Przejdź do treści
industrialna aranzacja przedpokoju

Jak zaaranżować mały przedpokój w bloku?

Większość polskich mieszkań cierpi z powodu jednego problemu – małej powierzchni. Pomieszczenia są przez to odpowiednio pomniejszone, i dlatego tak często mierzymy się z problemem aranżacji małej kuchni czy łazienki. Dziś postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie, jak urządzić mały przedpokój w bloku, by zachować jego funkcje, a przy tym sprawić, by od progu wystrój naszego pomieszczenia robił wrażenie.

Mała przestrzeń, więc minimalizm

Jeśli jesteśmy ograniczeni niewielką przestrzenią i chcemy urządzić aranżację małego przedpokoju w bloku podpowiedź mamy już w samej wielkości pomieszczenia. Kiedy brakuje miejsca, wybierzmy minimalistyczne rozwiązania. Maksymalne ograniczenie wyposażenia pozwoli naszej aranżacji „oddychać”. Optycznie powiększymy mieszkanie, wybierając biały kolor ścian (ewentualnie jasne szarości) i montując dodatkowe oświetlenie. Minimalistyczna aranżacja małego przedpokoju sprawdzi się zwłaszcza wtedy, gdy jest on otwarty na salon. Biały, neutralny kolor będzie dobrze wpasowywał się w każdą aranżację wnętrza.

bialy minimalistyczny przedpokoj

Biel będzie optymalnym rozwiązaniem do każdego małego pomieszczenia

Zobacz podobne:

W białym pomieszczeniu możemy również zdecydować się na wybór jednego ze stylów aranżacji wnętrza, np. skandynawskiego lub industrialnego. Sięgają one chętnie po naturalne surowce w materiałach wykończeniowych. Jeśli marzymy o ścianie z cegły i pomieszczeniu, które zachwyci swą prostotą i surowością, jest to najlepszy pomysł na aranżację małego przedpokoju. Doskonałym uzupełnieniem wystroju będą drewniane lub żeliwne ławki, a także wieszaki na ubrania. Dzięki ich wykorzystaniu pomieszczenie zachowa swoją funkcjonalność, a za walory estetyczne odpowiadać będą ściany i dobór wyposażenia.

industrialna aranzacja przedpokoju

Ciekawym pomysłem może być aranżacja przedpokoju w stylu industrialnym

maly bialy przedpokoj w bloku

Mały przedpokój w bieli możemy przełamać też innymi, pastelowymi kolorami

Mały przedpokój – inspiracje projektów z wykorzystaniem kolorów

Mała przestrzeń nie oznacza, że powinniśmy obawiać się bardziej śmiałych rozwiązań w aranżacji. Nieduże pomieszczenie, odpowiednio oświetlone lub wykończone jaśniejszymi materiałami, możemy pomalować na jaskrawe kolory. Intensywne, nawet ciemne barwy, będą prezentować się okazale, zwłaszcza jeśli dopasujemy je do całości wystroju naszego mieszkania. Aby w przedpokoju nie było zbyt ciemno, zdecydujmy się na umieszczenie dużych luster. Ściany w intensywnych kolorach połączmy z białym sufitem, co nada aranżacji wrażenia większej przestronności. Aranżacje małych nowoczesnych przedpokoi powinny wykorzystywać takie środki.

fiolet w przedpokoju

W małym przedpokoju możemy zastosować intensywne barwy. W celu rozjaśnienia pomieszczenia użyjmy dodatkowego oświetlenia i dużych luster

maly przedpokoj w bloku turkusowy

W przedpokoju otwartym na salon możemy użyć tej samej kolorystyki ścian

Zobacz także
5 pomysłów na panele ścienne w przedpokoju

Mały przedpokój wykończony w drewnie

Jednym z rozwiązań, które możemy zastosować w czasie aranżowania małego przedpokoju w bloku, jest wykończenie w drewnie. Dzięki panelom na podłodze pomieszczenie od progu będzie wydawać się niezwykle gościnne i przytulne. Z łatwością wyposażymy przedpokój w drewniane meble czy siedziska. Warto pamiętać o umiarze i nie zastawiać pomieszczenia zbyt wieloma szafami i komodami. Drewniane wykończenie dobrze będzie prezentować się na tle jasnych ścian, białych lub pastelowych. Jeśli poszukujemy uniwersalnych dekoracji do małego przedpokoju z drewnem, możemy użyć luster albo stylowych lamp. Ich światło dodatkowo optycznie powiększy nasze pomieszczenie.

maly przedpokoj w bloku z drewnem

Drewniane wykończenie zawsze prezentuje się elegancko

maly stylowy przedpokoj z lustrem

Użycie drewna sprawi, że aranżacja będzie niezwykle przytulna

Stylowo i bez przepychu

Mały przedpokój nie oznacza, że musimy decydować się na proste rozwiązania. Jeśli jest on otwarty na salon, aranżacja powinna jak najwięcej czerpać z wystroju dużego pomieszczenia. Nawiązania mogą dotyczyć zarówno wykończenia użytego w salonie, jak i kolorystyki ścian. Podobnie meble i wyposażenie mogą nawiązywać do tych, jakie zostały przez nas ustawione w pokoju dziennym. Zachowamy dzięki temu spójność aranżacji. Takie rozwiązanie pozwoli nam na zdecydowanie więcej możliwości w czasie aranżacji małego przedpokoju w bloku.

maly przedpokoj w bloku z komoda

W małym przedpokoju mieszkania możemy nawiązywać do stylistyki wystroju wnętrza w całym pomieszczeniu

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

waski przedpokoj w szarosciach
Jak urządzić funkcjonalnie wąski przedpokój?
Przeczytaj
skandynawska aranzacja malego przedpokoju
Pomysły na aranżację przedpokoju w stylu skandynawskim
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się