Przejdź do treści
pokoj dziewczynki z bialymi drewnianymi polkami

Jak urządzić pokój dla dziesięciolatki?

Urządzanie pokojów dziecięcych to wbrew pozorom zadanie nie należące do najłatwiejszych. Najmłodsi domownicy często chcą decydować o tym, jak ma wyglądać ich prywatna sypialnia i warto ich sugestie uwzględniać podczas aranżowania pomieszczeń. Jednocześnie należy pamiętać o kwestiach funkcjonalności. Jak urządzić pokój 10latki? Zobacz ciekawe pomysły projektantów wnętrz i zainspiruj się do stworzenia ciekawej aranżacji w pokoju młodzieżowym.

Strefa spania w pokoju dziesięciolatki

Dziesięcioletnia dziewczynka powoli przestaje być „maluchem”, w końcu niebawem stanie się nastolatką. Często więc dzieci w tym wieku chcą zmienić aranżację dotychczasowego pokoju na nieco bardziej dorosłą. Maskotki i zabawki wówczas zostają usunięte, a na ich miejscu pojawiają się zdjęcia czy dodatki związane z hobby młodych ludzi. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby pokój dziesięciolatki zdobiła dekoracyjna ściana, która ożywi wnętrze. Zamiast naklejek z motywami dla młodszych dzieci warto sięgnąć po tapetę. Takie rozwiązanie pozwoli podkreślić poszczególne strefy, np. strefę spania. Ciekawym pomysłem są też panele 3D lub stylowy baldachim.

pokoj dla dziewczynki z tapeta w pasy

Tapeta w pasy to świetny sposób na ożywienie wnętrza

Zobacz podobne:

pokoj nastolatki z rozowymi dodatkami

Różowy kolor w pokoju dziesięciolatki podkreśli charakter wnętrza

Pokój dla 10 letniej dziewczynki ze strefą nauki

W pokoju ucznia z całą pewnością nie może zabraknąć biurka z wygodnym i dobrze oświetlonym blatem. Jeśli pozwalają na to warunki, warto taki mebel ustawić przy oknie, co zapewni dużo naturalnego światła. Dobrym pomysłem jest też takie zaaranżowanie kącika do nauki, by znalazło się w nim miejsce na podręczniki, pomoce naukowe i przybory szkolne. W tej roli doskonale sprawdzi się białe biurko z szufladami, regał z zamykanymi szafkami lub otwarte półki. Charakter miejsca do nauki można dodatkowo podkreślić odpowiednimi dodatkami, a aranżując pokój dla 10 latki warto też pomalować farbą tablicową przestrzeń nad biurkiem.

pokoj dziesieciolatki ze strefa nauki

Farba tablicowa świetnie sprawdzi się w kąciku do nauki

pokoj dziewczynki z naroznym biurkiem

Kolejny świetny pomysł na dekorację – mapa na ścianie

Zobacz także
Stylowe aranżacje młodzieżowego pokoju dla chłopaka

Pokoje dla 10 latki z miejscem do przechowywania

W pokojach dziecięcych i młodzieżowych nie może zabraknąć półek i szafek do przechowywania zabawek, książek czy drobiazgów związanych z zainteresowaniami właścicieli. Warto więc sięgnąć po meble dla dzieci, które ułatwią utrzymywanie porządku – w tej roli sprawdzą się pojemne szuflady, otwarte półki i zamykane szafki. Wybierając je trzeba oczywiście pamiętać o zachowaniu spójności. Najlepiej więc postawić na kolorystykę i materiały wykorzystane we wnętrzu. Jeśli jest taka możliwość, pokój dziesięciolatki wyposażyć warto w garderobę. Pojemna szafa lub wygospodarowany fragment pomieszczenia zapewni odpowiednio dużo miejsca na przechowywanie odzieży.

pokoj dziewczynki z bialymi drewnianymi polkami

Tak zabudowana ściana świetnie sprawdzi się jako miejsce do przechowywania

pokoj dziewczynki z garderoba pod skosem

Niewielka garderoba pod skosem to praktyczne rozwiązanie w pokoju nastolatki

Jak urządzić mały pokój dla 10 latki?

W małych domach i mieszkaniach trzeba dodatkowo postarać się, aby poszczególne pomieszczenia były urządzone nie tylko stylowo, ale też funkcjonalne, co przy ograniczonym metrażu może sprawić pewne trudności. Dobrym sposobem na maksymalne wykorzystanie każdego centymetra jest ustawienie w pokoju dziecka łóżka piętrowego – wówczas znajdującą się pod nim przestrzeń zagospodarować można jako niewielką garderobę bądź przeznaczyć na szafki i półki do przechowywania drobiazgów. Trzeba też pamiętać, że chociaż dziesięcioletniej dziewczynki z pewnością nie można zaliczyć już do maluchów, to w jej pokoju powinno znaleźć się miejsce do zabawy. Taką przestrzeń można zaaranżować wykorzystując antresolę – dzięki temu strefa zabawy zostanie oddzielona od strefy spania czy nauki. Oczywiście miejsce pod antresolą warto wykorzystać do przechowywania, np. ustawiając pojemne regały na drobiazgi, zabawki i książki.

maly pokoj dziewczynki z lozkiem pietrowym

Piętrowe łóżko pozwoli zaoszczędzić miejsce w pokoju – pod nim można urządzić niewielką garderobę

kolorowy pokoj dzieciecy z antresola

Antresola jako miejsce do zabawy

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

drewniane panele w skandynawskim pokoju dzieciecym
Jak urządzić pokój dziecka w stylu skandynawskim?
Przeczytaj
jasny waski pokoj mlodziezowy
5 inspiracji na urządzenie wąskiego pokoju młodzieżowego
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się