Przejdź do treści
ciemny przedpokój z betonem

Jaki wybrać kolor ścian do ciemnego przedpokoju?

Choć ciemne kolory nie są tak popularne w wystroju wnętrz, jak jasne pastelowe barwy czy czysta biel, trzeba przyznać, że często sięgają po nie projektanci aranżujący nowoczesne pomieszczenia. Czerń, ciemne szarości czy ciemne odcienie granatu pojawiają się w różnych połączeniach we współczesnych projektach wnętrz. Jak się okazuje, mogą doskonale uzupełnić aranżacje nowoczesnych mieszkań. Dziś podpowiadamy, jakie kolory ścian do ciemnego przedpokoju wybrać, by nasze pomieszczenie wyglądało stylowo.

Nowoczesne aranżacje ciemnych przedpokojów

Czerń i ciemny grafit sprawią, że każde pomieszczenie w takich odcieniach nabierze nieprawdopodobnej głębi. W pomieszczeniach przechodnich nie musimy obawiać się szczególnie pewnej ciężkiej atmosfery, jaką mogłyby wywołać ciemne kolory ścian w przedpokoju, gdyż są to zwykle wnętrza, w których spędzamy ograniczoną ilość czasu. Warto jednak zadbać o to, by było ono przytulne. Możemy uzyskać taki efekt poprzez połączenie grafitowych ścian w przedpokoju z jasnym drewnem – zarówno poprzez wprowadzenie go do pomieszczenia (np. na podłogę), jak i poprzez kontrast z przylegającym pomieszczeniem. Tak urządzony korytarz wzmocni efekt wystroju naszego głównego pomieszczenia.

ciemny grafitowy przedpokój

W ciemnym przedpokoju warto wprowadzić elementy z jasnego drewna

Zobacz podobne:

ciemny przedpokój z farbą tablicową

Sposobem na urozmaicenie ciemnej aranżacji może być skontrastowanie jej z wystrojem przylegającego wnętrza

Łącząc ciemne tony z…

Aranżacje ciemnych przedpokojów pokazują, że czerń czy grafit trzeba jednak łączyć z innymi tonami, które będą rozjaśniać nasze wnętrze. Oprócz drewna, o czym była już mowa, ściany w tych kolorach warto łączyć z innymi, jaskrawymi i żywymi barwami. Ciemne ściany przedpokoju z miętą lub turkusem sprawią, że wnętrze będzie wyglądać niezwykle nowocześnie. W tym celu możemy również zdecydować się na ustawienie w ciemnym przedpokoju siedzisk lub ławek w jasnym kolorze. Warto pomyśleć również o rozjaśnieniu aranżacji przedpokoju z ciemnymi ścianami poprzez wykorzystanie dużych luster, które nadadzą wnętrzu przestronności. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na takie rozwiązanie, pozostaje nam jeszcze powierzchnia sufitu i podłogi albo zastosowanie sztukaterii, która sprawi też, że wnętrze będzie bardziej eleganckie.

mały ciemny przedpokój z miętową ścianą

Połączenie mięty z ciemnymi kolorami da niepowtarzalne efekty

ciemny przedpokój z granatowym lustrem

W ciemnym przedpokoju warto umieścić duże lustra

Zobacz także
Jak zaaranżować mały przedpokój w bloku?

Aranżacje ciemnego przedpokoju z szarością

Kiedy zastanawiamy się, jaki kolor ścian do ciemnego przedpokoju należy wybrać, by wystrój prezentował się okazale, możemy zdecydować się na eleganckie odcienie szarości. W połączeniu z różnymi materiałami wykończeniowymi nawet ciemne jej warianty będą dobrze wyglądać w naszym wejściu. Tapeta ścienna może tutaj doskonale urozmaicić naszą aranżację. Ciemny nowoczesny przedpokój powinien również zostać dodatkowo oświetlony światłem o dość chłodnej barwie, która spotęguje siłę takiego wystroju. Beton w ciemnym przedpokoju – na podłodze lub na ścianach – może być również sposobem, który zdynamizuje nasz projekt i podkreśli jego charakter. Takie połączenie sprawdzi się zwłaszcza w przedpokojach industrialnych.

ciemna szara tapeta w przedpokoju

Zamiast jednolitego ciemnego koloru możemy wykleić ścianę tapetą do przedpokoju, co sprawi, że wnętrze będzie bardziej przytulne

ciemny przedpokój z betonem

Jak urozmaicić aranżację ciemnego przedpokoju?

Ciemny, matowy kolor ścian może niekiedy wydać się monotonny i nieodpowiedni do pomieszczenia przechodniego. Kiedy szukamy sposobu na urozmaicenie tak zaplanowanej aranżacji, możemy zdecydować się na wybór różnych materiałów wykończeniowych w ciemnych kolorach, które urozmaicą fakturę ścian. Nie zapominajmy o tym, że mamy do dyspozycji ciemne drewno albo ścianę z czarnej cegły. Odpowiednie podświetlenie wyłożonej nią ściany może dać niezwykłe efekty w naszym wnętrzu ze względu na jej fakturę. Ciekawym pomysłem może być również położenie na ścianie w przedpokoju ciemnych płytek gresowych o ciekawej fakturze lub grubości. Taka ściana będzie prezentować się bardzo modnie.

ciemne drewno do przedpokoju

Szare, ciemne drewno lub czarna cegła urozmaicą aranżację ciemnego przedpokoju

nowoczesny grafitowy korytarz z płytkami

Na powierzchni czarnej ściany możemy położyć płytki gresowe, by unowocześnić projekt

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

mały nowoczesny przedpokój z czarną ścianą
Na jaki kolor pomalować mały przedpokój?
Przeczytaj
mały industrialny przedpokój w bloku
Kreatywne pomysły na aranżację przedpokoju w bloku
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się