Przejdź do treści
lekkie nowoczesne schody betonowe

Pomysł na schody betonowe w domu

Schody z betonu z całą pewnością nie należą do najnowszych rozwiązań stosowanych w budownictwie, jednak ciągle cieszą się niemałą popularnością. Zależnie od zastosowanej konstrukcji oraz wykończenia stopni tego typu schody mogą stać się idealnym rozwiązaniem pasującym zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych czy minimalistycznych. Zobacz najciekawsze propozycje projektantów.

Pomysł na schody betonowe w klasycznym wydaniu

Chociaż klasycznie urządzone wnętrza kojarzą się wielu osobom z okazałymi drewnianymi schodami, równie dobry efekt uzyskać można wykorzystując beton architektoniczny na schody. Wówczas stanie się on solidną podstawą dla konstrukcji z drewnianym wykończeniem stopni. W połączeniu z dekoracyjną balustradą o prostych lub stylizowanych tralkach całość będzie prezentować się klasycznie i elegancko zarazem. Nowoczesne schody betonowe z drewnianym wykończeniem z kolei dobrze wyglądają bez balustrady – takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w małych mieszkaniach, gdzie zbyt masywna konstrukcja mogłaby przytłaczać wnętrze.

betonowe klasyczne schody z drewnianymi stopniami

Te betonowe schody z drewnianymi stopniami doskonale prezentują się w klasycznym wnętrzu

Zobacz podobne:

betonowe schody z drewnianymi stopniami

Schody betonowe bez balustrady i z drewnianym wykończeniem pasują do nowoczesnych wnętrz

Schody betonowe – nowoczesne i nie tylko

Schody z betonu architektonicznego wcale nie muszą stanowić ciężkiej konstrukcji, która przytłacza wnętrze. Lekkie schody z betonu z wolnym miejscem pod nimi to nie tylko sposób na „odchudzenie” tego elementu wyposażenia wnętrza, ale też zyskanie więcej przestrzeni. Dzięki temu otrzymujemy miejsce na wygodną kanapę lub fotel, stylową biblioteczkę albo praktyczną szafę czy komodę. W połączeniu z drewnianym wykończeniem schody betonowe zyskują eleganckiego charakteru, przez co świetnie komponować się będą we wnętrzach urządzonych klasycznie. Całość uzupełni stylowa barierka z tralkami. Nowoczesne schody betonowe również mogą mieć drewniane wykończenie – wówczas można postawić na szklaną balustradę, która świetnie sprawdza się w tego typu aranżacjach.

lekkie betonowe schody z drewnianymi stopniami

Te schody – chociaż na konstrukcji betonowej – są lekkie i nie przytłaczają wnętrza

schody dywanowe na betonie

Kolejny przykład na to, że schody z betonu mogą być lekkie

Zobacz także
Ciekawe pomysły na metalowe schody w domu

Beton architektoniczny – schody idealnie dopasowane

W dwupoziomowych mieszkaniach bardzo często schody umieszczane są w pokoju dziennym. Tego typu aranżacje z całą pewnością powinny być przemyślane, aby konstrukcja schodów nie przytłoczyła nadmiernie wnętrza, zwłaszcza jeśli nie należy ono do największych. Świetnie w takich sytuacjach sprawdzają się schody betonowe dywanowe, które wyglądają, jakby płynęły w powietrzu. Ukryte elementy konstrukcyjne podtrzymujące całość sprawiają, że schody prezentują się lekko i doskonale pasować będą do nowoczesnych, jak i minimalistycznych aranżacji.

lekkie nowoczesne schody betonowe

Betonowe schody dywanowe to świetny wybór do salonu

Schody – beton architektoniczny z odpowiednim wykończeniem

Drewniane stopnie na betonowych schodach to rozwiązanie, które prezentuje się świetnie, jednak do wyboru jest znacznie więcej opcji. Można więc zdecydować się na wykończenie betonowe. Wbrew pozorom takie rozwiązanie nie musi być wcale nudne – na jasnej konstrukcji wystarczy umieścić wykończenie w ciemniejszym kolorze. W ten sposób zyskamy efektowne schody dywanowe na solidnej podstawie. Jeśli nie chcemy by schody z betonu dominowały we wnętrzu, dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie szklanej balustrady.

nowoczesne schody betonowe ze szklana balustrada

Betonowe wykończenie wcale nie musi być nudne – wystarczy tylko sięgnąć po ciemniejszy odcień stopni

Betonowe schody mogą wydawać się mało „przytulne” i zimne, jednak jest na to sposób – dywanowe wykończenie. W ten prosty sposób całość będzie prezentować się stylowo, a dodatkowo schody zapewnią komfort, nawet jeśli będziemy chodzić po nich boso. Osoby najchętniej wybierające rozwiązania nie tylko efektowne, ale również praktyczne, mogą z kolei sięgnąć po wykończenie z płytek. Takie schody są łatwe do utrzymania w czystości i wyglądają bardzo schludnie.

schody betonowe z dywanowym wykonczeniem

Dywanowe wykończenie zapewni komfort użytkowania schodów z betonu

betonowe schody z wykonczeniem z plytek

Schody betonowe z wykończeniem z płytek – schludnie, estetycznie i praktycznie

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

cegla przy poreczy schodow
Jak wykorzystać poręcz na schody w aranżacji wnętrza?
Przeczytaj
schody na piętro z tapetą
Pomysły na aranżację schodów na piętro wewnętrzne
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się