Przejdź do treści
nowoczesna błękitna sypialnia

Pomysły na aranżację błękitnej sypialni

Projektowanie i planowanie wystroju sypialni to być może najprzyjemniejsza część, kiedy urządzamy mieszkanie. Przestrzeń ta cechuje się pewną intymnością, dlatego możemy pozwolić sobie na całkowity indywidualizm w tym pomieszczeniu. Warto jednak kierować się pewnymi zasadami, aby nasz wystrój rzeczywiście działał wyciszająco i zapewniał nam jakościowy wypoczynek. Nie powinniśmy decydować się na jaskrawą kolorystykę ścian. Dobrym wyborem są jasne, pastelowe barwy, dlatego dziś podpowiadamy, jak zaaranżować błękitną sypialnię.

W kolorze nieba

Błękitna sypialnia to na pewno sprawdzony pomysł na urządzenie wnętrza, w którym przyjemnie będzie spędzać czas. Kolor ten działa uspokajająco, napawa optymizmem, sprzyja skupieniu się. W otoczeniu błękitnych ścian możemy pozwolić sobie na wybór dodatków w zdecydowanie ciemniejszych kolorach lub na połączenie wnętrza z jasnymi elementami. Kolor ten sprawdzi się, jeśli zależy nam na urządzeniu tradycyjnej sypialni z oknem. Uzyskamy w tedy możliwość wprowadzenia dodatkowego koloru poprzez zasłony, np. popielate. Zestawienie błękitu i szarości jest w ostatnim czasie bardzo modne. W błękitnej sypialni sprawdzą się również beże, dzięki czemu aranżacja nabierze większej elegancji.

jasna błękitna sypialnia tradycyjna

Ściany w błękicie to doskonały pomysł na stworzenie przytulnego wnętrza

Zobacz podobne:

Sypialnia biało-błękitna

Skoro sypialnia powinna kojąco działać na nasze zmysły, urządzenie jej w jasnej lub neutralnej kolorystyce jest rozwiązaniem optymalnym. Nie dziwi więc, że w projektach bardzo często spotykamy biel i jasne odcienie szarości. Kiedy urządzamy błękitną sypialnię, warto pomyśleć o takim połączeniu. Biel i błękit będą ze sobą doskonale wyglądać. Przytulne wnętrze białej sypialni możemy urozmaicić przy pomocy błękitnych dodatków, tj. zasłony na okna. Dobrze wyglądać będzie też błękitna ściana w otoczeniu neutralnej bieli. Może to być doskonały sposób na aranżację błękitnej sypialni ze skosem, kiedy mamy do czynienia z powierzchnią nieregularną i nie wiemy, jak wykorzystać ją w projekcie.

biała sypialnia z błękitnym akcentem

W białej sypialni doskonale sprawdzą się błękitne dodatki

błękitna ścianka w białej sypialni

W ścianie ze skosami możemy pomalować nieregularne ściany błękitnym kolorem, który zawsze dobrze wygląda w zestawieniu z bielą

Zobacz także
Jak zaaranżować czarno białą sypialnię?

Z elementami drewna

Inny rodzaj zestawienia, jaki z powodzeniem możemy zastosować w naszej aranżacji, to projekt błękitnej sypialni z drewnem. W zależności od jego koloru możemy uzyskać ciekawe efekty. Wnętrze może stać się jasne i energetyczne lub stonowane i bardziej przytulne. W otoczeniu błękitnych ścian możemy zdecydować się na obicie z desek u wezgłowia łóżka. Taki pomysł zawsze nadaje wnętrzu ciepła i bardziej rodzinnego charakteru. Na tle błękitnych ścian oczywiście sprawdzą się też drewniane meble. Takie połączenie możemy wykorzystać przy projekcie błękitnej sypialni skandynawskiej. W połączeniu z drewnianą aranżacja będzie robić największe wrażenie.

błękitna sypialnia z drewnem

Nowoczesna sypialnia chętnie sięgnie po zestawienie błękitu i drewna

Łącząc odcienie

W błękitnej sypialni możemy z powodzeniem łączyć ze sobą różne odcienie tego koloru – od jasnych, pastelowych, po matowe, zbliżające się do niebieskiego, które nadadzą naszemu wnętrzu wrażenia głębi. Ciemniejszym kolorem warto zaznaczyć główne elementy aranżacji. Może to być dobry pomysł na urządzenie ciekawej ściany w błękitnej sypialni. Na jej tle dobrze będą prezentować się proste, białe półki czy komody. Błękitna ściana w białej sypialni będzie oczywiście wyglądać znakomicie i podkreśli wystrój wnętrza.

błękitna ściana w sypialni

W jednym pomieszczeniu możemy zdecydować się nie połączenie różnych odcieni błękitu i koloru niebieskiego

błękitna sypialnia duża

Błękitna ściana doskonale urozmaici projekt wnętrza białej sypialni

Tapeta w błękitnej sypialni

Zamiast jednolitego pokrycia ściany, możemy zdecydować się na skorzystanie z walorów estetycznych, jakie do każdego wnętrza wnosi tapeta ścienna. Odpowiednio dobrana będzie doskonałym uzupełnieniem projektu. Możemy postawić na proste wzory, które nie będą przytłaczać całości wystroju. Błękitna sypialnia z tapetą o geometrycznym deseniu (np. w proste pionowe pasy) sprawdzi się doskonale. Oczywiście bardziej dekoracyjna tapeta również znajdzie swoje zastosowanie, jeśli odpowiednio dobierzemy ją do odcienia ścian i powierzchni wnętrza. W razie konieczności warto zamontować dodatkowe źródła światła, które odciążą naszą aranżację.

nowoczesna błękitna sypialnia

Elegancka tapeta sprawdzi się doskonale w błękitnej sypialni

jasna błękitna sypialnia

W zależności od potrzeb możemy łączyć ze sobą różne odcienie błękitu i różne materiały wykończeniowe

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

sypialnia na poddaszu z dużym oknem
Zachwycające nowoczesne sypialnie na poddaszu
Przeczytaj
ciemna sypialnia z drewnianą ścianą
Jak zaaranżować stylową i przytulną sypialnię w ciemnych kolorach?
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się