Przejdź do treści
kacik do pracy w industrialnym lofcie

Pomysły na domowe biuro w stylu industrialnym

Nurt industrialny w aranżacji wnętrz sięga lat 50. XX wieku. Opuszczone fabryki stały się inspiracją dla wielu osób o artystycznym usposobieniu, które aranżowały te miejsca w sposób pozwalający im wyrazić swoją osobowość, a przy tym wygodnie mieszkać. Wnętrza industrialne pokochają osoby dynamiczne, o przebojowej osobowości, które nie lubią ograniczeń. Również w Polsce od wielu lat projektanci chętnie inspirują się tym stylem. Jak urządzić domowe biuro w stylu industrialnym?

domowe biuro w stylu industrualnym

Industrialne biuro będzie najlepszym rozwiązaniem dla osób dynamicznych i ceniących wolność

Zobacz podobne:

Przestrzeń przede wszystkim

Opuszczone miejsca dawnych fabryk i zakładów pracy zachęcały przede wszystkim nieograniczonym poczuciem przestrzeni. Przearanżowanie polegało głownie na wprowadzeniu do pomieszczenia niezbędnego wyposażenia. Styl industrialny nie lubi wyznaczania przestrzeni przy pomocy ścian. Najczęściej domowe biuro będzie więc częścią całego industrialnego loftu, gdzie w jednym pomieszczeniu (najczęściej na danym piętrze) znajdzie się miejsce na kuchnię, jadalnię i salon. To najlepszy pomysł na nowoczesne industrialne biuro, jednak tego rodzaju rozwiązania najlepiej sprawdzą się w kawalerkach, gdzie nie musimy dzielić swej przestrzeni życiowej z innymi, którzy mogliby zakłócać naszą pracę.

kacik do pracy w industrialnym lofcie

Biuro w industrialnym lofcie stanowi najczęściej tylko jeden z elementów danego pomieszczenia. Miejsce do pracy może być więc częścią salonu.

Jeśli chcielibyśmy zaprojektować industrialne biuro w stylu loft, ciekawym rozwiązaniem może być wykorzystanie niewielkiej, pustej przestrzeni, która dobrze komponować się będzie z całą industrialną aranżacją. Wolny kąt przy oknie, a może przestrzeń pod schodami? Każdy pomysł może ożywić dotychczasową aranżację wnętrza i wnieść do niej coś nowego. Liczy się inwencja i odwaga w planowaniu.

industrialne biuro z prostym drewnianym biurkiem

Kącik do pracy w stylu industrialnym nie musi być duży, dlatego warto w ten sposób urządzić wolne przestrzenie w naszym lofcie

sciana z cegly w industrialnym biurze domowym

Wolny kąt pomieszczenia będzie idealny, aby urządzić tam małe miejsce do pracy

Minimalistyczne industrialne biuro – surowe i proste

Do najbardziej charakterystycznych cech stylu industrialnego należy, podobnie jak w stylu skandynawskim – wykorzystanie naturalnych surowców. Im bardziej surowe pomieszczenie, tym lepiej. Styl ten często sięga po czerwoną lub białą cegłę, która dobrze nadaje się na ściany i wykończenia miejsc, takich jak kominek. Jeśli w swoim mieszkaniu nie posiadamy tak urządzonego pomieszczenia, możemy zainwestować w dobrej jakości fototapetę, która będzie imitować ten materiał. Jeśli nie chcemy odsłaniać naturalnej struktury ściany, możemy wykorzystać również tynki, które będą imitować przetarty beton. Ważne by pomieszczenie na pierwszy rzut oka wydawało się przestronne i surowe. Na podłodze industrialnego biura najczęściej znajdziemy natomiast długie, drewniane deski. Wszelkie elementy, które w normalnym pokoju chcielibyśmy ukryć (np. okablowanie, rury od wentylacji), postarajmy się wyeksponować. W takim otoczeniu będą stanowić o nowoczesnym klimacie miejsca.

industrialny loft z drewniana podloga

Industrialne biuro chętnie wykorzysta czerwoną cegłę, a każdy element nadający wnętrzu surowości, jest jak najbardziej mile widziany

minimalistyczne biuro w stylu industrialnym

Biuro w stylu industrialnym już na pierwszy rzut oka powinno stwarzać wrażenie surowości i prostoty

Zobacz także
Praktyczne i stylowe rozwiązania gabinetu w domu

Biuro industrialne w osobnym pomieszczeniu

Jeśli w naszym mieszkaniu czy domu posiadamy osobne pomieszczenie, któremu chcielibyśmy nadać industrialnego charakteru, powinniśmy przede wszystkim postawić na minimalizm. Wnętrza w tym stylu lubią neutralne jasne kolory, zwłaszcza biel i szarość, które kojarzą się z wnętrzami pofabrycznymi i surowym betonem. Małe biuro industrialne w szarościach będzie prezentować się bardzo stylowo. Powinniśmy także zadbać o wrażenie przestrzeni, charakterystyczne dla tego stylu, choćby poprzez zawieszenie luster albo wykorzystując kolor ścian. Jako elementy dekoracyjne industrialnego biura możemy wykorzystać żeliwne lub aluminiowe przedmioty, nawiązujące do stylistyki lat 50. czy 60.

minimalistyczna aranzacja biura w stylu industrialnym

Jeśli chcemy zaprojektować biuro w stylu industrialnym, możemy wykorzystać wszystkie materiały, które imitować będą kolor i fakturę betonu. W połączeniu z nimi dobrze będzie wyglądać drewniany blat.

stylowe lampy w industrialnym biurze domowym

Aby nadać pomieszczeniu do pracy industrialnego charakteru, wykorzystajmy żeliwne lub aluminiowe przedmioty, np. lampy

Wykorzystaj niezagospodarowane pomieszczenia

Jeśli nasz dom posiada niezagospodarowane jeszcze, a może nawet niewykończone pomieszczenia, takie jak piwnicę czy poddasze, naturalnym wręcz rozwiązaniem będzie wykorzystanie go do stworzenia biura w stylu loft. Surowe i niewykończone ściany na pewno będą cudownie się prezentować, po odpowiednim rozjaśnieniu tych pomieszczeń. Ustawienie biurka z wysokim połyskiem doskonale uzupełni projekt. Musimy jednak pamiętać, że do pracy będziemy potrzebować odpowiedniego światła, dlatego dobrze je zawczasu odpowiednio rozplanować, aby miejsce pracy było wystarczająco widne. Takie industrialne biuro na poddaszu z pewnością spodoba się wszystkim wykonującym pracę kreatywną.

biuro w stylu industrialnym na poddaszu

Naturalnym dla industrialnego wystroju biura pomieszczeniem może być dobrze przystosowane poddasze, które wcześniej było nieużywane

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

szare nowoczesne biuro z drewnainymi meblami
Jak urządzić nowoczesne i funkcjonalne biuro w domu?
Przeczytaj
biale biuro z drewniana podloga i czarnym fotelem
Jak urządzić stylowe białe biuro?
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się