Przejdź do treści
schody metalowe na poddasze

Jak zaplanować ciekawą aranżację schodów na poddasze?

Zdjęcia schodów na poddasze pokazują, że mamy wiele ciekawych możliwości wyboru samych stopni, jak i aranżacji wnętrz, gdzie zostały one umieszczone w naszym wnętrzu. Wszystko zależy od projektu naszego domu czy mieszkania z poddaszem. Jak każda aranżacja, odpowiednie zaplanowanie wyboru schodów i ich rodzaju może sprawić, że aranżacja będzie udana. Dziś przedstawiamy kilka przykładowych projektów aranżacji schodów na poddasze.

W klatce schodowej

Schody na poddasze mogą być zwykłym przedłużeniem schodów na piętro. Dzięki temu mamy możliwość zaaranżowania tych schodów tak, jakby było to najzwyklejsze przejście między kondygnacjami. Zresztą w każdym projekcie, jeśli jest odpowiednio zaplanowany, wejście na poddasze może wyglądać tak, jak zwykłe schody. Nowoczesnym rozwiązaniem będzie więc wykorzystanie schodów z modną szklaną barierką uzupełnioną o poręcz z drewna, która zwiększy funkcjonalność naszych schodów. Klasycznym rozwiązaniem może być również wykorzystanie metalowych schodów z drewnianymi stopniami i drewnianą balustradką. Sprawdzą się oczywiście zarówno jednobiegowe, jak i dwubiegowe schody. Wszystko uzależnione jest od tego, jak zaprojektowane zostało wnętrze.

drewniane schody na poddasze

Dwubiegowe schody na poddasze, odpowiednio zaplanowane – mogą być ozdobą każdego domu

Zobacz podobne:

nowoczesna szklana balustrada z drewnem przy schodach na poddasze

Ciekawym pomysłem na schody na poddasze może być wykorzystanie szklanej barierki z drewnianą poręczą

Nowoczesne schody na poddasze

Kiedy zastanawiamy się, jak zaaranżować schody na poddasze z salonu, możemy zdecydować się na modne schody wspornikowe, zwane też pływającymi. Składają się one z pojedynczych stopni, które umieszczone są przy ścianie i utrzymują się dzięki specjalnemu mechanizmowi ukrytemu w ścianie. Takie schody w salonie będą jego największą ozdobą. Najlepsze efekty wizualne otrzymamy, gdy nie będą one zabezpieczone barierką. Aby zwiększyć wygodę użytkowania, warto zamontować poręcz przy ścianie. To rozwiązanie sprawdzi się jako schody z salonu na poddasze albo na antresolę.

schody wspornikowe na poddasze

Schody wspornikowe na poddasze są doskonałym rozwiązaniem

schody wspornikowe na antresolę

Sprawdzą się zarówno jako schody na poddasze, jak i na antresolę

Zobacz także
Jak zabudować schody, tworząc niepowtarzalną aranżację wnętrza

W klimacie skandynawskim lub industrialnym

Aranżacja schodów, zwłaszcza tych prowadzących z salonu, powinna uwzględniać wystrój większego wnętrza. Jeśli posiadamy wnętrze industrialne albo skandynawskie, postawmy na podobne rozwiązania przy naszym wejściu na poddasze. W minimalistycznej aranżacji warto pomyśleć o zabudowanych schodach z drewnianymi stopniami, co sprawi, że uzyskamy skandynawskie schody na poddasze. W industrialnym stylu warto pomyśleć o wykorzystaniu polerowanego betonu albo czerwonej cegły. Walory artystyczne podniesie też metalowa balustradka nawiązująca do modnych barierek z lin.

schody metalowe na poddasze

W skandynawskim salonie warto zabudować schody na poddasze

sznurowe schody z salonu na poddasze

W industrialnym wnętrzu możemy postawić na otoczenie z betonu architektonicznego

Nowocześnie

Urządzając schody na poddasze, możemy postawić na te same rozwiązania, co przy tych prowadzących na piętro wewnętrzne. Warto przede wszystkim dostosować ich wygląd do aranżacji całego wnętrza. Jeśli zależy nam na modnych rozwiązaniach i decydujemy się na ciemną kolorystykę, warto postawić na taką nowoczesną aranżację schodów na poddasze. Ciekawie będą przede wszystkim wyglądać metalowe, z drewnianymi stopniami, które wpiszą się we wnętrze wykończone naturalnymi surowcami. Ciekawie może prezentować się tutaj ściana z cegły, nawet czarnej, kiedy stosujemy ciemne kolory w aranżacji naszego głównego pomieszczenia.

nowoczesne schody na poddasze

Nowoczesne wnętrza warto urządzić w ciemnych kolorach, dlatego ciekawie będą prezentować się schody metalowe

Małe schody z salonu na poddasze

Urządzając schody z salonu na poddasze, możemy wykorzystać te same rozwiązania, co przy schodach na antresolę. Nie zakłócą one aranżacji naszego wnętrza, a raczej będą jego doskonałym uzupełnieniem. Małe, jednobiegowe schody drewniane lub metalowe będą tu najlepszym wyborem, chyba że wybierzemy opisywane już schody wspornikowe. Każdy pomysł na schody na poddasze może się sprawdzić, jeśli zostanie odpowiednio przemyślany i dopasowany do wystroju wnętrza.

małe schody na antresolę

W przypadku schodów z salonu na poddasze mogą się sprawdzić też schody na antresolę

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

nowoczesna szklana balustrada schodowa
Jak wykorzystać nowoczesną balustradę na schody w aranżacji wnętrza?
Przeczytaj
balustrada z linek metalowa
Projekty schodów z modną balustradą z linek stalowych
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się