Przejdź do treści
duża sypialnia w stylu nowoczesnym z oknem

Jak urządzić sypialnię z dużymi oknami?

Duże okno zajmujące większą część ściany może sprawiać kłopoty w funkcjonalnym urządzeniu sypialni. Warto jednak wiedzieć, że czasem odpowiednia dekoracja lub ustawienie mebli zupełnie odmienia wnętrze. Jeśli zastanawiasz się jak urządzić sypialnię z dużymi oknami, poznaj najciekawsze naszym zdaniem propozycje specjalistów od wystroju mieszkań i znajdź inspirację dla siebie.

Mała sypialnia z dużym oknem

Zaprojektowanie małej sypialni w taki sposób, aby była ona w pełni funkcjonalna, a zarazem prezentowała się estetycznie, to nie lada wyzwanie. Pamiętajmy jednak, że zastosowanie prostych trików pozwoli optycznie powiększyć wnętrze. Najprostszym spośród nich jest wykorzystanie jasnej kolorystyki w aranżacji wnętrz. Białą sypialnię wystarczy ożywić dodatkami, aby nabrała ciekawszego charakteru. W takich pomieszczeniach nie warto też zasłaniać okien. Delikatne firanki sprawią, że wnętrze pozostanie jasne, a przez to wydawać się będzie większe. Inny dobry pomysł to zamontowanie samych rolet. Są one dostępne w różnych kolorach, dlatego każda mała sypialnia z dużym oknem ozdobionym w ten sposób będzie wyglądać dobrze.

mała sypialnia w stylu glamour z dużym oknem

Duże okno w małej sypialni to świetny sposób na rozjaśnienie wnętrza

Zobacz podobne:

mała jasna sypialnia w stylu skandynawskim

W małych pomieszczeniach nie warto niepotrzebnie zasłaniać okna – roleta nie zajmuje wiele miejsca, a jednocześnie zapewnia intymność

Przestronna sypialnia z dużym oknem

W pomieszczeniach o większej powierzchni stworzenie stylowej aranżacji nie powinno sprawiać trudności. Duże okno w sypialni zapewni wspaniały widok na panoramę miasta lub ogród. Oczywiście należy pamiętać, że sypialnia to pomieszczenie intymne, stąd też warto mieć możliwość zasłonięcia okna, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. W dużej sypialni ograniczona powierzchnia nie stanowi problemu, można więc wykorzystać zarówno bogato marszczone firanki i zasłony, jak i minimalistyczne rolety. Te pierwsze sprawdzą się m.in. we wnętrzach urządzonych klasycznie, drugie zaś pasować będą np. do sypialni w stylu nowoczesnym.

duża nowoczesna sypialnia w szarościach

Duże okno otwiera widok na panoramę miasta, a w razie potrzeby może zostać zasłonięte

duża sypialnia w stylu nowoczesnym z oknem

W nowoczesnej sypialni można też wykorzystać praktyczne rolety jako dekorację okna

Zastanawiając się nad dekoracją okna w sypialni warto wziąć pod uwagę również styl, zgodnie z którym wnętrze zostało urządzone. W aranżacjach glamour oraz klasycznych sprawdzą się firanki i zasłony, do sypialni minimalistycznej pasować będą skromne rolety, zaś ze stylem skandynawskim dobrze współgrają obie te opcje, o ile dobierzmy odpowiednią kolorystykę. Pamiętajmy też o tym, że w sypialni z dużym oknem wychodzącym na północ warto zamontować delikatne rolety lub firanki, które przepuszczą więcej światła. W pomieszczeniach skierowanych na południe lub na wschód lepszym rozwiązaniem mogą okazać się rolety.

sypialnia na poddaszu ze skosami

Duże okno w sypialni ze skosami doskonale doświetla wnętrze, a jasne firanki podkreślają skandynawską aranżację

Zobacz także
Aranżacja małej sypialni w bloku

Sypialnia z dwoma oknami

W pomieszczeniach z dwoma oknami zazwyczaj stawiamy na spójność i dekorujemy oba okna w ten sam sposób. Wiele jednak zależy od tego, jak są one rozmieszczone. W przypadku okien przylegających do siebie, np. w rogu pokoju, najrozsądniej jest wykorzystać takie same firanki i zasłony – sprawdzi się to zwłaszcza w dużej sypialni, gdzie nie musimy się martwić o to, że dekoracja przytłoczy wnętrze. Jeśli okna są od siebie oddalone, można w jednym z nich zamocować np. firanki lub zasłony, w drugim zaś poprzestać na roletach bądź zrezygnować z dekoracji – takie rozwiązanie będzie dobre w sypialniach na poddaszu z oknami w skosach.

szara sypialnia w stylu industrialnym

Podwójne okno w sypialni można udekorować firankami oraz zasłonami pasującymi do wystroju – tu w pięknych szarościach

jasna duża sypialnia w stylu skandynawskim

W tej sypialni firanki zdobią tylko okno balkonowe

Sypialnia na poddaszu

Okna umieszczone w skosach zapewniają wiele światła, dlatego będą dobrym rozwiązaniem zarówno w małej sypialni, jak i w większych pomieszczeniach. W takich aranżacjach można całkowicie zrezygnować z dekoracji okna, zwłaszcza jeśli zależy nam na wpuszczeniu do wnętrza jak największej ilości światła. Jeśli jednak sypialnia z dwoma oknami w skosach umeblowana jest w ten sposób, że stoi pod nimi łóżko, warto zamontować rolety – wówczas słońce padające z góry nie przerwie snu o poranku.

duża jasna sypialnia na poddaszu

Białe rolety przepuszczają światło i jednocześnie chronią przed zbyt mocnym słońcem

duża jasna sypialnia w szarościach

Umieszczenie łóżka pomiędzy dwoma oknami w skosach to ciekawy pomysł na aranżację sypialni na poddaszu

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

jasna sypialnia ze skosami i stylowymi lampami
Jak zaaranżować modną sypialnię ze skosem na poddaszu?
Przeczytaj
jasna sypialnia glamour
Jak zaaranżować ekskluzywną sypialnię w stylu glamour?
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się