Przejdź do treści
jasny pokoj z szarosciami dla dwoch dziewczynek

Jak urządzić pokój dla dwóch dziewczynek?

Urządzenie pokoju dziecięcego nie jest zadaniem łatwym, a co dopiero, kiedy w jednym pokoju trzeba zaaranżować przestrzeń dla rodzeństwa? Dzieci nie zawsze są w zbliżonym wieku i mogą się zupełnie od siebie różnić. Dziś przedstawiamy kilka aranżacji, które mogą pomóc znaleźć odpowiedź na pytanie, jak urządzić pokój dla dwóch dziewczynek.

W małym pokoju

Wstawienie dwóch łóżek do pokoju dziecięcego może być zadaniem trudnym. Wtedy wyjściem będzie zaprojektowanie aranżacji pomieszczenia z użyciem łóżka piętrowego. Jego zastosowanie ma taki plus, że oszczędza nam przestrzeń, ale też dodaje wnętrzu od razu charakteru przestrzeni, w której przebywają dzieci. Łóżko piętrowe właściwie w niczym nas nie ogranicza. Możemy przygotować aranżację w dowolnych odcieniach kolorystycznych i w dowolnym stylu. Jako dekoracji ścian możemy użyć zdjęć lub obrazków.

jasny pokoj z szarosciami dla dwoch dziewczynek

Jeśli w pokoju dziecięcym musimy umieścić dwa łóżka, dobrym rozwiązaniem może być wybór łóżka piętrowego

Zobacz podobne:

maly pokoj dzieciecy pastelowy

Łóżko piętrowe pozwoli nam zaprojektować pokój dziecięcy nawet w bardzo małym pomieszczeniu

Pokój dla dwóch dziewczynek z rozdzielonymi łóżkami

Jeśli mamy dostateczną ilość miejsca, dobrym rozwiązaniem może być ustawienie w pokoju dwóch oddzielnych łóżek dla dziewczynek. Dzięki temu będziemy mieć możliwość stworzenia ciekawszej aranżacji, która odda charakter córek. Każda z nich uzyska również własną przestrzeń, co będzie dużą zaletą takiego rozwiązania. U dzieci bardzo mocna jest przecież chęć posiadania, a własne łóżko może z powodzeniem ją zaspokoić.

pokoj dla dwoch dziewczynek na poddaszu

Jeśli mamy wystarczająco dużo przestrzeni, lepszym rozwiązaniem może być wstawienie do pokoju dwóch łóżek

Zobacz także
Pomysły na dodatki do pokoju dziecięcego

Tak samo czy inaczej?

Dylematem, który możemy mieć, przystępując do aranżacji pokoju dziecięcego dla 2 dziewczynek, może być decyzja, czy urządzić cały pokój jednakowo, czy też urozmaicić jego aranżację, aby podkreślić charakter każdej z córek. Rozwiązania mogą być różne. Jeśli urządzamy pokój dla bliźniaczek, najczęstszym wyborem będzie jednakowy wystrój wnętrza. Możemy jednak w umiejętny sposób urozmaicić aranżację, choćby przez wprowadzenie dwóch dominujących kolorów.

pokoj dla 2 dziewczynek w kolorach

Dobrym rozwiązaniem aranżacji pokoju dla bliźniaczek będzie identyczne urządzenie przestrzeni dla każdej z sióstr

pokoj dla 2 dziewczynek w stylu skandynawskim

Możemy jednak zdecydować się na wprowadzenie aranżacji, która będzie odwoływać się do każdej z dziewcząt, choćby przez lekkie zaznaczenie przestrzeni kolorem

Dziewczynki lubią…

Róż. Przynajmniej do pewnego wieku. Urządzenie pomieszczenia w różu będzie rozwiązaniem odpowiednim do pokoju dla dziewczyn. Aby nie przesadzić z kolorystyką, wybierzmy bardziej pastelowe odcienie albo połączmy róż z bielą, wykorzystując np. białe meble. W pomieszczeniu takim bez obaw możemy użyć też ozdobnych naklejek na ścianę i pluszaków, które z pewnością sprawdzą się jako dekoracja aranżacji. Musimy jednak liczyć się z tym, że z wiekiem kolor ten przestanie podobać się dorastającym córkom. Różowy pokój dla dwóch dziewczynek może więc być dobrym rozwiązaniem na pewien czas.

rozowy pokoj dla dziewczynek

Róż będzie dobrym rozwiązaniem w aranżacji pokoju dziewczynek

Pastelowe, jasne barwy

Jeśli urządzamy pokój dla dwóch dziewczynek, możemy zdecydować się na jasną, pastelową kolorystykę. Takie pomieszczenie będzie przytulne, bardzo pogodne i działające kojąco na emocje dzieci. Jasne barwy optycznie powiększą też pomieszczenie. W takiej kolorystyce możemy również zdecydować się na dodatki do pokoju w bardziej intensywnych kolorach, które podkreślą całość aranżacji. Pastelowe odcienie nie sprawią też kłopotu, kiedy dziewczynki będą dorastać. Jasna kolorystyka nadaje się głównie do aranżacji w stylu skandynawskim.

jasny pokoj dla 2 dziewczynek

Zamiast różu możemy zdecydować się na dowolne pastelowe barwy

pokoj dzieciecy w stylu skandynawskim

Jasne kolory będą nadawać się do aranżacji pokoju dziecięcego w stylu skandynawskim

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

rozowy pokoj dla malucha z hamakiem
Jak urządzić pokój dla dziewczynki?
Przeczytaj
strefa zabawy w pokoju rodzenstwa
Jak urządzić wspólny pokój dla chłopca i dziewczynki?
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się