Przejdź do treści
jadalnia z salonem w stylu skandynawskim

Jak zaaranżować funkcjonalną jadalnię z salonem?

Połączenie salonu z jadalnią jest często stosowanym rozwiązaniem, które sprawdza się szczególnie w tych mieszkaniach oraz domach, gdzie trudno wydzielić osobne pomieszczenie. Nie ulega też wątpliwości, że taka aranżacja dużego pokoju dziennego ma również swoje zalety, jak chociażby możliwość stworzenia wygodnej przestrzeni, gdzie spędzimy przyjemnie czas w gronie rodziny. Jak połączyć salon z jadalnią?

Mały salon z jadalnią – aranżacje

Łączenie jadalni z salonem bardzo często spotykane jest w niewielkich mieszkaniach, gdzie trudno wygospodarować oddzielne pomieszczenie. Najważniejszą zasadą w tego typu aranżacjach jest zestawianie mebli w tym samym stylu oraz wykorzystywanie takiej samej kolorystyki. Wówczas jadalnia z salonem będą tworzyć spójne pomieszczenie podzielone na funkcjonalne strefy. Przy ograniczonej przestrzeni szczególnie dobrze sprawdzą się triki pozwalające optycznie powiększyć wnętrze. Jednym z nich jest wykorzystanie jasnych kolorów do urządzenia pokoju dziennego – biel, beże oraz subtelne szarości sprawdzą się w małych jadalniach z salonem doskonale. Do tego wystarczy dodać odpowiednie meble oraz ciekawe dodatki i gotowe!

mala jadalnia z salonem w stylu glamour

Jasna kolorystyka i białe meble świetnie pasują do małych jadalni z salonem

Zobacz podobne:

mala jasna jadalnia w stylu skandynawskim z salonem

Niewielki stół jest funkcjonalny i świetnie sprawdzi się w małych pomieszczeniach

Duży salon z jadalnią – inspiracje

Aranżacje jadalni z salonem można często spotkać również w dużych mieszkaniach. I chociaż mogłoby się wydawać, że w przypadku większych powierzchni udane połączenie dwóch pomieszczeń w jednym nie powinno sprawiać większych trudności, również w tym przypadku zadanie może okazać się problematyczne. Najrozsądniej jest zastosować podział na strefy o różniej funkcjonalności. Wówczas przestrzeń do odpoczynku można w łatwy sposób oddzielić od stołu jadalnianego np. stylową komodą ustawioną za kanapą. Również w tego typu aranżacjach należy zwracać uwagę na spójność poszczególnych elementów wystroju.

duza nowoczesna jadalnia z salonem

Strefę odpoczynku w tym projekcie oddziela od jadalni drewniane wykończenie na suficie oraz komoda

duza jadalnia z salonem i kominkiem

Praktyczny podział na strefy w salonie nowoczesnym

Zobacz także
7 pomysłów na dekoracyjną ścianę w jadalni

Kuchnia z salonem i jadalnią – inspiracje w stylu nowoczesnym

Jedną z charakterystycznych cech stylu nowoczesnego w urządzaniu wnętrz są duże przestrzenie. Połączony salon z jadalnią to aranżacje pasujące więc przede wszystkim do mieszkań i domów nowoczesnych. Aby całość prezentowała się spójnie, należy sięgać po proste w formie meble, a także stonowane kolory. W tego typu aranżacjach dominują przede wszystkim biel, czerń oraz szarości. Można też oczywiście sięgać po drewno, które wizualnie ociepli wnętrze i sprawi, że całość wyda się bardziej przytulna.

nowoczesna jadalnia z drewnem w szarosciach

Proste formy, szarość i biel uzupełniona o drewno i czerń – spójny salon z jadalnią w stylu nowoczesnym

nowoczesna jadalnia polaczona z salonem

Szarości pojawiają się zarówno w strefie wypoczynku, jak i w jadalni tworząc spójną całość

Pokój dzienny w stylu skandynawskim

Styl skandynawski niewątpliwe należy do jednego z najbardziej popularnych. W tego typu aranżacjach króluje biel, beże i szarości – taka kolorystyka rozjaśnia całe wnętrze, a uzupełnienie wystroju o elementy z drewna, jak np. piękna podłoga z desek, czy drewniane meble, a także sięgnięcie po odpowiednie dekoracje sprawi, że salon z jadalnią nabiorą charakteru. Do tego polecamy dodać miękkie tkaniny i dywan we wzory, aby uzyskać stylową skandynawską aranżację. Takie rozwiązania doskonale sprawdzają się w małych mieszkaniach, ponieważ jasna kolorystyka pozwoli powiększyć jadalnię z salonem wizualnie.

jadalnia z salonem w stylu skandynawskim

Jadalnia z salonem w stylu skandynawskim doskonale sprawdzi się w małych mieszkaniach

O czym należy pamiętać?

Urządzając salon z jadalnią przede wszystkim należy zadbać, aby całe pomieszczenie pozostawało spójne stylistycznie. Można więc pokój dzienny podzielić na funkcjonalne strefy, jednak trzeba przy tym sięgać po podobną kolorystykę i styl aranżacji. Oczywiście eklektyzm też jest w cenie, jednak znacznie łatwiej jest stworzyć stylowe wnętrze opierając się na elementach pochodzących z tej samej bajki. Styl nowoczesny czy skandynawski są jednymi z najchętniej wybieranych, ale równie dobrze sprawdzi się minimalizm, styl industrialny czy prowansalski. Warto zapoznać się z propozycjami projektantów wnętrz – udana aranżacja salonu z jadalnią może zainspirować do stworzenia własnego niepowtarzalnego pokoju dziennego.

jadalnia z salonem w zieleni

Oryginalny pomysł na aranżację salonu z jadalnią – zieleń rządzi!

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

mala skandynawska jadalnia w szarosciach
Aranżacja jadalni w stylu skandynawskim
Przeczytaj
pokoj dzienny z otwarta kuchnia i jadalnia
Jak urządzić małą jadalnię?
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się