Przejdź do treści
skandynawska aranzacja malego przedpokoju

Pomysły na aranżację przedpokoju w stylu skandynawskim

Przedpokój, hol, korytarz – często nie przywiązujemy wagi do aranżacji tych pomieszczeń. Zwykle nie spędzamy w nich szczególnie dużo czasu, a więc nie widzimy potrzeby, by odpowiednio zadbać o wystrój tego rodzaju pomieszczeń. Jeśli chcemy jednak posiadać piękne wnętrze domu, powinniśmy poświęcić nieco czasu także im. Dziś podpowiadamy, jak urządzić przedpokój w stylu skandynawskim.

Przedpokój skandynawski w bieli

Mieszkańcy Skandynawii narzekają często na niedobór światła w ciągu roku. Lubią pomieszczenia jasne i widne, dlatego stawiają przede wszystkim na przestrzeń i biel. Jeśli chcemy przygotować projekt przedpokoju skandynawskiego powinniśmy pójść za tym wskazaniem. Postawmy na minimalizm i biel. Możemy pomalować w tym kolorze ściany i dobrać wyposażenie (najlepiej proste meble), które będą stanowić o całości wystroju. Dla urozmaicenia wystroju wnętrza użyjmy dużych luster albo drobnych elementów dekoracyjnych.

minimalistyczny bialy przedpokoj styl skandynawski

Przedpokój skandynawski w bieli będzie uniwersalnym rozwiązaniem niezależnie od aranżacji pozostałych pomieszczeń

Zobacz podobne:

skandynawska aranzacja malego przedpokoju

Możemy również zdecydować się na połączenie czerni i bieli. Dekoracją w przedpokoju będzie duże lustro

Naturalne surowce

Styl skandynawski lubi też odwoływać się do naturalnego krajobrazu, a robi to oczywiście poprzez wykorzystywanie barw oraz surowców spotykanych w środowisku. Oczywistym tego przykładem jest użycie drewna. Jeśli urządzamy przedpokój w stylu skandynawskim powinniśmy postawić na użycie drewnianych desek lub paneli. Zastępczo możemy postawić na meble z drewnianymi frontami. Pamiętajmy jednak, że powinny mieć one nieskomplikowany design. Drewno dobrze będzie łączyć z neutralnymi kolorami o stonowanym odcieniu. Warto rozważyć wykorzystanie ich w aranżacji, dzięki czemu skandynawski przedpokój z drewnem zachwyci swoim wystrojem.

W białym pomieszczeniu dobrze jest wykorzystać drewno o jasnej barwie, jeśli naszym celem jest uzyskanie minimalistycznego wystroju wnętrza

przedpokoj w stylu skandynawskim w neutralnych kolorach

Drewniane wykończenie będzie dobrze komponować się nawet z ciemnymi kolorami wykorzystanymi w aranżacji

Zobacz także
Jak zaaranżować mały przedpokój w bloku?

Minimalistycznie i elegancko

Jeśli decydujemy się na urządzenie przedpokoju w stylu skandynawskim, zamiast bieli możemy wybrać jasne odcienie szarości. Jest to neutralny kolor, który dobrze wpasuje się w każdą minimalistyczną kompozycję. Dobrze będzie zestawić go z bielą albo drewnianym wykończeniem. Warto zadbać o dodatkowe światło o jasnej barwie, która sprawi, że nasz wiatrołap będzie prezentował się bardziej nowocześnie. Do takiej aranżacji nada się też duża szafa z białym frontem. Jeśli brakuje nam ozdób w takim pomieszczeniu, zdecydujmy się na lustra lub kwiaty, które ożywią wnętrze w skandynawskim wydaniu.

bialo szary przedpokoj skandynawski

W aranżacji skandynawskiej z powodzeniem możemy zdecydować się na eleganckie odcienie szarości

W nowoczesnym skandynawskim przedpokoju możemy też wybrać bardziej odważnie i zastosować ciemne odcienie szarości czy grafitu. Sprawi to, że aranżacja będzie nowoczesna. Dobrze jest jednak przełamać wystrój ciemnego przedpokoju wykończeniem drewnianym albo innymi, neutralnymi kolorami. Jeśli przechodzimy z korytarza do pomieszczenia o jasnej kolorystyce, takie zestawienie przyczyni się do jeszcze jednego, ciekawego efektu – stworzy wrażenie kontrastu, a dzięki temu wnętrze salonu będzie miało bardziej przytulny i rodzinny charakter.

ciemny skandynawski przedpokoj

W przedpokoju możemy spokojnie zdecydować się również na ciemne kolory

Jasny przedpokój – styl skandynawski z kolorowym akcentem

Dobrym rozwiązaniem dla ocieplenia skandynawskiego przedpokoju w bieli będzie dodanie drobnych akcentów kolorystycznych. Powinniśmy się na nie zdecydować, jeśli możemy w ten sposób nawiązać do aranżacji pozostałych pomieszczeń w domu, dzięki czemu wystrój wnętrza zachowa spójność. Do skandynawskiej stylistyki, która wykorzystuje jasne, neutralne barwy i drewniane wykończenia, pasować będą pastelowe odcienie beżu, błękitu czy zieleni. Możemy zdecydować się na wyposażenie przedpokoju w meble z takim akcentem albo wybrać odpowiednią tapetę do korytarza, która nieco ożywi aranżację pomieszczenia. Ważne, by nie przesadzić z liczbą odcieni.

jasny skandynawski przedpokoj z zielonym akcentem

Meble mogą stanowić element, który wniesie nieco koloru do minimalistycznej aranżacji w stylu skandynawskim

skandynawski pastelowy przedpokoj

Decydując się na bardziej intensywne kolory w przedpokoju, zadbajmy aby były dopasowane do wystroju wnętrz innych pomieszczeń

Nieco szaleństwa

Skandynawski przedpokój nie musi być surowy i minimalistyczny. Możemy ożywić go zarówno poprzez bardziej urozmaiconą kolorystykę, np. poprzez pufy czy siedziska z barwnym obiciem, ale też dzięki zastosowaniu rozmaitych materiałów wykończeniowych. Pozwólmy sobie, aby aranżacja modnego skandynawskiego przedpokoju śmiało korzystała z środków, jakie zastosowaliśmy w wystroju większych, przyległych pomieszczeń. Dzięki temu nasze mieszkanie będzie sprawiać wrażenie bardziej przemyślanego, a samo urządzenie korytarzy i pomieszczeń przechodnich nie będzie sprawiać nam większego problemu.

jasny przedpokoj w stylu skandynawskim

Urządzając przedpokój otwarty na pozostałe pomieszczenia powinniśmy zadbać o elementy korespondujące z aranżacją pokojów sąsiednich

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

industrialna aranzacja przedpokoju
Jak zaaranżować mały przedpokój w bloku?
Przeczytaj
bialo niebieski przedpokoj
Na jaki kolor pomalować korytarz w domu?
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się