Przejdź do treści
ciemna tapeta w deseń do przedpokoju

Pomysły na wykorzystanie tapety do przedpokoju w bloku

Każde z pomieszczeń naszego mieszkania wymaga odpowiedniego przemyślenia i zaprojektowania, tak aby aranżacja całego wnętrza była z jednej strony spójna, a z drugiej – powinna odpowiadać charakterowi i funkcji jaką spełnia konkretne wnętrze. Trudności w aranżacji pojawiają się zwłaszcza w tych pomieszczeniach, które mają nieregularną formę albo są miejscami mało uczęszczanymi, jak przedpokój czy korytarz. W tych wnętrzach warto zastosować w wystroju materiały wykończeniowe. Dziś szukamy odpowiedzi na pytanie, jak urządzić przedpokój z tapetą ścienną w bloku.

Dobór kolorystyczny

Przedpokój w mieszkaniu jest zwykle bardzo małą przestrzenią, często wychodzącą i otwartą bezpośrednio na salon lub inne pomieszczenie mieszkania. Przygotowując jego aranżację, należy więc uwzględnić właśnie te aspekty. Jeśli chcemy zastosować tapetę do przedpokoju w bloku, powinniśmy przede wszystkim mieć na uwadze to, jak będzie się ona komponować z wystrojem sąsiednich pomieszczeń. Urządzając mieszkanie z jednym, wiodącym kolorem lub materiałem wykończeniowym, warto umieścić takie elementy również w pomieszczeniach przechodnich. Możemy więc wybrać tapetę w kolorze, jaki jest podstawą aranżacji salonu, lecz zdecydować się na jaśniejszy lub – przeciwnie – ciemniejszy odcień kolorystyczny tapety do przedpokoju.

ciemna tapeta w przedpokoju

Kolor tapety może dokładnie pokrywać się z kolorem ścian w przedpokoju

Zobacz podobne:

fototapeta w korytarzu ciemna

Deseń tapety doskonale urozmaici jednolity kolor ścian we wnętrzu

Tapeta do przedpokoju w bloku z ciekawym deseniem

Przedpokój jest jednak miejscem, w którym możemy pozwolić sobie również na odrobinę szaleństwa. „Jak cię widzą, tak cię piszą” – głosi powiedzenie. Warto więc, by wejście do naszego mieszkania robiło odpowiednie wrażenie. Wybierzmy tapetę ścienną, która zwróci uwagę każdego gościa. Doskonałym pomysłem będzie wyklejenie całości ścian tapetą z motywem we wzory kwiatowe lub zwierzęce, eleganckie ornamenty kojarzące się ze stylistyką początku XX wieku. Jeśli decydujemy się na takie urządzenie ścian, możemy pomyśleć również o zastosowaniu sztukaterii, która sprawi, że wnętrze będzie bardziej eleganckie i przytulne. Rozważmy to wówczas, gdy urządzamy przedpokój w stylu prowansalskim.

ciemna tapeta w deseń do przedpokoju

W przedpokoju sprawdzą się tapety z dużymi wzorami, np. w kwiaty, zwierzęta itd.

tapeta zielona do przedpokoju

Ciekawy wzór tapety może być doskonałą ozdobą każdego wnętrza

Zobacz także
Jak urządzić przytulny przedpokój w stylu prowansalskim?

W kontrastach

Tapeta to również doskonały środek, który pozwoli nam osiągnąć w przedpokoju swoisty kontrast. Wyklejenie jednej ze ścian tapetą w ciemniejszym lub zupełnie innym kolorze niż pozostała część pomieszczenia będzie zawsze ciekawym i nowoczesnym rozwiązaniem do przedpokoju. Taki efekt sprawi, że umieszczanie dodatkowych elementów w aranżacji może być wręcz zbędne. Połączenie granatowej lub niebieskiej tapety w białym wiatrołapie? A może kremowa tapeta otoczona ścianami pomalowanymi na kolor fioletowy? Każde kontrastowe rozwiązanie będzie prezentować się efektownie. Warto pomyśleć również o spokojnym wzorze tapety ściennej do przedpokoju w bloku. Dobrze sprawdzą się tutaj proste wzory geometryczne. Możemy także pomyśleć o zamontowaniu oświetlenia bocznego, które dodatkowo nada naszej aranżacji przestronności, a przy tym wyeksponuje naszą tapetę. Zamiast jednolitego koloru ścian, swoje zastosowanie znaleźć mogą tu również naturalne materiały wykończeniowe, jak np. czerwona cegła.

tapeta w przedpokoju na jednej ścianie

W przedpokoju doskonale sprawdzi się tapeta o geometrycznym wzorze

skandynawski pastelowy przedpokój z tapetą

Pomiędzy kolorem ścian i tapety może zachodzić kontrast, co ożywi nasze wnętrze

Współgrając z salonem

Tapeta do przedpokoju w bloku powinna uwzględniać również wystrój sąsiednich pomieszczeń. Może ona stanowić doskonały element wystroju, który będzie wprowadzał nas w aranżację pokoju dziennego. Warto zadbać, by jej kolor i wzór dobrze komponował się z tym, co zobaczymy w salonie. Aby osiągnąć efekt szczególnej elegancji, dobrym pomysłem może być zawieszenie dużego lustra i podwieszanych lamp, które będą efektownie prezentować się na tle naszej tapety.

tapeta w przedpokoju w bloku ze sztukaterią

Warto dobrać taką tapetę do przedpokoju, która będzie współgrać również ze stylem w aranżacji sąsiednich pomieszczeń

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Jak się nazywa turkusowa tapeta? Podoba mi siè!

Szukasz pomysłów?

ściana z cegły w małym przedpokoju
Aranżacja przedpokoju z wykorzystaniem cegły
Przeczytaj
mały nowoczesny przedpokój z czarną ścianą
Na jaki kolor pomalować mały przedpokój?
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się