Przejdź do treści
szary aneks kuchenny w salonie

Jak zaprojektować aranżację z aneksem kuchennym w salonie?

W małym mieszkaniu niekiedy jesteśmy ograniczeni do tego stopnia, że kuchnia nie znajduje swojego osobnego pomieszczenia. Jedynym rozwiązaniem wtedy pozostaje zaprojektowanie kuchennego aneksu w salonie. Dzięki trzymaniu się określonych zasad, możemy w ciekawy sposób urządzić miejsce do przygotowywania posiłków. Aneks kuchenny w salonie w małym mieszkaniu może wyglądać naprawdę efektownie.

Aneks wydzielony z salonu

Każda aranżacja wnętrz powinna być dopasowana do osobowości i upodobań osób, które zamieszkują dane mieszkanie. Jeśli zawsze marzyliśmy o tym, by mieć osobne pomieszczenie na kuchnię, ale ze względu na metraż mieszkania, jesteśmy skazani na umieszczenie aneksu kuchennego w salonie, możemy spróbować w jakiś sposób wydzielić tę przestrzeń, właśnie poprzez elementy aranżacji. Zastosujmy tu inną, odróżniającą kolorystykę. Najlepiej jasną, która zwykle charakteryzuje współczesne pomieszczenia kuchenne. Da się to równie łatwo wykonać poprzez położenie na ścianach lub na podłodze materiałów bardziej odpowiednich do kuchni niż do salonu, np. płytek ceramicznych albo tapet kuchennych. Możemy również wykorzystać tę przewagę, że salon będzie pomieszczeniem przestrzennym i widnym, dlatego równie dobrym wyborem będą mocniejsze kolory na ścianach w otoczeniu aneksu.

panele scienne w aneksie w salonie

Aneks możemy wydzielić z salonu za pomocą innego wykończenia

Zobacz podobne:

aneks kuchenny z bialymi meblami w salonie

Wydzielony aneks kuchenny będzie wyglądał jak mała osobna kuchnia

Aneks w salonie z wyspą – czy to dobry pomysł?

Innym sposobem wydzielenia przestrzeni kuchennej będzie zaprojektowanie aneksu kuchennego z salonem wraz z wyspą. Stanie się ona oczywistą granicą pomiędzy różnymi funkcjami spełnianymi w jednej przestrzeni. Odpowiednie jej zabudowanie i dobór odróżniającego się od reszty pomieszczenia wystroju może wręcz całkowicie zastąpić ścianę działową. Musimy jednak wziąć pod uwagę to, że ustawienie jej w salonie zmniejszy też przestrzeń całego pomieszczenia. Decyzja zależy więc od naszych preferencji. Jeśli nie zależy nam na większej przestrzeni salonu, bo cenimy sobie przytulne i komfortowe otocznie, możemy zdecydować się na urozmaicenie aranżacji w taki właśnie sposób.

aneks kuchenny w salonie w stylu retro

Wyspa pozwoli oddzielić aneks kuchenny od pozostałej części salonu

Jeśli projektujemy aneks kuchenny z salonem w małym mieszkaniu powinniśmy rozważyć praktyczne rozwiązania. Przykładem może być wykorzystanie wyspy jako blatu do przygotowywania posiłków albo do ich spożywania. Dzięki wyborowi odpowiednich mebli, które zaskoczą swoim designem, możemy stworzyć niezwykłą aranżację. Możemy również poszukać stylowych, podwieszanych lamp, które w ciekawy sposób oddzielą przestrzeń również od sufitu. Możliwości jest bardzo wiele. Poświęćmy więc czas i zastanówmy się, w jaki sposób wykorzystać kreatywnie ten swoisty dodatkowy blat.

podwieszane lampy przy aneksie kuchennym w salonie

Wyspa może zostać wykorzystana jako blat do przygotowywania posiłków

biala kuchnia otwarta na salon

Albo jako stół jadalny

Zobacz także
Jakie płytki do kuchni na ścianę warto wybrać?

Aneks kuchenny wtopiony w przestrzeń salonu

Jeśli urządzamy małą kuchnię w bloku i zdecydujemy się na wybór aneksu kuchennego w salonie, możemy pokusić się o to, by miejsce do przygotowania posiłków stało się jego integralną częścią. Wzorcem mogą być tutaj aranżacje kuchni w stylu industrialnym, które nie lubią ścian działowych. Takie same elementy wystroju wnętrza lub zastosowanie tej samej stylistyki wystroju sprawi, że aneks kuchenny będzie dyskretnie uzupełniał całość pomieszczenia i nie będzie zwracał naszej uwagi poza czasem, w którym będziemy zajmować się gotowaniem.

szary aneks kuchenny w salonie

Aneks kuchenny w salonie możemy zaaranżować tak, by był dopasowany do pozostałej części pomieszczenia

aneks kuchenny w salonie

Jednorzędowy aneks kuchenny dobrze jest urządzić tak, by dyskretnie wtapiał się w aranżację salonu

Ciekawym rozwiązaniem może być również ukrycie aneksu kuchennego poprzez wstawienie cienkiej ścianki z pleksi, paneli ściennych albo użycie aneksu z zabudową ustawionego w kształcie litery U. Możemy w ten sposób odizolować nieco przestrzeń przygotowywania posiłków od pozostałej części salonu, co pomoże też w zatrzymaniu zapachów w obrębie tak zaimprowizowanej kuchni. Pozwoli to nam również urozmaicić nieco naszą aranżację. Będzie to dobry pomysł, jeśli urządzamy małą kuchnię w bloku.

mala biala kuchnia w mieszkaniu

Biała kuchnia będzie optycznie powiększać każde małe pomieszczenie

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

mala kuchnia z niebieskimi frontami szafek
Jakie kolory wybrać do małej kuchni?
Przeczytaj
otwarty aneks kuchenny w salonie
4 pomysły na urządzenie małej kuchni
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się