Przejdź do treści
płytki na ścianę do przedpokoju

Jak wykorzystać płytki w korytarzu?

Ponieważ często pomieszczenia przechodnie, tj. korytarz czy przedpokój posiadają nieregularne formy i nie są to wielkie powierzchnie, często musimy skupiać się w ich aranżacji na walorach estetycznych materiałów wykończeniowych. Niejednokrotnie chcemy wykorzystać w ich wystroju płytki na korytarz. Aranżacje z ich zastosowaniem pokazują, że tak urządzone wnętrza mogą zaskakiwać elegancją. Dziś zaprezentujemy przykładowe projekty i podpowiemy, jakiego rodzaju płytki sprawdzą się w wystroju pomieszczeń przechodnich.

Sposób na podłogę

Często możemy zastanawiać się nad tym, jak w ciekawy sposób wykorzystać płytki na korytarz. Zdjęcia aranżacji od najlepszych projektantów pokazują, że są one najlepszym rozwiązaniem na urozmaicenie projektu przedpokoju – w urządzonym jednolicie przedpokoju płytki na podłodze prezentują się niezwykle okazale i wnoszą więcej dynamiki do wnętrza. Jest to środek, który z powodzeniem wykorzystamy nawet w małym przedpokoju. Należy oczywiście uwzględnić całość projektu i dostosować kolor naszej podłogi do ścian i wyposażenia, jakie znajdzie się w naszym przedpokoju.

mały biały przedpokój z płytkami na podłodze

Płytki na podłodze mogą urozmaicić minimalistyczną aranżację przedpokoju

Zobacz podobne:

mały przedpokój z płytkami na podłodze

Ciekawe płytki na podłodze przedpokoju doskonale wypełnią projekt nawet małego przedpokoju

Płytki heksagonalne – niezwykle modne

W ostatnim czasie dużym powodzeniem wśród projektantów cieszą się płytki heksagonalne, które służą jak materiał wykończeniowy w wielu pomieszczeniach, nie tylko na podłodze, ale również dla urozmaicenia ścian, np. łazienkowych czy kuchennych. Nie dziwi więc, że podłogi pomieszczeń przechodnich coraz częściej sięgają po to rozwiązanie. Możemy zdecydować się na użycie płytek do holu w jednolitych kolorach lub na wybór takich, które ozdobione będą jakimś geometrycznym deseniem. Warto pamiętać o zachowaniu kontrastu między podłogą i ścianami – w jasnym pomieszczeniu wybierzmy ciemniejsze płytki i odwrotnie.

płytki heksagonalne w wąskim przedpokoju

Płytki heksagonalne doskonale sprawdzą się na podłodze lub ścianach przedpokoju

płytki w przedpokoju w małym mieszkaniu

Połączmy płytki heksagonalne z drewnem, aby osiągnąć niesamowite efekty w naszym wnętrzu

Zobacz także
Jak urządzić przytulny przedpokój w stylu prowansalskim?

Wariacje na temat czerni i bieli

Oczywiście, uniwersalnym pomysłem będzie wykorzystanie klasycznych płytek do holu w jednolitych kolorach, które będą dobrze prezentować się w zestawieniu z kolorystyką wnętrza. W eleganckich wnętrzach możemy zdecydować się na klasyczne połączenie białych i czarnych płytek, które będą układać się w regularny wzór. Będzie to doskonały pomysł zwłaszcza do wąskiego korytarza. W otoczeniu ciemnych ścian nasz przedpokój zyska wtedy na nowoczesnym wyglądzie. W tak urządzonym pomieszczeniu sprawdzą się eleganckie białe meble, które pozwolą wnętrzu na spełnianie jego funkcji. Możemy również użyć terakoty na podłogę, by wnętrze było bardziej przytulne.

biało-czarne płytki w przedpokoju

Połączenie czerni i bieli w aranżacji wnętrza to sprawdzony przepis na udany projekt

Jeśli zależy nam na umieszczeniu czarno-białych płytek, ale nie podobają nam się te klasyczne, jednolite – możemy wykorzystać dekoracyjne płytki na korytarz. Aranżacje z ich wykorzystaniem prezentują się niezwykle elegancko. Sprawdzą się tutaj zarówno takie, które posiadają deseń geometryczny, jak i kwiatowy. Ułożona z nich mozaika sprawdzi się nawet w małym wnętrzu. Arabeska lub mozaika imitująca mały dywanik doskonale urozmaici minimalistyczną aranżację przedpokoju czy korytarza.

płytki dekoracyjne na podłogę w wąskim przedpokoju

W małym przedpokoju na podłodze możemy ułożyć płytki z ciekawym wzorem

nowoczesny przedpokój z płytkami na podłodze

Płytki z ciekawym geometrycznym deseniem sprawdzą się w każdym przedpokoju

Płytki na ścianę do przedpokoju?

Ten rodzaj materiału wykończeniowego najczęściej pojawia się oczywiście na podłodze, a co z płytkami na korytarz na ścianę? Oczywiście znajdą one swoje zastosowanie, choć trzeba przyznać, że nie jest to rozwiązanie często stosowane przez projektantów. Sprawdzą się przede wszystkim te o nieregularnej formie, które będzie można układać w ciekawe wzory, urozmaicające fakturę ścian. Sprawdzić może się również mozaika na ścianę. Płytki na korytarz na ścianę zastąpić możemy wykończeniem z cegły, jeśli zależy nam na nowoczesnym wystroju przedpokoju. Zamiast płytek do holu sprawdzi się też tapeta, która doskonale je imituje.

płytki na ścianę do przedpokoju

Płytki do przedpokoju możemy zastąpić imitującą je tapetą

płytki na ścianie w przedpokoju

W przedpokoju sprawdzą się płytki o ciekawym geometrycznym kształcie albo zastępująca je tapeta

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

wąski korytarz z cegłą i betonem
Pomysły na wąski korytarz w bloku - urządzamy modny przedpokój
Przeczytaj
przedpokój z dużym lustrem
Jak stylowo zaprojektować przedpokój z garderobą z lustrem?
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się