Przejdź do treści
sypialnia z wanną przy oknie

Łazienka w sypialni – przepis na modne i funkcjonalne wnętrze

Projektanci lubią zaskakiwać. Niekiedy niecodzienne rozwiązania podyktowane są chęcią pokazania własnej kreatywności, nastawieniem na niepowtarzalny i efektowny projekt, który będzie pewną wizytówką danej marki, innym razem zaskakujący pomysł jest wynikiem pewnych kłopotów, jakich może nastręczać np. mały metraż mieszkania. Nie dziwią więc połączenia różnych funkcji pomieszczeń na wspólnej powierzchni – kuchnia i salon, sypialnia w salonie, a nawet – sypialnia z łazienką – dziś nic już nie powinno nas zadziwiać. Chyba że wyjątkowym projektem, które zamieszczamy w tym artykule.

Łazienka w sypialni w nowoczesnym apartamentowcu

Połączenie funkcji sypialnej i kąpielowej w jednym pomieszczeniu może sprawdzić się szczególnie w nowoczesnych mieszkaniach typu loft czy penthouse. Duże apartamentowce w niepowtarzalnymi widokami na panoramę miasta wręcz dopraszają się o wannę przy oknie. Wieczorna kąpiel z widokiem na miasto nocą to coraz częściej już nie tylko scena z amerykańskiego filmu. W aranżacji takiej sypialni sprawdzi się oczywiście wanna wolnostojąca o ciekawym, nieregularnym kształcie. Projektanci dbają tu przede wszystkim o spójność aranżacji, tak by część sypialna i łazienkowa dobrze się ze sobą komponowały.

wanna wolnostojąca w sypialni

W nowoczesnych apartamentowcach ustawienie wanny przy oknie może być znakomitym pomysłem

Zobacz podobne:

sypialnia z wanną przy oknie

W urządzaniu sypialni z łazienką warto zadbać o spójność aranżacji

Luksusowo i nowocześnie

Nie tylko duże apartamentowce będą odpowiednie do zaprojektowania sypialni z łazienką. Oczywiście w takich mieszkaniach można pozwolić sobie na bardzo wiele, jeśli chodzi o projekt wnętrza. Na niedużym metrażu to rozwiązanie może być bardzo ciekawym środkiem do uzyskania osobnego pomieszczenia np. na osobną małą kuchnię. Aby nasze pomieszczenie sypialni z łazienką nie wyglądało na urządzone przypadkowo, powinniśmy zadbać o spójność aranżacji. Kiedy mamy bardzo mało miejsca i zależy nam na tym, by strefa kąpielowa nie była zbyt widoczna w pomieszczeniu, powinniśmy zdecydować się na prysznic bez brodzika z odpływem w podłodze. Będziemy wtedy mieć możliwość dowolnego kształtowania naszej kabiny. Dzięki przezroczystym ściankom, aranżacja będzie z jednej strony mieć bardzo luksusowy i nowoczesny charakter, a przy tym zyska na przestronności. Możemy również pomyśleć o tego rodzaju projekcie w domu, kiedy urządzamy pokój dla gości.

łazienka w sypialni z prysznicem bez brodzika

Prysznic bez brodzika sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, gdyż pozwoli dowolnie kształtować wielkość kabiny

Zobacz także
5 pomysłów na mozaikę w łazience

Łazienka w sypialni – jak ją wydzielić

Nie da się jednak ukryć, że pomieszczenie kąpielowe i sypialne w jednym pokoju może nastręczać też wielu trudności, jak chociażby kwestia wilgoci. Trzeba zadbać o odpowiednie zabezpieczenie strefy kąpielowej. Nie dziwi więc, że wielu projektantów decyduje się na jakieś wydzielenie łazienki w nowoczesnej sypialni, aby te przestrzenie współgrały ze sobą wystrojem, ale zachowały odrębne funkcje. Najprostszym rozwiązaniem jest zamontowanie zabezpieczenia w postaci ścianek ze szkła lub plastiku, materiału możliwie przezroczystego, który zapewni naszej aranżacji większą przestronność.

nowoczesna łazienka w sypialni

Zamontowanie ścianki ze szkła oddzieli strefę kąpielową od sypialnej

Odpowiednie oddzielenie od siebie sypialni i łazienki z prysznicem sprawi, że nie będziemy musieli martwić się o stan naszych mebli i ścian w pomieszczeniu. Ma to szczególne znaczenie praktyczne. Przygotowanie projektu i gra pomiędzy elementami w części sypialnej i kąpielowej przyniesie wyjątkowe efekty wystroju. Kontrast? A może jednakowa aranżacja w sypialni z łazienką? Wszelkie pomysły będą tu do rozważenia.

ciemna sypialnia z łazienką z wanną

Oddzielając obie strefy warto zachować spójność aranżacji

biała sypialnia z łazienką

Strefa kąpielowa w sypialni powinna być delikatnie zamaskowana

Inne sposoby

Niekiedy pomysł na łazienkę w sypialni bywa kwestią konieczności. Nie chcemy wtedy, aby nasza strefa kąpielowa była przestrzenią eksponowaną w pomieszczeniu. Trzeba wtedy poszukać takich rozwiązań, które pomogą nam sprytnie ją ukryć. Możemy zastosować tutaj duże lustra, wykorzystać nieregularny kształt pomieszczenia albo zdecydować się na zamontowanie ścianki u wezgłowia łóżka, za którą ukryjemy kabinę prysznicową lub wannę. Takie rozwiązanie sprawi, że będziemy mogli stworzyć zupełnie inne aranżacje dla obu tych pomieszczeń.

łazienka ukryta w sypialni

Wykorzystując nieregularne formy pomieszczeń bez trudu ukryjemy naszą łazienkę w sypialni

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

łazienka z zielonymi płytkami
Jak urządzić zieloną łazienkę?
Przeczytaj
czarno-czerwona nowoczesna łazienka
Pomysły na czarno czerwoną łazienkę
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się