Przejdź do treści
minimalistyczne schody z metalową barierką

Nowoczesne aranżacje schodów z metalową balustradą

Aranżacja klatki schodowej stawia przed nami wiele wyzwań. Na jakie schody się zdecydować? Jak zaaranżować ścianę przy schodach? Wybrać balustradę czy poręcz? A może jedno i drugie? Jak sprawić, by każdy element współgrał z całym wystrojem? Trzeba przyznać, że nie jest to zadanie łatwe. Przedstawiamy dziś projekty różnych aranżacji z wykorzystaniem metalowej balustrady na schody.

Klasyczne rozwiązanie

Metalowa barierka przy schodach to, obok drewnianej, najpopularniejsze rozwiązanie, z jakim możemy spotkać się w aranżacji wnętrz. Choć obecnie coraz częściej metalowe barierki zastępują szklane, trzeba przyznać że jest to rozwiązanie klasyczne, które wpisze się w wiele nowoczesnych aranżacji wnętrz. W minimalistycznych wnętrzach taki wybór balustradki na schody wydaje się wręcz oczywisty.

nowoczesna balustradka metalowa

Metalowa balustradka to klasyczne rozwiązanie, jakie możemy zastosować w aranżacji klatki schodowej. Możemy jednak pomyśleć nad wyborem niebanalnego kształtu barierki

Zobacz podobne:

metalowa balustrada przy schodach wewnętrznych

Metalowa balustradka sprawdzi się z pewnością w wielu wariantach na klatce schodowej

W przytulnym otoczeniu

Niekiedy staje przed nami wyzwanie, jakim jest aranżacja schodów w salonie. W takiej sytuacji musimy dobrać taki rodzaj balustrady, która będzie doskonale wpisywać się w klimat i wystrój naszego pokoju dziennego. Jeśli zależy nam na wykorzystaniu metalowej balustradki na schody w salonie, możemy zdecydować się białą barierkę uzupełnioną w drewnianą poręcz. Warto pomyśleć nad wyborem takiej balustradki, która wyposażona będzie w możliwie drobne i cienkie elementy, tak aby aranżacja schodów nie zdominowała wystroju całego salonu.

nowoczesna balustrada metalowa

Urządzając salon, możemy wybrać białą metalową balustradę w połączeniu z drewnianą poręczą

Zobacz także
Pomysły na aranżację schodów z barierką

Metalowa barierka na schody industrialne

Spośród różnych styli wnętrzarskich, które możemy wybrać na aranżację naszej klatki schodowej, balustradka metalowa znajdzie swoje najpełniejsze zastosowanie, jeśli urządzamy je industrialnie. W połączeniu z szarym betonem, surowym tynkiem albo białą cegłą, żeliwna bądź metalowa barierka będzie doskonałym wyborem. W surowej przestrzeni proste słupki, możliwie rzadkie, będą prezentować się doskonale. Jeśli zastanawiasz się, jak stylowo urządzić klatkę schodową, metalowa barierka i industrialne schody to połączenie doskonałe.

industrialne schody z metalową barierką

Metalowa balustradka sprawdzi się zwłaszcza przy industrialnych aranżacjach wnętrz

Minimalistycznie

Prosta, metalowa balustradka na schody uzupełni doskonale wiele minimalistycznych aranżacji korytarza czy przedpokoju. Wybór możliwie prostej formy nie powinien być trudny. Aby wykorzystać dekoracyjny walor tego elementu, możemy zdecydować się na taką barierkę, która dodatkowo podkreśli skos naszych stopni. Czarna balustradka na schody może zjawiskowo wyglądać przy kontrastujących z nią schodach zabudowanych, np. w aranżacji skandynawskiej. Możemy zdecydować się na takie połączenie, kiedy naszym celem jest projekt schodów w salonie.

minimalistyczne schody z metalową barierką

W minimalistycznej aranżacji, warto wybrać metalową balustradę, która będzie prezentować się bardzo lekko

Barierka ażurowa

Jeśli urządzamy nowoczesne wnętrze i szukamy oryginalnego pomysłu na metalową balustradkę na schody, możemy rozważyć wykorzystanie barierki ażurowej. Wykonana z metalu, który dzięki laserowemu wycięciu tworzy finezyjne wzory, może być doskonałą ozdobą każdego wnętrza. Warto rozważyć wyposażenie jej również w drewnianą poręcz, która wzmocni jej elegancki wygląd. Takie połączenie sprawdzi się przede wszystkim przy schodach w salonie.

ażurowa biała metalowa balustrada

Nowoczesne aranżacje sięgają również po ciekawe balustradki ażurowe, które mogą być ozdobą każdego pomieszczenia

Modnie

W ostatnim czasie dużym powodzeniem cieszą się również barierki sznurowe, które sprawiają, ze schody wyglądają bardzo stylowo i nowocześnie. Jeśli zależy nam na modnej balustradzie metalowej na schody, możemy zdecydować się właśnie na takie rozwiązanie, które będzie imitować barierkę linową (najczęściej zresztą wykonywaną z metalowych elementów). To rozwiązanie może mieć wiele wariantów, zależnie od naszych potrzeb. Ten rodzaj balustrady ciekawie będzie wyglądał przede wszystkim z nowoczesnymi schodami wspornikowymi, lecz to nie jedyna możliwość wykorzystania tego rodzaju zabezpieczenia.

metalowa czarna balustrada schodowa

Modnym rozwiązaniem będzie wybór balustradki, która przypomina modną sznurową barierkę

biała metalowa balustrada schodowa

Metalowe słupki imitujące linki sprawdzą się w każdej aranżacji schodów

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

schody w ścianie w salonie minimalistycznym
Jak zaaranżować stylowe wnętrze ze schodami w ścianie?
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się