Przejdź do treści
ciemna sypialnia z drewnianą ścianą

Jak zaaranżować stylową i przytulną sypialnię w ciemnych kolorach?

Projekty ciemnych sypialni są coraz popularniejsze wśród współczesnych projektantów. Elegancja i spokój, jaki emanuje od matowych, głębokich tonów sprawia, że znajdują one zastosowanie w wielu aranżacjach wnętrz. Nie dziwią już ciemne łazienki czy salony w stonowanej kolorystyce. A jak jest z sypialnią? Czy urządzenie jej w takiej kolorystyce ma sens? Dziś przedstawiamy aranżacje ciemnych sypialni.

Sypialnie w czerni

Generalnie przyjmuje się, że kolorystyka ścian w sypialni powinna przede wszystkim ułatwiać zasypianie i działać pozytywnie na emocje. Z tego powodu zaleca się projekty sypialni jasnych lub białych, które będą sprzyjać zasypianiu. Nie oznacza to jednak, że jest to norma obowiązująca. Ciemne wnętrze może również działać wyciszająco i ułatwiać wypoczynek. Przekonują o tym choćby minimalistyczne aranżacje ciemnych sypialni, które eksponują łóżko i rezygnują z niepotrzebnych elementów. W naszym projekcie możemy spróbować stworzyć wnętrze z wszystkimi ścianami pokrytymi ciemną farbą albo pozostawić jasny sufit, zwłaszcza gdy zależy nam na drewnianej podłodze.

duża czarna sypialnia

Sypialnia w czerni może prezentować się niezwykle elegancko

Zobacz podobne:

czarna nowoczesna sypialnia

Pokrycie ścian czernią lub grafitem sprawdzi się w każdej nowoczesnej sypialni

Ciemne sypialnie – aranżacje z drewnem

Nowoczesne aranżacje ciemnych sypialni pokazują, że warto wprowadzić w ich wystrój elementy drewniane. Panele lub deski podłogowe mogą znacząco przyczynić się do stworzenia przytulnego klimatu naszej sypialni, na czym powinno nam zależeć. Jeśli urządzamy ciemną sypialnię na poddaszu ze skosem, możemy również wykorzystać powierzchnię nieregularnej ściany do zamontowania drewnianego obicia nad łóżkiem, co da niepowtarzalny efekt. Ciekawym rozwiązaniem są również belki pod sufitem, które wzmocnią domowy klimat wnętrza. Aranżacja ciemnej sypialni z drewnem po prostu nie może się nie udać.

ciemna sypialnia w szarościach z drewnem

Drewno jest doskonałym sposobem na uzupełnienie aranżacji ciemnej sypialni

ciemna sypialnia z drewnianą ścianą

W sypialni ze skosem możemy zdecydować się na obicie z drewna

Zobacz także
Jak zaaranżować modną sypialnię ze skosem na poddaszu?

Modne aranżacje ciemnej sypialni

Jeśli zależy nam na tym, aby nasza sypialnia prezentowała się nowocześnie, powinniśmy postawić przede wszystkim na kontrast. W ciemnej sypialni oczywistym rozwiązaniem będzie wprowadzenie do wystroju elementów jasnych, a nawet białych. Na tle ciemnych ścian doskonale prezentować się będą białe meble. Możemy również zdecydować się na inne rozwiązanie i w białej sypialni pomalować jedną ze ścian w głębokim, czarnym kolorze i wyposażyć wnętrze we wszelkie dodatki w tej tonacji. Na tle białej ściany czarne meble, lampy czy rama lustra będą wyglądać znakomicie, zwłaszcza kiedy ich forma będzie niewyszukana.

ciemna sypialnia z bielą

Czarno-biała sypialnia prezentuje się bardzo nowocześnie

ciemna sypialnia z jasną podłogą

W ciemnej sypialni sprawdzi się jasna podłoga, nie tylko drewniana

Nie tylko w czerni

Ciemna sypialnia dobrze będzie prezentować się w wielu różnorodnych odcieniach i połączeniach kolorystycznych. Nie musimy decydować się na czystą czerń lub odcień grafitowy. W otoczeniu ścian w jasnych szarościach, ciemne wyposażenie a także czarne elementy dekoracyjne sprawią, że wnętrze będzie wyglądać niepowtarzalnie. Możemy również zdecydować się na połączenie czerni z bardziej ciepłym kolorem – doskonałym pomysłem będzie wybór odcieni kremowych i beżowych, które w takim zestawieniu stworzą niezwykle eleganckie wnętrze.

duża ciemna sypialnia

Aranżacja w ciemnych kolorach doskonale sprawdzi się w dużym, przestronnym pomieszczeniu

ciemna minimalistyczna sypialnia

Czerń w połączeniu z beżem lub kremowymi odcieniami będzie prezentować się bardzo elegancko

Kiedy zdecydować się na ciemną sypialnię?

Wybór aranżacji ciemnej sypialni może nie być zadaniem łatwym. Nie w każdym wnętrzu będzie ona prezentować się odpowiednio. Nie każdemu przypadnie też to rozwiązanie do gustu. Ciemna sypialnia sprawdzi się przede wszystkim w dużym wnętrzu, gdzie ten rodzaj wystroju nie będzie zbyt przytłaczający. Warto przede wszystkim pamiętać o tym, by w ciemnej sypialni zamontować dodatkowe oświetlenie, które nada wnętrzu większej przestronności. Możemy również zdecydować się na sypialnię w nieco jaśniejszej kolorystyce, np. jasnych odcieniach szarości w połączeniu z matowym kolorem niebieskim.

ciemna sypialnia z błękitem

W ciemnej sypialni możemy zdecydować się na wykorzystanie szarości w różnych odcieniach i połączeniach

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

nowoczesna błękitna sypialnia
Pomysły na aranżację błękitnej sypialni
Przeczytaj
jasna sypialnia z drewnem
Jak zaaranżować jasną sypialnię, tworząc niepowtarzalne wnętrze?
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się