Przejdź do treści
pomarańczowe płytki w łazience

Jak urządzić pomarańczową łazienkę?

Kolor pomarańczowy w wystroju wnętrz wydaje się nie być tak popularnym jak inne barwy. Być może wynika to z tego, że jest on po prostu niezwykle wyrazisty i od razu rzuca się w oczy. Kiedy planujemy więc wykorzystać go w aranżacji wnętrza, warto zachować pewną powściągliwość, by wystrój danego pomieszczenia nie okazał się zbyt przytłaczający. Dziś podpowiadamy, jak urządzić pomarańczową łazienkę, by efekt był powalający. Pokój kąpielowy jest przecież jednym z najważniejszych w naszym mieszkaniu i warto, by zapewnić w nim odpowiedni wystrój.

Dużo energii

Kolor pomarańczowy wprowadza we wnętrzu dużo radości i energii. Doskonale sprawdzi się więc w aranżacji wnętrz u osób dynamicznych i zdecydowanych, które są aktywne, lubią działanie i patrzą na świat optymistycznie. Pomarańczowa łazienka na pewno będzie nam kojarzyć się ze świeżością i orzeźwieniem. Trzeba jednak pamiętać o tym, że kolor ten w zbyt intensywnym odcieniu lub na zbyt dużej przestrzeni może być przytłaczający. Warto w takiej pomarańczowej łazience odciążyć aranżację przez achromatyczne kolory albo naturalne surowce. W połączeniu z brązowymi meblami o ciemnym odcieniu, pomarańczowe, wpadające w złoto płytki ceramiczne będą na pewno dobrym wyborem.

pomarańczowe płytki w łazience

Kolor pomarańczowy wniesie dużo energii do każdego wnętrza

Zobacz podobne:

Łazienka biało-pomarańczowa

Kiedy chcemy uniknąć zbyt dużego nasycenia barwą, w nowoczesnej pomarańczowej łazience powinniśmy wprowadzić możliwie dużo elementów achromatycznych. Dobrym wyborem będzie oczywiście zestawienie intensywnej barwy z bielą. Jeśli ten kolor stanie się tłem dla pomarańczowych akcentów, aranżacja nie może się nie udać. W białej łazience pięknie będzie prezentować się oczywiście pomarańczowa mozaika lub wszelkie dodatki, tj. lampy. Najprostszym rozwiązaniem będzie pomalowanie jednej ze ścian intensywnym kolorem. W dużej pomarańczowej łazience warto też ustawić kwiaty o żywych, zielonych liściach, które ożywią nasz wystrój i na pewno będą dobrze komponować się z pomarańczą.

pomarańczowa ściana w łazience

Pomalowanie jednej ze ścian w białej łazience będzie dobrym rozwiązaniem, które nie przeciąży aranżacji

łazienka z pomarańczową mozaiką

Jednolity kolor ściany możemy uzyskać dzięki położeniu pomarańczowej mozaiki

Zobacz także
Aranżacje nowoczesnych turkusowych łazienek

Z deseniem

Jeśli chcemy postawić na łazienkę w zdecydowanej mierze pomalowanej lub wykończonej na pomarańczowo, trzeba odpowiednio przemyśleć odcień tego koloru. Zbyt jaskrawy może być nieodpowiedni do niewielkiego pomieszczenia. Odpowiednim zestawieniem może być tutaj pastelowy odcień tej barwy lub inny kremowy kolor, który uzupełnimy dużymi elementami o intensywnym, pomarańczowym odcieniu. Okazale będą prezentować się tutaj płyty z motywem graficznym, które w sposób znaczący wpłyną na całość wystroju. Sprawdzą się one w otoczeniu wanny lub prysznica. Jeśli w pomarańczowej łazience znajdą się płytki z wysokim połyskiem, pomarańczowy kolor będzie delikatnie odbijał się we wnętrzu. Efekt ten możemy wzmocnić również dzięki zawieszeniu dużych luster bez ram, które dodadzą aranżacji wrażenia większej przestronności.

pomarańczowa łazienka z grafiką

Pomarańczową aranżację warto odciążyć poprzez zastosowanie jaśniejszych materiałów wykończeniowych

nieregularna pomarańczowa łazienka

Duże pomarańczowe płyty będą mienić się w otoczeniu białych płytek o wysokim połysku

Nowoczesna, ciemna pomarańczowa łazienka

W ostatnich latach projektanci coraz chętniej sięgają po ciemne barwy. Najczęściej spotkamy je właśnie w nowoczesnych łazienkach, które łączą ciemne odcienie szarości, grafitu lub czerni z innymi, intensywnymi barwami. Dobrą alternatywą dla biało-pomarańczowej łazienki jest również wersja ciemna – połączenie ciemnych szarości a nawet czerni z tym żywym kolorem wygląda niezwykle świeżo i odważnie, dlatego ten pomysł może spodobać się szczególnie osobom dynamicznym. Doskonale sprawdzą się tutaj akcenty pomarańczowe z połyskiem, które będą wpadać w złoto lub miedź. Takiego rodzaju płytki ceramiczne wykorzystajmy do podkreślenia najważniejszych miejsc w naszych aranżacji. Wyeksponujmy dzięki nim strefę kąpielową, a efekt będzie murowany.

ciemna łazienka z pomarańczowo-złotą mozaiką

Połączenie czerni i koloru pomarańczowego da niezwykłe efekty

czarno-pomarańczowa tapeta w łazience

Ciemna tapeta ścienna przełamana pomarańczowym wzorem będzie doskonałym pomysłem do nowoczesnej łazienki

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…
remka

farba śniezka kuchnia łazienka jest odporna na wilgoć co jest bardzo wazne w urządzaniu łazienki

Szukasz pomysłów?

łazienka w stylu glamour z lustrem w dekoracyjnej ramie
4 pomysły na lustro w łazience
Przeczytaj
łazienka prowansalska z białymi ścianami
Jak urządzić przytulną i elegancką łazienkę prowansalską?
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się