Przejdź do treści
czarno-czerwona nowoczesna łazienka

Pomysły na czarno czerwoną łazienkę

Nowoczesne pomieszczenia z upodobaniem sięgają po ciemne kolory. Swoje zastosowanie w aranżacjach wnętrz znajdują tu grafit, czerń czy wszelkie odcienie szarości. Oczywiście takie pomysły wymagają odpowiedniego przemyślenia – zbyt ciemne pomieszczenie może negatywnie wpływać na nastrój przebywających w nim osób. Dziś postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jak urządzić czarno-czerwoną łazienkę i zaproponujemy również inne rozwiązania, które warto wziąć pod rozwagę, planując nowy wystrój w pokoju kąpielowym.

Nowoczesność i elegancja

Ciemne, grafitowe wnętrze może dobrze prezentować się w połączeniu z czerwienią, jednak o odpowiedniej, stonowanej barwie, najlepiej takiej, która będzie przechodzić w bordowy. W łazience czarno-czerwonej należy pamiętać o zachowaniu proporcji pomiędzy barwami i nie gromadzić w aranżacji wnętrza zbyt wiele elementów w intensywnej barwie. Jaskrawa czerwień w takim zestawieniu może być także rażąca, dlatego trzeba tu zachować szczególną ostrożność. Jeśli decydujemy się na takie połączenie, kolor czerwony powinien przede wszystkim posłużyć nam do urozmaicenia wnętrza, wyeksponowania centralnych elementów aranżacji, jak wanna czy prysznic. Możemy więc zdecydować się na drobne paski z czerwonych płytek, zawieszenie czerwonych lamp czy inne, niewielkie czerwone dodatki.

czarno-czerwona nowoczesna łazienka

Ciemna łazienka w połączeniu z kolorem bordowym może wyglądać niezwykle okazale

Zobacz podobne:

mała ciemna łazienka z czerwonym akcentem

Czarno-czerwona łazienka może sprawdzić się nawet w małym pomieszczeniu

Czarno-czerwona łazienka a odpowiednie proporcje

W nowoczesnej czarno-czerwonej łazience trzeba być niezwykle ostrożnym. O nieodpowiednie połączenie kolorów nietrudno. Bezpiecznym rozwiązaniem jest postawienie na użycie większej ilości ciemnych barw, które będą stanowić tło dla dodatków. Przede wszystkim warto postawić na matowe odcienie, które będą odpowiadać za wrażenie głębi w pomieszczeniu. Użycie jaskrawych odcieni może być fatalną pomyłką. Warto również zadbać o odpowiednie doświetlenie pomieszczenia. Ciemne wnętrza powinny być dosyć duże, najlepiej z dostępem do naturalnego źródła światła, dlatego ciekawym pomysłem na aranżację może być czarno-czerwona łazienka z oknem. Zawsze warto jednak zamontować dodatkowe oświetlenie, najlepiej takie o chłodnej barwie, które zapewni nam większą przestronność w aranżacji.

czarno-czerwona łazienka ze światłami led

W ciemnej łazience z czerwonymi akcentami czerń powinna stanowić tło

czarna łazienka z czerwonym akcentem

Drobne czerwone akcenty ożywią wnętrze każdej łazienki

Zobacz także
Jak stylowo urządzić małą łazienkę w bieli?

Więcej czerwieni

Jeśli w swojej łazience chcemy postawić na czerwień, bo np. jest to nasz ulubiony kolor, i podobają nam się jaskrawe odcienie tej barwy, warto połączyć je z czernią i jakimś jasnym tonem, który zmniejszy kontrast pomiędzy nimi. Sprawdzi się tutaj zarówno szara, jak i biała łazienka. Może z łatwością w takim zestawieniu zdecydować się również na wykorzystanie betonu architektonicznego. Jeśli kolor czerwony będzie odpowiednio stonowany i matowy, możemy spróbować zaprojektować aranżację łazienki w stylu industrialnym. Odpowiednie rozjaśnienie aranżacji przez biel i szarość pozwoli nam na użycie większej ilości czerwieni, nawet tej jaskrawej. Warto przemyśleć takie rozwiązanie, jeśli nie chcemy rezygnować z tej jaskrawej barwy.

łazienka na poddaszu czarno-czerwona

Czerń i czerwień warto przełamać kolorem neutralnym, np. bielą

czarno-czerwona łazienka

Jeśli zależy nam na jaskrawej czerwieni w aranżacji, warto zastosować biel, która odciąży aranżację wnętrza

Biała łazienka z czernią i czerwienią

Łazienka czarno-czerwona często może być pomysłem, który albo przytłoczy nasze wnętrze ciemnymi barwami, albo nie zachowa odpowiedniej proporcji, co sprawi, że wystrój może wydawać się przesadzony, a nawet kiczowaty. Jeśli nie chcemy rezygnować z tych kolorów, warto połączyć je ze sobą jako barwy dodatków do jasnej łazienki, np. białej lub szarej. Takie rozwiązanie będzie po pierwsze zdecydowanie bardziej bezpieczne, po drugie – będzie po prostu dobrze się prezentować. Możemy zdecydować się na równowagę pomiędzy tymi dwoma kolorami albo nadać większe znaczenie jednemu z nich. Tak urządzona łazienka to gwarancja elegancji i dobrego stylu.

łazienka z elementami czerwieni i czerni

Podstawowym tłem dla czerni i czerwieni warto uczynić kolor biały, który sprawdzi się znakomicie w tej roli

biała łazienka z czernią i czerwienią

W białej łazience dodatki czarne i czerwone będą wyglądać bardzo nowocześnie

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

sypialnia z wanną przy oknie
Łazienka w sypialni – przepis na modne i funkcjonalne wnętrze
Przeczytaj
okna w białej łazience
Najlepsze projekty łazienek z oknem
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się