Przejdź do treści
wąski korytarz z cegłą i betonem

Pomysły na wąski korytarz w bloku – urządzamy modny przedpokój

Korytarz wydaje się być najbardziej kłopotliwą przestrzenią, jeśli chodzi o wystrój wnętrza. Zwłaszcza w mieszkaniu. Jak urządzić wnętrze, które nie spełnia właściwie żadnej innej funkcji poza połączeniem pozostałych pomieszczeń w mieszkaniu? Jakie rozwiązania wybrać, by nasz projekt zachwycał estetycznym wystrojem, a przy tym nie odbiegał od aranżacji całego mieszkania? Dziś pokażemy, jak urządzić korytarz w bloku. Inspiracje od najlepszych projektantów pozwalają sądzić, że mamy naprawdę sporo możliwości.

Korytarz w bloku – aranżacje minimalistyczne

Korytarz i inne podobne pomieszczenia, jak przedpokój czy wiatrołap, nie są takimi miejscami, w których spędzamy wiele czasu. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem na aranżację korytarza w bloku będzie minimalizm, a nawet oparcie wystroju wnętrza wyłącznie o dobór odpowiednich materiałów wykończeniowych. W surowej aranżacji tego wnętrza możemy zdecydować się na pomalowanie ścian w jednolitym, jasnym kolorze, np. bieli lub jasnym odcieniu szarości. Aby urozmaicić wystrój lub dopasować go do wyglądu całego mieszkania możemy użyć desek lub paneli ściennych albo zastosować ścianę z cegły, która wniesie walory estetyczne poprzez swoją ciekawą fakturę.

biały korytarz z drewnianym obiciem

Białe ściany to jeden z najlepszych pomysłów na aranżację wąskiego korytarza

Zobacz podobne:

wąski korytarz z cegłą i betonem

Aby urozmaicić nasz projekt, możemy skorzystać z różnych materiałów wykończeniowych, tj. cegła czy beton

Dwukolorowo

Kiedy zastanawiamy się, jak urządzić korytarz w bloku, możemy postawić też na wystrój tego, zwykle wąskiego wnętrza, w oparciu o dwa kolory. Klasycznym rozwiązaniem będzie wykorzystanie połączenia czerni i bieli. Możemy zdecydować się na wprowadzenie takiego zestawienia w całym wnętrzu albo tylko na podłodze. Połączenie płytek w dwóch kontrastujących achromatycznych barwach sprawdzi się w jednorodnym kolorystycznie wnętrzu. Zestawienie tych barw dobrze sprawdzi się również na ścianach. Możemy zdecydować się np. na połączenie ciemnego pokrycia z białą sztukaterią, co będzie prezentować się bardzo elegancko. Jeśli zależy nam na utrzymaniu prostoty, pomalujmy jedną ze ścian na biało, drugą w ciemnej barwie – graficie lub granacie.

przedpokój czarno-biały w bloku

Połączenie bieli z czernią zawsze da elegancki efekt w naszej aranżacji

Zobacz także
4 pomysły na przedpokój w kamieniu

Korytarz w bloku – aranżacje nowoczesne

Przeglądając współczesne aranżacje różnych pomieszczeń, z pewnością zauważymy trend na łączenie ze sobą różnych neutralnych kolorów. Moda ta może wynikać z upodobania wnętrz skandynawskich czy industrialnych do sięgania po naturalne surowce i poszukiwania inspiracji w naturze lub ośrodkach pofabrycznych, które zachwycają przecież surowością i prostotą. Połączenie czerni, różnych odcieni szarości i bieli, a także kolorów beżowych czy barw przypominających jasne drewno to doskonały pomysł na aranżację korytarza w bloku. Pomalowanie każdej ze ścian w innej barwie? A może ocieplenie wnętrza pasem z drewnianych paneli? Dobrze będzie też prezentować się biały korytarz z drewnianym obiciem i drewnem architektonicznym na podłodze.

korytarz w bloku z betonem na podłodze

Naturalne materiały wykończeniowe są kluczowym środkiem w aranżacjach nowoczesnych

korytarz w bloku w neutralnych kolorach

Połączenie bieli, czerni i naturalnego surowca sprawdzi się doskonale w wąskim korytarzu w mieszkaniu

Jak urozmaicić aranżację korytarza w bloku?

Proste, surowe projekty korytarzy w bloku mogą jednak niektórym nie odpowiadać i będą poszukiwać środków, które mogą nadać takiemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Możemy wykorzystać w tym celu zarówno powierzchnię ścian jak i podłogi. Zawieszenie dużych obrazów utrzymanych w jednakowej stylistyce na tle jednolitej ściany na pewno będzie prezentować się niezwykle elegancko. Interesującym pomysłem jest również przygotowanie aranżacji korytarza w bloku z tapetą ścienną, a najlepiej fototapetą, która może zupełnie zmienić wystrój naszego wnętrza.

obrazy w wąskim korytarzu w bloku

Powierzchnię ścian w wąskim przedpokoju urozmaicić mogą duże obrazy utrzymane w podobnej stylistyce

wąski korytarz z fototapetą do mieszkania

Ciekawa fototapeta może wystarczyć za całość aranżacji wąskiego korytarza

Na podłodze możemy natomiast połączyć ze sobą różne materiały wykończeniowe. W ostatnich latach modne jest połączenie drewnianych desek lub paneli z płytkami heksagonalnymi. Mogą to być proste, jednokolorowe płytki, ale też z jakimiś wzorami, które dodatkowo będą mieć dekoracyjny walor. Wybierzmy ten rodzaj korytarza w bloku, kiedy posiadamy otwartą kuchnię, w której wykorzystujemy właśnie ten rodzaj materiału wykończeniowego.

wąski przedpokój ze zdjęciami na ścianie

Połączenie desek i płytek w przedpokoju może dać bardzo ciekawe efekty

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

wąski przedpokój w stylu minimalistycznym z panelami ściennymi 3d
5 pomysłów na panele ścienne w przedpokoju
Przeczytaj
płytki na ścianę do przedpokoju
Jak wykorzystać płytki w korytarzu?
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się