokój z dużym lustrem

Eleganckie obicia siedzisk przy garderobie z lustrem będą doskonałą ozdobą każdego pomieszczenia

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

płytki na ścianę do przedpokoju
Jak wykorzystać płytki w korytarzu?
Przeczytaj
duży nowoczesny przedpokój w kamieniu
7 pomysłów na aranżację przedpokoju w kamieniu dekoracyjnym
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się