Przejdź do treści
okna w białej łazience

Najlepsze projekty łazienek z oknem

Okno w pomieszczeniu łazienkowym, zwłaszcza w polskich mieszkaniach, nie pojawia się zbyt często. Ma ono swoje pewne wady, jak i zalety. Oczywiście jest to naturalne źródło światła, które powoduje, że zupełnie inaczej będziemy czuć się w danym pomieszczeniu. Z drugiej jednak strony znalezienie sposobu na wykorzystanie okna w projekcie łazienki może nie być takie proste, jak mogłoby się wydawać. Zobacz, jak można sprawić, by aranżacja takiego domowego SPA wyglądała niepowtarzalnie.

Minimalistyczna aranżacja i widne pomieszczenie

Jednym z najczęściej wykorzystywanych pomysłów na aranżację domowego SPA jest wybór aranżacji łazienki na biało. Będzie ona idealna do małych pomieszczeń, nawet tych pozbawionych okna. Jasne pomieszczenia sprawdzą się jednak również tam, gdzie będziemy mieć do czynienia z naturalnym źródłem światła. W naszej aranżacji łazienki warto wykorzystać okna, jako główne oświetlenie pomieszczenia. Im więcej światła, tym lepiej. Będzie ono naturalnie współgrać z bielą pomieszczenia. Jeśli zdecydujemy się na wykończenie w kamieniu lub na płytki ceramiczne z wysokim połyskiem, promienie będą naturalnie odbijać się we wnętrzu. Takie rozwiązanie będzie idealne zwłaszcza w aranżacjach o nieco surowym charakterze i nada się np. do aranżacji łazienki w stylu skandynawskim.

okna w białej łazience

Naturalne źródła światła sprawdzą się doskonale w minimalistycznej aranżacji białej łazienki

Zobacz podobne:

nowoczesna łazienka z oknem

Okno w centrum aranżacji może być najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem

Łazienka z oknem nad wanną

W wielu polskich mieszkaniach pomieszczenie do kąpieli nie posiada okna. Pozostaje więc wolna ściana, którą możemy w dowolny sposób wykorzystać w aranżacji. Projekt łazienki z oknem musi zakładać wiele aspektów, tj. kształt okna, materiał okiennej ramy czy wykorzystanie odpowiedniego rodzaju zasłony na okno, np. rolety czy firanki. Ważne jest tutaj, aby zdecydować, czy okno będzie stanowić element uzupełniający w aranżacji czy też ma być wyeksponowane, np. poprzez zastosowanie kontrastu. Jeśli posiadamy okno w łazience w centralnym miejscu ściany, najlepszym pomysłem może być ustawienie pod nim wanny, która najzwyczajniej nam go nie zasłoni. Jeśli zależy nam na wykorzystaniu naturalnego źródła światła w naszym pomieszczeniu, umieśćmy w nim duże lustra, które będą odbijać promienie, przez co wnętrze zostanie optycznie powiększone.

nowoczesna łazienka z oknem okrągłym

Umieszczenie wanny pod oknem wyeksponuje naturalne źródło światła w aranżacji

dwukolorowa łazienka z oknem

Duże okno nad wanną w aranżacji będzie doskonale współgrać z kształtem niecki

Zobacz także
Jak urządzić pomarańczową łazienkę?

Okna w dachu – łazienka ze skosami

Naturalnym miejscem dla wykorzystania projektu łazienki z oknem będą wszelkie pomieszczenia ze skosami. Najczęściej spotkamy się z takimi aranżacjami w pokojach kąpielowych na poddaszu. Okno dachowe może z jednej strony dostarczyć nam światła w ciągu dnia, z drugiej zaś – widok nocnego nieba w czasie kąpieli będzie na pewno szczególnym momentem po całym dniu i najlepszym sposobem na relaks. Trzeba jednak zdecydować się w aranżacji, które miejsca chcemy w niej zaakcentować – i te ustawić tak, by padały na nie właśnie promienie słoneczne. Inne elementy z kolei można zacienić, by zyskać na bardziej intymnym klimacie. Każdy pomysł należy tutaj dostosować do indywidualnych preferencji. Urządzenie łazienki na poddaszu z oknami dachowymi nie powinno sprawiać nam większych trudności.

łazienka ze skosami z oknem

Naturalnym rozwiązaniem w łazience na poddaszu będzie wykorzystanie okien dachowych

łazienka na poddaszu z oknami

Okno w dachu w łazience na poddaszu może dostarczyć niezapomnianych wrażeń w trakcie wieczornego relaksu

Łazienka z dużym oknem

Kapitalnym pomysłem może być również wybór dużego okna do łazienki, nawet takiego, które zastąpi nam ścianę. Kiedy nasze pomieszczenie ma nieregularny kształt, np. wykorzystuje ścianę ze skosem, albo nasze mieszkanie położone jest na sporej wysokości, takie rozwiązanie może okazać się najlepszym pomysłem. Nieregularne ściany są dosyć kłopotliwe w aranżacji, a wypełnienie jej oknem rozwiąże ten kłopot, a poza tym dostarczy niezapomnianych widoków w czasie wieczornego relaksu. Dobrze byłoby również zadbać o to, by okno nie zakłócało wystroju wnętrza pozostałej części pomieszczenia.

czarno-biała łazienka z oknem

W łazience ze skosami dobrym pomysłem może być zastąpienie całej ściany oknem

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

czarno-czerwona nowoczesna łazienka
Pomysły na czarno czerwoną łazienkę
Przeczytaj
miętowy kolor w łazience
Nietuzinkowe pomysły na miętową łazienkę
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się