Przejdź do treści
salon z lozkiem sypialnym

Jak urządzić sypialnię w salonie?

Wielu Polaków musi mierzyć się z problemem posiadania małego mieszkania. Jego aranżacja przysparza wielu problemów. Niekiedy trzeba podejmować trudne decyzje dotyczące wykorzystania niewielkiej powierzchni pomieszczeń. Czasami mieszkanie jest tak małe, że wręcz zmuszeni jesteśmy umieścić kuchnię, pokój dzienny i miejsce do spania obok siebie. Dziś pokazujemy, jak zaprojektować sypialnię w salonie, by aranżacja zaskoczyła wszystkich naszych gości.

W jednej tonacji

Kiedy urządzamy salon z sypialnią i nie mamy możliwości wydzielenia w jakiś sposób naszej przestrzeni sypialnej, powinniśmy zdecydować się na utrzymanie całej aranżacji w jednakowych tonach kolorystycznych. Dobrze sprawdzą się tutaj jasne, widne aranżacje, najlepiej sypialnia w salonie w bieli. Dzięki takiemu wyborowi, aneks sypialny dobrze wkomponuje się w całość pomieszczenia. Łóżko powinniśmy ustawić w jakimś kącie naszego wnętrza, tak aby zajmowało jak najmniej przestrzeni. Jeśli chcemy uczynić je jeszcze mniej widocznym, możemy zdecydować się na niskie łóżko do spania lub sam materac.

dyskretny aneks sypialny w salonie

Aby ukryć łóżko w salonie, możemy zdecydować się na wybór niskiego modelu albo położenie samego materaca

Zobacz podobne:

salon z lozkiem sypialnym

Jeśli chcemy umieścić aneks sypialny w salonie, dobrym rozwiązaniem może być aranżacja pomieszczenia w bieli

Sypialnia w salonie – wydzielona meblami

Brak dużej przestrzeni salonu, konieczność umieszczenia mebli na garderobę albo inne niezbędne nam przedmioty mogą posłużyć nam do oddzielenia naszej przestrzeni sypialnianej. Jeśli potrzebujemy dużej szafy na ubrania, możemy uczynić z niej ścianę naszej białej sypialni. Ważne, by odpowiednio ją zabudować lub obić, zwłaszcza jej tył, by wyglądała jak prawdziwa ściana. Możemy w ten sposób znaleźć doskonałe miejsce na umieszczenie, np. sofy w salonie. Postawiony w okolicy łóżka regał na książki lub mała komoda sprawdzą się jako umowna granica między salonem i sypialnią.

sypialnia w salonie wydzielona szafa

Szafa może posłużyć nam do wydzielenia przestrzeni spania, pozostając przy tym niezwykle praktycznym elementem wyposażenia

sapialnia w salonie oddzielona szafka

Nawet mała szafka lub regał mogą być umowną granicą między strefą dzienną a sypialną

Zobacz także
Jak urządzić przytulną sypialnię na 12m2?

Kotara, firanki, zasłona, parawan

Jeśli zastanawiamy się, jak urządzić nowoczesną sypialnię w salonie, zachowując przy tym jej dyskretny, intymny charakter, możemy zdecydować się na zamontowanie specjalnych kotar lub zasłon, które oddzielą tę przestrzeń od strefy pokoju dziennego. Takie rozwiązanie jest nie tylko funkcjonalne, lecz i estetyczne. Doda naszej aranżacji niezwykle nowoczesnego wyglądu. Wybrany rodzaj przesłony powinien jednak dobrze współgrać z wystrojem salonu.

sypialnia w salonie za zaslona

Zasłonięcie strefy sypialnej w salonie może posłużyć do ożywienia aranżacji salonu, np. poprzez kolor lub ciekawe zdobienia naszej zasłony

sypialnia w salonie za kotara

Jeśli decydujemy się na ukrycie sypialni za zasłoną, zadbajmy by dobrze współgrała ona z wystrojem salonu

Jeśli nasze pomieszczenie ma nieregularny kształt, koniecznie powinniśmy to wykorzystać dla intrygujących efektów wizualnych. Umieszczenie łóżka we wnęce pod oknem albo w końcu jakiegoś wąskiego kąta pozwoli nam na ukrycie mebla, np. za firanką. Salon będzie dzięki temu wyglądał niezwykle przytulnie i elegancko. Może w tym miejscu znajduje się również okno? Firanka byłaby doskonałym rozwiązaniem. Taki pomysł połączenia salonu z sypialnią powinien przede wszystkim przypaść do gustu kobietom.

sypialnia w salonie we wnece

Jeśli posiadamy w salonie jakiś rodzaj wnęki, możemy wykorzystać ją na umieszczenie łóżka

Sypialnia z salonem – aranżacje z zaimprowizowaną ścianką

Sypialnia, aby dobrze spełniała swoje funkcje, powinna być miejscem wydzielonym, które pozwoli nam na zachowanie ciszy i spokoju. Jeśli zależy nam na tym, by mimo małej przestrzeni mieszkania oddzielić sypialnię od reszty pomieszczenia, zatroszczmy się o wprowadzenie ścianek, choćby połowicznych. Możemy wykorzystać do tego różne materiały, ewentualnie zdecydować się na parawan. Dzięki wygospodarowaniu takiej przestrzeni, będziemy mogli urządzić salon inaczej niż „nowo powstałą” sypialnię. Rozwiązanie takie ma oczywiście ten minus, że odbierze pokojowi dziennemu trochę powierzchni, a co za tym idzie, jego aranżacja będzie mniej przestronna. Rozwiązaniem może być pomalowanie salonu na biało, co powiększy optycznie małe wnętrze. Ten pomysł to najlepszy przepis na modny salon z sypialnią.

sypialnia w salonie za scianka

Nawet prowizoryczna ścianka pozwoli nam na zachowanie w sypialni klimatu odpowiedniego do wyciszenia

salon z sypialnia za przepierzeniem

Dzięki zastosowaniu nawet najmniejszej ścianki uzasadnione będzie aranżowanie sypialni w innym stylu

Jak ukryć łóżko w salonie?

Jeśli nie chcemy, aby w salonie z sypialnią łóżko zaburzało aranżację wnętrza, możemy uciec się do kreatywnych pomysłów. Jednym z nich może być ukrycie go w… szafie. Będzie to niezwykle ciekawy projekt, jeśli urządzamy salon w stylu skandynawskim lub prowansalskim. Tak zamaskowane łóżko w ciągu dnia nie będzie widoczne w naszym salonie. Kiedy jednak zdecydujemy się otworzyć taką quasi-szafę, stanie się ono głównym elementem dekoracji naszego pokoju dziennego. Pomieszczenie na pewno będzie prezentować się niesamowicie.

lozko w salonie w szafie

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

mala jasna sypialnia w bieli
Aranżacja sypialni w niedużym pomieszczeniu
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się