Przejdź do treści
schody w ścianie w salonie minimalistycznym

Jak zaaranżować stylowe wnętrze ze schodami w ścianie?

W wielu aranżacjach schody na piętro ze względów praktycznych lub też z powodu ograniczonej przestrzeni umieszczane są w salonie. Warto więc zadbać, aby stanowiły one jeden z elementów wystroju tego pomieszczenia. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji są schody w ścianie.

Schody w ścianie idealne do salonu

Schody między ścianami to rozwiązanie dobre w przypadku wydzielonej na korytarzu klatki schodowej. Jeśli jednak muszą one zostać umieszczone w salonie, zdecydowanie lepiej jest postawić na model o jak najlżejszej konstrukcji – wówczas nie będą one przytłaczały wnętrza, a odpowiednio dobrane stopnie i balustrada dodatkowo ozdobią pokój dzienny. Jak zrobić schody w ścianie? O takiej konstrukcji trzeba pomyśleć już na etapie budowy domu – wówczas należy umieścić w ścianie mocną belkę, do której zostaną stabilnie przymocowane stopnie. Później nie pozostaje nic innego jak zadbać o aranżację wpisującą się w konkretny styl.

nowoczesne drewniane schody bez balustrady

Nowoczesne drewniane schody w ścianie bez balustrady prezentują się niezwykle stylowo i zajmują niewiele miejsca

Zobacz podobne:

Schody ze ściany – minimalistyczna konstrukcja idealna do wnętrz nowoczesnych

Nowoczesne schody składające się z wystających ze ściany stopni to idealna propozycja do minimalistycznych wnętrz. Całość prezentuje się niezwykle lekko, dlatego nie przytłoczy nawet niedużego salonu lub przedpokoju. Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt warto zrezygnować z balustrady i zamiast niej zamontować np. praktyczną poręcz zapewniającą bezpieczeństwo użytkowania schodów w ścianie. Dzięki temu spełnią one swoją funkcję i będą dyskretnym elementem wyposażenia wnętrza.

nowoczesne schody w ścianie bez balustrady

Brak balustrady i szklane stopnie sprawiają, że te minimalistyczne schody idealnie wpisują się w nowoczesny wystrój

Zobacz także
6 pomysłów na schody w domu jednorodzinnym

Schody z balustradą

Planując montaż schodów w salonie warto pamiętać o tym, by pod względem stylistycznym wpisywały się one w konkretną aranżację. Brak balustrady to oczywiście nie jedyne rozwiązanie, trzeba jednak dobrać barierkę w taki sposób, aby pozostała ona spójna z wystrojem pokoju dziennego. Ciekawym pomysłem są balustrady ze szkła – dają poczucie bezpieczeństwa, a jednocześnie pozostają neutralne. Inne rozwiązanie to metalowa barierka z ozdobnym wzorem, która będzie dodatkową dekoracją w salonie.

drewniane schody w ścianie ze szklaną balustradą

Szklana barierka doskonale pasuje do minimalistycznych schodów w ścianie

schody w ścianie z ledami i nowoczesną balustradą

Dekoracyjna balustrada oraz podświetlenie ledowe zapewniają bezpieczeństwo, a jednocześnie są ciekawą ozdobą wnętrza

Schody ze ściany mogą też mieć zamocowaną balustradę ze stalowych lin. Sznurowa barierka, podobnie jak szklana, nie przytłacza wnętrza, a jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo użytkowania schodów w salonie. Solidne metalowe pręty mogą też pełnić rolę wzmacniającą całą konstrukcję, dzięki czemu zyskamy pewność, że wychodzące ze ściany stopnie pozostaną stabilne, a sama ściana nie będzie ulegać uszkodzeniom w wyniku wstrząsów. Oczywiście tego typu balustrada nie pozostaje również bez znaczenia dla całej aranżacji – sznurowe barierki świetnie sprawdzają się zwłaszcza w wystroju nowoczesnym

drewniane nowoczesne schody z balustradą z linek stalowych

Sznurowa balustrada zapewnia bezpieczeństwo i stanowi dyskretną ozdobę wnętrza

Nowoczesne schody

Wychodzące ze ściany schody niekoniecznie muszą składać się z samych stopni. Ciekawym rozwiązaniem jest też konstrukcja dywanowa, która sprawia wrażenie płynącej w powietrzu i wygląda jakby nie była niczym podparta. Również w tym przypadku można zrezygnować z balustrady – wówczas schody będą prezentowały się ciekawie i minimalistycznie. Dobrym wyborem w tym przypadku będzie jednak również balustrada ze szkła, która idealnie sprawdzi się przede wszystkim w aranżacjach nowoczesnych, ale nie tylko.

białe schody w ścianie ze szklaną balustradą

Białe schody dywanowe w ścianie o lekkiej konstrukcji to świetny wybór do nowoczesnego wnętrza

Stylowe schody – pomysł na dekorację ściany

Przestrzeń ponad schodami można wykorzystać jako element dekoracyjny, wystarczy tylko wybrać odpowiednie materiały. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszy się beton. Doskonale pasować będzie do wnętrz industrialnych, a także nowoczesnych. W zestawieniu z odpowiednimi dodatkami i meblami sprawdzi się też w aranżacjach glamour. Inne nie mniej ciekawe pomysły to galeria rodzinnych zdjęć, tapeta utrzymana w kolorystyce dobrze wpisującej się w wystrój pomieszczenia czy panele 3D.

białe nowoczesne schody w ścianie

Betonowa ściana i białe minimalistyczne schody tworzą udane połączenie do salonu w stylu nowoczesnym

schody w ścianie w salonie minimalistycznym

Pomalowana na czarno ściana z panelami 3D doskonale wpisuje się w minimalistyczny wystrój salonu

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

białe schody jednobiegowe ze szklaną balustradą
Zalety schodów z konglomeratu
Przeczytaj
minimalistyczne schody z metalową barierką
Nowoczesne aranżacje schodów z metalową balustradą
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się