Przejdź do treści
zdjecia na scianie korytarza

Obrazy jako dekoracja w przedpokoju – jakie wybrać i z czym je łączyć?

W aranżacji przedpokoju bardzo często jest tak, że jedynym elementem, który możemy wykorzystać, by nadać jej nieco więcej blasku, jest ściana. Meble, stylowe wieszaki na okrycia wierzchnie czy ławki – niekiedy po prostu nie ma na nie wystarczająco dużo miejsca. Ściany staną się doskonałym tłem dla nawet drobnych ozdób. Jakie obrazy do przedpokoju wybrać? Na czym skupić się w wystroju tego pomieszczenia?

Obrazek powitalny

Jeśli nasz przedpokój jest wąski i naprzeciw drzwi znajduje się ściana, może być to doskonałe miejsce na zawieszenie obrazka powitalnego dla naszych gości. Zadbajmy o to, by wyglądał nowocześnie i wprawił przybywających w nasze progi w dobry nastrój. Pamiętajmy jednak, by dobrze komponował się z kolorystyką ścian. Jeśli nie znajdziemy odpowiedniego obrazu, możemy sami zaprojektować nowoczesną grafikę albo poszukać gotowych wzorów w sieci. Taki rodzaj powitania na pewno będzie dla wszystkich przybyszów miłym zaskoczeniem.

obraz powitalny w przedpokoju

Obrazek powitalny urozmaici ściany przedpokoju, a także będzie miłym powitaniem naszych gości

Zobacz podobne:

Duży obraz w aranżacji przedpokoju

Jeśli nasz korytarz urządzony jest jednolicie, np. jego głównym elementem jest wykończenie wnętrza, możemy pokusić się o zakup dużego obrazu, który ożywi aranżację. Możemy poszukać go w małych galeriach sztuki, zakupić u lokalnego artysty (może zlecić jego namalowanie?), a nawet odwiedzić większy, dobrze wyposażony antykwariat. Odnowiony obraz może prezentować się niezwykle okazale. Warto jednak zadbać, by nie doszło tu do jakiegoś zgrzytu w estetyce pomieszczenia. Zbyt duża rama, niedobrana kolorystyka, nieodpowiednia ekspozycja mogą sprawić, że taki obraz w przedpokoju nie będzie spełniał swojej roli. Co najważniejsze, wcale nie musi być umieszczony na środku ściany. Popróbujmy więc różnych rozwiązań i wybierzmy te najbardziej zaskakujące.

duzy obraz zielony do przedpokoju

W jednolicie urządzonej aranżacji duży obraz może być najlepszą dekoracją

Zobacz także
Jak wykorzystać płytki w korytarzu?

Małe obrazki do przedpokoju – miejsce na galerię

Popularnym rozwiązaniem w aranżacji pomieszczeń jest zastosowanie galerii małych obrazków na ścianie przedpokoju. Ważne, by dobrać grafiki pasujące do siebie pod względem kolorystyki, które będą również dobrze komponować się z pozostałymi elementami wystroju, tj. kolor ścian czy zastosowane materiały wykończeniowe. Możemy pokusić się tutaj o różne rozmiary grafik i urozmaiconą ich oprawę. Trzeba jednak zachować umiar i dążyć do jak największej spójności galerii. Jeśli chcemy urozmaicić aranżację, możemy spróbować połączyć ze sobą obrazy z takim dominującym kolorem, który wprowadzi kontrast pomiędzy dekoracją i ścianami.

male obrazy w waskim korytarzu

Galeria obrazków może intrygować przede wszystkim doborem oprawy

zywe obrazy w malym korytarzu

Galeria zdjęć utrzymanych w jednolitej kolorystyce może wprowadzić kontrast do wystroju

Z pewną regularnością

Jeśli zastanawiamy się, gdzie umieścić obrazy w przedpokoju, by aranżacja wyglądała nowocześnie, możemy spróbować kilku rozwiązań. Ciekawą opcją jest wykorzystanie miejsca przy drzwiach. Warto zadbać o to, by były to ilustracje powiązane ze sobą kolorystycznie lub tematycznie. Zatroszczmy się również o to, by ich rozmiar i oprawa były identyczne. Dobrym miejscem na umieszczenie dekoracji z obrazków w przedpokoju są też wszelkie gzymsy lub klata schodowa (jeśli urządzamy aranżację w domu) Stworzony z małych grafik rząd będzie prezentował się niezwykle elegancko. Takie rozwiązanie możemy z powodzeniem zastosować, jeśli urządzamy przedpokój w stylu industrialnym lub skandynawskim.

biale obrazy w jasnym przedpokoju

Regularne rozmieszczenie obrazków i minimalistyczna oprawa może być doskonałym uzupełnieniem aranżacji

drobne obrazy na scianie przedpokoju

Ekspozycja może zostać wzmocniona odpowiednim oświetleniem

Przedpokój – obrazy czy fotografie?

Jeśli nie potrafimy znaleźć obrazów na przedpokój uzupełniających wystrój naszego wnętrza, możemy wykorzystać zdjęcia. Duża przestrzeń ściany stanowi doskonałe, neutralne tło dla prezentacji naszych osiągnięć w dziedzinie fotografii. Jeśli mamy dużą ścianę i zastanawiamy się, jak wykorzystać jej powierzchnię, możemy rozważyć takie rozwiązanie. Pomyślmy wtedy o jak najlepszej ekspozycji, np. dzięki zastosowaniu odpowiedniego oświetlenia bocznego. Zadbajmy również o odpowiednią oprawę – zdjęcia nie powinny zaburzać całości aranżacji. Możemy z powodzeniem zawiesić je na ścianie z cegły.

obrazy z ramka w korytarzu

Obrazy możemy zastąpić właśnymi zdjęciami

zdjecia na scianie korytarza

Duża powierzchnia ściany może zostać zagospodarowana również galerią zdjęć rodzinnych

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Mogłabym prosić o linka do obrazów z 5 zdjęcia?

Szukasz pomysłów?

geometryczna tapeta do przedpokoju
Jak wykorzystać tapetę w przedpokoju do stworzenia ciekawej aranżacji?
Przeczytaj
przedpokoj z ciemnym kamieniem na scianie
4 pomysły na przedpokój w kamieniu
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się