Przejdź do treści
geometryczna tapeta do przedpokoju

Jak wykorzystać tapetę w przedpokoju do stworzenia ciekawej aranżacji?

Kiedy zajmujemy się projektowaniem aranżacji wnętrz, często wpadamy w tę pułapkę, że nie poświęcamy należytej uwagi pomieszczeniom, w których zwykle nie przebywamy. Niestety, może to prowadzić do tego, że wystrój wnętrza w naszym mieszkaniu będzie miał pewne mankamenty. Warto zatroszczyć się zatem o aranżację nawet tych najmniejszych pomieszczeń. Ciekawym rozwiązaniem, które nie będzie wymagać od nas wiele zaangażowania, może być wykorzystanie tapety ściennej w przedpokoju. Zobacz, jakie wspaniałe aranżacje mogą powstać dzięki jej użyciu.

W roli głównej

Aranżacja przedpokoju niekiedy nie pozostawia nam zbyt wielu możliwości, np. ze względu na ograniczoną ilość miejsca. Kiedy chcemy posiadać ciekawie urządzony wiatrołap, możemy zdecydować się na ciekawy wybór materiału wykończeniowego, który będzie głównym elementem wystroju. Tapeta na przedpokój powinna w jakiś sposób nawiązywać do aranżacji całego pomieszczenia. Decydując się na jej zakup kierujmy się dwiema koncepcjami. Może ona wpisywać się w wystrój wnętrza w całym pomieszczeniu albo stanowić o aranżacji przedpokoju jako osobnego pomieszczenia o zupełnie innym wystroju. Jeśli poszukujemy modnej tapety na korytarz, zdecydujmy się na taką, która ma geometryczny deseń.

geometryczna tapeta korytarz

Kiedy nie mamy zbyt wiele miejsca, tapeta ścienna może posłużyć za całą aranżację przedpokoju

Zobacz podobne:

tapeta do przedpokoju ciemna z wzorami

Tapeta ścienna może nadać pomieszczeniu niepowtarzalnego klimatu

Doskonałe uzupełnienie

Kiedy urządzamy wiatrołap, powinniśmy podporządkować go aranżacji pozostałych pomieszczeń. Niekiedy tapeta w nowoczesnym przedpokoju będzie doskonałym uzupełnieniem wystroju całości, np. dzięki zgodności z kolorystyką zastosowaną w pozostałych pomieszczeniach mieszkania. W innym przypadku może być wręcz narzucona przez rodzaj materiału wykończeniowego albo przyjęte rozwiązania aranżacyjne. Warto zadbać więc o jej odpowiednią barwę i wzór. Tapeta ścienna do przedpokoju może wspaniale komponować się z panelami drewnianymi albo meblami, które wstawimy do wiatrołapu. Rozważmy jej wybór pod tym właśnie kątem. Inspirację znajdziemy wśród wielu zdjęć przedpokojów przedstawiających projekty zrealizowane przez najlepszych architektów.

kwiatowa tapeta w przedpokoju

Tapeta ścienna może stanowić doskonałe uzupełnienie każdej aranżacji

granatowa tapeta w przedpokoju

Niekiedy tapeta w przedpokoju służy do urozmaicenia aranżacji. Warto zadbać o zgodność kolorystyczną ściany i wybranego materiału wykończeniowego

Zobacz także
Jak urządzić funkcjonalnie wąski przedpokój?

Tapety do przedpokoju – aranżacje z wykorzystaniem drewna

Jeśli zastanawiamy się, jaką tapetę do przedpokoju wybrać, powinniśmy zastanowić się nad jej otoczeniem, tzn. nad kolorem i rodzajem materiału wykończeniowego, jaki zastosujemy. Tapeta będzie dobrze komponować się z drewnianymi panelami, jak i z płytkami podłogowymi, jednak warto dopasować ją kolorystycznie. Dobrze dobrana tapeta nada wnętrzu bardziej przytulnego charakteru, a elegancki wzór sprawi, że aranżacja będzie bardziej nowoczesna. Wzory zbyt pocięte albo nieodpowiednio dopasowane, mogą zepsuć cały efekt naszej aranżacji. Warto zadbać o to, by tapeta na korytarzu dyskretnie uzupełniała wystrój wnętrza, zwłaszcza gdy wybraliśmy wiele różnorodnych materiałów wykończeniowych.

fototapeta w korytarzu ciemna

Tapeta w przedpokoju powinna uwzględniać rodzaj materiału wykończeniowego użytego w aranżacji

tapeta scienna w przedpokoju

Trzeba pamiętać, by wzór układał się w powtarzalne desenie i był regularny

Tapeta ścienna w wąskim korytarzu

Jeśli aranżacja przeznaczona jest do wąskiego korytarza, możemy rozważyć dwie możliwości zastosowania tapety ściennej. Dobrym rozwiązaniem będzie użycie takiej, która ma regularny wzór geometryczny, najlepiej układający się w wyraźne pasy poziome. Będzie on współgrał z formą pomieszczenia i niejako skupiał wzrok na dalszej części mieszkania. Możemy też przykleić tapety na niektóre ściany, aby nadać wnętrzu większej dynamiki. Postawmy na takie rozwiązanie szczególnie wtedy, gdy utrzymujemy jednakową kolorystykę w całym pomieszczeniu. Zachowamy dzięki temu spójność naszego projektu. Jako dekoracji możemy użyć w tym przypadku dużych obrazów.

geometryczna tapeta do przedpokoju

W wąskim korytarzu możemy zastosować tapetę z wzorem geometrycznym, która od progu zdaje się zapraszać do wejścia

fioletowa tapeta w korytarzu

Tapeta ścienna może stanowić element dekoracji wąskiego korytarza

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

nowoczesny przedpokoj z duzymi lustrami na scianie
5 pomysłów na lustro w przedpokoju
Przeczytaj
zdjecia na scianie korytarza
Obrazy jako dekoracja w przedpokoju – jakie wybrać i z czym je łączyć?
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się