Przejdź do treści
schody na piętro z tapetą

Pomysły na aranżację schodów na piętro wewnętrzne

W aranżacji mieszkań czy domów często najmniej uwagi poświęcamy pomieszczeniom przechodnim, w których zwykle spędzamy niewielką ilość czasu, dlatego nie przypisujemy im większego znaczenia. Należy oczywiście wystrzegać się tego błędu, gdyż o efekcie wystroju naszego mieszkania decyduje spójność aranżacji wszystkich pomieszczeń i zadbanie o najdrobniejsze szczegóły. Dziś podpowiadamy, jak zaplanować aranżację schodów na piętro wewnętrzne.

W domu

Najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o wystrój schodów wewnętrznych w domu, jest klasyczna drewniana lub metalowa barierka z drewnianą poręczą w połączeniu z eleganckim połączeniem ściany. Szczególnie dobrze taka aranżacja prezentuje się w zestawieniu z tapetą ścienną i sztukaterią. Wybór białej balustradki drewnianej z elegancką poręczą w ciemnym kolorze to doskonały pomysł na projekt schodów na piętro wewnętrzne.

klasyczne schody na piętro

Klasyczne schody z barierką drewnianą lub metalową zawsze są doskonałym pomysłem

Zobacz podobne:

Innym pomysłem na aranżację schodów wewnętrznych w domu będą oczywiście drewniane schody spiralne. To rozwiązanie sprawdzi się również w salonie lub w innym pomieszczeniu, gdzie potrzebne są nam stopnie na piętro. W otoczeniu możliwie jasnej ściany ozdobionej ciekawymi obrazami lub grafikami, stanowić będą doskonałą ozdobę całego pomieszczenia. To rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w aranżacji rustykalnej.

spiralne drewniane schody na piętro wewnętrzne

W przytulnym wnętrzu warto zdecydować się na drewniane schody kręte lub policzkowe

Eleganckie, zabudowane schody

W domowych, przytulnych aranżacjach klatki schodowej, najlepszym rozwiązaniem będzie zabudowanie przestrzeni pod schodami. Uzyskanie dzięki temu jednolitej powierzchni dobrze będzie sprawdzać się w skandynawskich aranżacjach schodów. Jeśli nasze stopnie wykonane będą z jasnego drewna, minimalistyczna aranżacja schodów na piętro wewnętrze na pewno sprawdzi się doskonale. Jeśli chcemy ją nieznacznie urozmaicić, możemy zdecydować się na zastosowanie małych lampek, które oświetlą nasze stopnie. Będzie to nie tylko pomysł na estetyczny wygląd schodów, ale też na wygodniejsze ich użytkownie. Innym rozwiązaniem jest udekorowanie ściany przy spoczniku, która doskonale będzie prezentować się np. w czerni i bieli.

białe zabudowane schody na piętro wewnętrzne

Schody zabudowane doskonale sprawdzą się w minimalistycznych aranżacjach wnętrz

schody na piętro z czernią i bielą

Aranżację możemy umieścić poprzez wykorzystanie ściany przy spoczniku

Zobacz także
Jak wykorzystać nowoczesną balustradę na schody w aranżacji wnętrza?

Schody na piętro wewnętrzne z grafiką lub tapetą

Kiedy szukamy pomysłu na urządzenie schodów wewnętrznych, możemy zdecydować się na zastosowanie tapety ściennej lub grafiki na ścianę, która doskonale uzupełni projekt aranżacji, zwłaszcza gdy schody otwarte są na przestrzeń któregoś z pomieszczeń, np. kuchni czy salonu. Możemy wybrać wzór, który nawiązywał będzie do wystroju większego pomieszczenia, albo zdecydować się na kontrast. Dobrym rozwiązaniem będzie wykorzystanie wykończenia z motywem roślinnym lub geometrycznym w stonowanej kolorystyce.

schody na piętro z grafiką

Ciekawym pomysłem na schody wewnętrzne będzie wykorzystanie ściany wyklejonej tapetą

schody na piętro z tapetą

Dobrze sprawdzą się te z motywem roślinnym lub geometrycznym

Dwubiegowe schody na piętro wewnętrzne

Bardzo często staje przed nami wyzwanie wystroju schodów dwubiegowych. Warto wtedy postawić na nowoczesne barierki, które wniosą wiele do wystroju naszego wnętrza. Modnym rozwiązaniem będzie zastosowanie zabudowanej barierki metalowej, która dobrze będzie współgrać z kolorystyką całości wystroju. Kiedy posiadamy metalowe schody wyposażone w drewniane stopnie, taki wybór to na pewno przepis na udaną i ciekawą aranżację tej przestrzeni.

schody z zabudowaną balustradką na piętro wewnętrzne

Przy dwubiegowych schodach możemy użyć pełnej metalowej balustrady w ciemnym kolorze

Dwubiegowe schody możemy też wyposażyć w barierkę metalową, która będzie nawiązywać do modnych balustrad sznurowych. Wybór zabezpieczenia w postaci prostych, cienkich metalowych prętów, np. w czarnym kolorze, może sprawić, że wnętrze będzie prezentować się bardzo elegancko. Jeśli zdecydujemy się na umieszczenie długich prętów rozciągających się pomiędzy podstawą schodów a ich szczytem, uzyskamy bardzo ciekawy efekt, który łudząco przypominał będzie małą ściankę w przestrzeni schodów. Warto pomyśleć nad tym modnym rozwiązaniem, jeśli zastanawiamy się, jak urządzić schody na piętro wewnętrzne.

schody na piętro wewnętrzne z linek

Modnym rozwiązaniem jest wykorzystanie balustradki przypominającej barierkę sznurową Dobrym pomysłem na urządzenie schodów wewnętrznych jest też balustradka przypominająca linową

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

lekkie nowoczesne schody betonowe
Pomysł na schody betonowe w domu
Przeczytaj
nowoczesna szklana balustrada schodowa
Jak wykorzystać nowoczesną balustradę na schody w aranżacji wnętrza?
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się